Zaloguj się do konta

800 tysięcy zakręconych

utworzono: 2009/07/02 21:18

Do Prezesa KYLON. Czy wie Pan ile okręg płaci za dzierżawę wód w Pańskiej okolicy? proszę o odpowiedź. [2009-07-07 13:17]

KYLON zamilkł bo liczy hektary na złotówki. [2009-07-07 18:09]

Powstawały Towarzystwa kilka lat temu. Niestety umierają śmiercią naturalną . Dlaczego ? Ano dlatego , że sam entuzjazm i zrzutki członków nie wystarczą na długofalową gospodarkę na wydzierżawionym zbiorniku. Koszty są jednak za wysokie dla kilkudziesięciu nawet ludzi... [2009-07-07 22:48]

to w Kwidzynie sobie radzi , i daj mu Boże jak najlepiej.problem jest taki ,że niema ogólnopolskiego charakteru z uwagi na stosunkowo ( w skali kraju)małe pole działania.jest jednak nadzieja ,że jesłi ZG i ZO nie zmądrzeją to ogarną w końcu większą część kraju. możliwe ,że na wzór w/w powstaną inne prężne stowarzyszenia i tak jak w Holandii dojdzie do normalności w wędkarstwie.AMEN [2009-07-07 23:44]

Stowarzyszeniom potrzebne będą pieniądze na wygrywanie przetargów na wody, płacenie potem za dzierżawy no i żeby jeszcze na zarybienia starczało. Im większe pieniądze, tym atrakcyjniejsze funkcjonowanie stowarzyszenia. Tylko skąd brać te pieniądze, by wygrywać przetargi... [2009-07-08 01:37]

w tym cały problem . kilka czy kilkanaście tysięcy zrzeszonych poza pzw to za mało na 600 tyś w pzw . potrzebny jest masowy exodus ... [2009-07-08 18:14]

Po tych jajach które zamiarza uskutecznić PZW chyba się zacznie. [2009-07-08 23:13]

Waldi Fish

Maniek-pc proponuję założyć sektę "Badaczy statutu PZW", która zajmowałaby się badaniem wspomnianego dzieła słowo po słowie oraz jego interpretacją. Ta pożyteczna działalność mogłaby doprowadzić do odkrycia, że członkowie PZW nie muszą wcale płacić składek i mogą łowić na terenie całego kraju. Takie działanie spowodowałoby rozpad takiego ciała jak ZG PZW śmiercią naturalną, no bo jak nie ma kasy, to nikt tam się nie pcha. [2009-07-08 23:27]

zenfr

Kolego Waldi Fish.Jesteś w błędzie myśląc,że PZW jest organizacją ponadczasową . Powstają łowiska komercyjne,które oferuja lepsze warunki za niższą kasę bo PZW nie pobiera opłat tylko haracz, a jak dokładnie przeczytasz regulamin to najlepiej opłacić składkę i siedzieć w domu, bo każdy wędkarz to potencjalny kłusol tylko elity w zarządach kryształowe charaktery.Przeczytaj moje wypociny"dla kogo PZW"Od nowego kalendarza moja paczka pożegna się z pzw(9).Jak się zreformujecie to ... [2009-07-09 01:31]

Wielki exodus wędkarzy z szeregów PZW zaczął się jakieś 10 lat temu ( w tym czasie wybrano mnie na prezesa koła ). Przyczyn było kilka. Brak zarybień na wodach PZW, ale przede wszystkim wolny rynek ( czytaj przetargi na wody ). W tym miejscu napiszę o małych zbiorniczkach, które AWRSP wydzierżawiała tzw. lokalnym biznesmenom. Otóż zarybiali oni w wielkim szumie owe zbiorniczki głównie karpiem i karasiem, wprowadzając przy tej okazji stosunkowo niewielkie opłaty. I wielu wędkarzy "przerzuciło się " na owe zbiorniki licząc na łatwy połów mięsa. I co się okazało ? Dzierżawcy wbrew zapewnieniom nie zarybiali systematycznie owych zbiorników. Ba, nawet co niektórzy po cichu wyławiali karpie i handlowali nimi w okresie przedświątecznym. Jednak wędkarzom trochę czasu to zajęło, zanim zrozumieli na czym polega biznes w polskim wydaniu. [2009-07-09 03:21]

Moje koło opiekuje się 4 ha zbiornikiem zaporowym w naszym mieście. Konsekwentnie dążyłem do zarybień. Trochę czasu mi zajęło, bym wyrobił sobie pozycję w okręgu i bym dostawał taki materiał zarybieniowy jaki chciałem. Obecnie uważam,że jest to tak atrakcyjna woda, jakiej niejedno łowisko komercyjne mogłoby nam pozazdrościć. Myślę, że to też jedna z przyczyn, dla której liczba członków mego koła zwiększyła się o ok. 100 wędkarzy... http://pzw.kolonr3bartoszyce.prv.pl/JEZIORKO.htm http://pzw.kolonr3bartoszyce.prv.pl/bartbet.htm [2009-07-09 03:33]

No to szacun Mirkli! Szacun. I o to właśnie chodzi! Czyli są odpowiednie osoby na stołkach. [2009-07-09 09:42]

Szkoda tylko,że nie wszędzie, ale jak powołać nowych jak na zebranie wyborcze na 509 członków mojego koła stawiło się 25-ciu w tym ustępujący i zarazem jak się okazało nowy zarząd.Tak jest na każdym szczeblu aż do zarządu głównego niby starzy odchodzą ale...... E szkoda słów i nerwów.

Pozdrawiam [2009-07-09 17:48]

Z tym odchodzeniem starych z zarządu okręgu to nie tak szybko.Okręg zgłosił do władz okręgowych 'swoich" pewniaków a z sali można było zgłosić tylko 20% czyli 8 osób .W optymistycznym wariancie tych 8 to reformatorzy. Ale 80% zostanie starych ! I jaki będzie wynik głosowań nad uchwałami zarządu okręgu ? Z góry wiadomy...Dodam nieskromnie,ze też bylem zgłoszony przez zarząd okręgu do władz. Ale na znak protestu tych manipulacji odmówiłem kandydowania. Zostałem za to dodatkowo ukarany, kiedy to zablokowano zgłoszenie mojej kandydatury na zjazd krajowy...Mało mnie znasz Maniek-pc... [2009-07-09 18:49]

kolego nie znam Cię prawie wcale.tyle tylko co na portalu . nie dziw się , ale swoimi wypowiedziami kształtujesz swój wizerunek. nie będę tu przytaczał całej historii, wszyscy zainteresowani znają ją dobrze. powiem tyle:gdybyś od początku mówił jak teraz , inny byłby mój stosunek do Ciebie. ogólnie, może z Tobą nie jest tak źle... [2009-07-09 19:07]

Tobie jaka sekta tak wyprała główkę? [2009-07-09 19:16]

No cóż. Jedni czytają prawo i sie nad nim zastanawiają jak ManiekPC, a inni przyjmują je w postaci niepodważalnej. Ot cała tajemnica. A tak na marginesie.... jesli PZW posiada statut, to jego przestrzeganie jest jedynym, niezaprzeczalnym, podstawowym obowiązkiem zarządu. Ot - i cała sprawa. [2009-07-09 19:30]

Analizowałem Ordynację Wyborczą do władz zarządu okręgu i okręg postąpił zgodnie z ordynacją. Czyli wiemy, co umacnia beton. Ja się nie dziwię specjalnie. Czy posłowie głosowali już nad odebraniem sobie immunitetów ? Czy zniesiono już Senat ? Kto będzie zabijał kurę znoszącą złote jaja, albo podcinał gałąź, na której siedzi ?Teraz wyobraź sobie co może zmienić taki robaczek jak ja z małej mieściny na popegerowskiej Warmii, którego koledzy może i z sympatii a może i z szacunku nazywają prezesem ? Nie wiem czemu wybrano mnie na trzecią kadencję jednogłośnie... [2009-07-09 19:46]

Ależ Mirkli, nikt nie ma zamiaru umniejszać Twoich zasług. No i masz rację, ze nie zrobisz wiele, bo za mały jesteś, tak jak i my wszyscy. Ale walczyć możemy, choćby manifestując swoje niezadowolenie. Niech tam na górze przynajmniej wiedzą, że nie jesteśmy bezwolnymi warzywami. [2009-07-09 19:52]

w zwiazku z... proszę o szczegółowe wyjaśnienie treści np. paragraf 13 p. 5 statusu pzw: uprawiać wędkarstwo w wodach Związku zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i obowiązującym w PZW „Regulaminem amatorskiego połowu ryb” [2009-07-09 20:29]

o ile się nie mylę , to paragraf14 p.1-6 obejmują swym zakresem wszystkich członków , a może ZG i ZO -we to nie nasi członkowie? [2009-07-09 20:51]

mariuszm, jedynym co mi przychodzi na myśl to P14p2, ale jeśli tak to ZG żle interpretuje ten przepis . zakładając stronę naszych kół na jak największej liczbie stron internetowych działamy na rzecz jedności związku (bo przecież nie na odwrót).moim zdaniem zarzad ma poważny problem z wywiązywaniem się z punktów paragrafu od wielu lat i powinien być potraktowany przez sąd koleżeński z grubej rury . proponuję wykluczenie dożywotnio... [2009-07-09 21:02]

Waldi Fish

Liczyłem, że moja wypowiedź o sekcie "Badaczy statutu PZW" zostanie potraktowana jako żart. Chyba jednak prawdziwe jest stwierdzenie, że "ilu ludzi, tyle interpretacji". Pozdrawiam. [2009-07-09 23:27]

w pierwszej chwili starałem się zakwalifikować cała wypowiedź jako żart , ale w kontekście , coś mi podpadało na zaczepkę... [2009-07-10 00:03]