800 tysięcy zakręconych

/ 50 odpowiedzi

  • konto usunięte

jako że statut pzw i rapr to najświętsze dwa dokumenty dla wędkarza ,to dziwi mnie powszechny brak znajomości treści obydwóch dokumentów. szczególnie chodzi mi o paragraf30 p. 9 statusu pzw, oraz paragraf 1 .1 rapr . pierwszy brzmi cyt.:"ustalanie wysokości KRAJOWEJ SKŁADKI CZŁONKOWSKIEJ i wpisowego." natomiast drugi brzmi tak:"§ 1 1. Prawo do wędkowania w wodach użytkowanych przez Polski Związek Wędkarski mają członkowie PZW i osoby nie zrzeszone w PZW, posiadający kartę wędkarską, przestrzegający zasad ujętych w niniejszym Regulaminie, po opłaceniu stosownych składek." dlatego też nasuwa się prosty wniosek ,że możemy łowić w całej Polsce tylko nam w mawiają ,że nie .ogólnie wklejanie jakiegoś substytutu do naszych kart wędkarskich łamie obydwa paragrafy . wyciąganie pieniędzy za łowienie poza macierzystym okręgiem cuchnie przestępstwem. jeśli się mylę to proszęo komentarze.
szimejks


nie jestem prawnikiem, ale wydaje mi się Kolego mańku, że &1.1 ``....bla bla bla....po opłaceniu stosownych składek.`` to jest właśnie przyzwolenie na pobieranie kapusty za połowy w innym niż macierzysty okręgu. Pozdro dla kumatych (2009/07/02 21:40)

szimejks


...co nie zmienia faktu, że PZW wali z nami w cz..ło..na. Jeszcze raz Pozdro dla kumatych (2009/07/02 21:41)

u?ytkownik3378


no właśnie stosowna składka ,to składka członkowska KRAJOWA (2009/07/02 21:47)

Mlody906


Tylko ze nie ma krajowych tylko okregowe i tu jest caly pies pogrzebany!!!! (2009/07/02 22:19)

u?ytkownik3378


no właśnie wkleja nam jakieś gówno nie zgodne z prawem. (2009/07/02 22:23)

kazek78


masz racje maniek wklejają nam takie "gówno" ale co z tym zrobić? bij zabij ja nie mam pojecia.nie wiem ale tego chyba nie rozgryziemy?a jak Ty myślisz coś pomoże?co można z tym zrobić? (2009/07/02 22:37)

u?ytkownik3378


po mojemu należy nękać na wszystkie sposoby władze koła ,okręgu i delegatów na zjazd krajowy . są w końcu naszym głosem, a nie oklaskami na każde piardniecie ZG. (2009/07/02 22:49)

kazek78


możemy ich nękać, ale co to da my nie jesteśmy ważni po kiwają główkami po kiwają a na zjazdach nadal będą klaskać.stołek jest ważny, a nie to co na dole oczekuja od PZW.wydaje mi się że to walka z wiatrakami. nie wiem może sie myle daj Boże (2009/07/02 22:56)

u?ytkownik3378


daj Boże , bo nie może tak być. (2009/07/02 22:58)

u?ytkownik3378


dużo racji w tym co piszesz ,ale w ten sposób to te wędy kupią na pewno! (2009/07/02 23:00)

jurek


Bardzo dużo jest w tym racji co pisze ......kazek78...., nawet jeżeli jest kilku ludzi co chcieliby coś nowego wdrożyć lub usunąć przestarzałe ...to i tak Przewodniczący Zjazdu Delegatów Krajowych nie dopuści do głosowania , lub wcale nie zostanie wysłuchany -------- , gdyż czas jest bardzo napięty.......PDK . (2009/07/03 23:00)

u?ytkownik2494


I zjazd nie jest "wieczorkiem zapoznawczym"aby siedzieć na nim do północy..... (2009/07/03 23:05)

u?ytkownik3378


to Was dwóch panowie tylko jest normalnych w tym całym bałaganie? (2009/07/03 23:07)

u?ytkownik2494


Posłuchaj prawda jest taka, np podczas głosowania nad absolutorium dla ustępującego zarządu.
Absolutorium będzie dane zawsze bo w zarządzie przeważnie jakąś funkcję lub tylko członkiem są prezesi największych kół które co za tym idzie mają najwięcej delegatów na zjeździe i co? zagłosujesz przeciwko swojemu prezesowi jak siedzi na przeciwko i patrzy ci niewinnie w oczy bo wie że masz odmienne poglądy.Gdyby zarząd główny nie wymyślił ,że nie można udzielać absolutorium imiennie było by zupełnie inaczej i można by co niektórych rozliczyć bo jak wiadomo nie wszyscy są ....,a tak poszła w marcu bodajrze uchwała bo przecież bedzie i krajowy zjazd i ciężko kogo kolwiek ruszyc a jedno myślności nie ma tyle.
Pozdrawiam (2009/07/03 23:26)

jurek


I tu zgadzam się z Mariuszem ...mariuszm.. w 100% , mamy chore przepisy , a ci z góry na pewno nie podejmą takich uchwal ---przeciwko sobie ---, co by znaczyło , że sami strzelili by sobie w nogę .........PDK. (2009/07/04 13:03)

u?ytkownik4459


Dzisiaj jest trudno powiedzieć czy do końca tego roku sytuacja w PZW zmieni się na lepsze.Może wyjściem właściwym z tej sytuacji będzie protest żeby nie wykupywać składki ustanowionej niezgodnie ze Statutem PZW przez ZG PZW ... tylko Okregową i na rzecz macierzystego Koła. (2009/07/04 13:30)

u?ytkownik8030


Nie zmieni się ponieważ jak powiedział Murphy:
"If you perceive that there are four possible ways in which a procedure can go wrong, and circumvent these, then a fifth way, unprepared for, will promptly develop."
Czyli :
Jeżeli przewidzisz cztery możliwe sytuacje, w których coś może się nie udać i zdołasz je obejść, natychmiast wyłoni się piąta. (2009/07/05 12:32)

u?ytkownik3378


należy zatem powołać do życia Stowarzyszenie Wędkarzy Polskich, zadzierżawić wody należace do Państwa ,przeciagnąć do w/w wszystkich etycznych , dziadostwo z PZW samo padnie . (2009/07/05 16:54)

KYLON


I po iluś tam latach,etyczni będą mówić dziadowskie stowarzyszenie wędkarzy polskich,jak teraz sam sobie ubliżając maniek-pc bo przecież do tego PZW należy. (2009/07/06 15:34)

u?ytkownik3378


KYLON,żal mi cie, naprawdę żal. pieprzysz ,że jesteś za zmianami , kruszeniem betonu , a tak naprawdę swoją przyszłość wiążesz z tym betonem, bo ten beton dobrze wylizany w odpowiednim miejscu ,da ci posadkę na czas emerytury.wyobraź sobie ,że jest coś takiego jak Krajowa Federacja Towarzystw Wędkarskich z siedzibą w Kwidzynie i muszę cie zmartwić, rośnie w siłę. i przyjdzie taki czas ,że dołączą następne do następnych i urosną w taką siłę ,ze z twojej posadki nici, a wędkarstwo będzie wędkarstwem.PS. jeśli mówię dziadostwo z pzw nie mam na myśli szeregowych wędkarzy. każdy normalny kto czytać umie ze zrozumieniem wie kogo mam na myśli . (2009/07/06 16:00)

u?ytkownik8030


Czy żeby krytykować PZW trzeba być członkiem "funkcyjnym"? Czy żeby mieć prawo mówić głośno o bolączkach wędkarskich, tzreba być w PZW działaczem społecznym? A CZY BĘDĄC OBYWATELEM RP, MA SIĘ PRAWO DO WYRAŻANIA SWEGO NIEZADOWOLENIA Z NIEUDOLNOŚCI RZĄDZĄCYCH? Czy będąc szeregowym członkiem związku zawodowego nie mozna krytykować działań zarządu związku? Trzeba najpierw zostać przewodniczącym oddziałowym, zakładowym, wojewódzkim itd? SKĄD SIĘ DO LICHA BIERZE TO TWIERDZENIE, ŻE JESLI NIE DZIAŁAM W PZW, TO NIE MAM PRAWA SIE ODZYWAĆ? CICHO MAM SIEDZIEĆ I TYLKO SKŁADKI PŁACIĆ TAK? Niedoczekanie kurde. Mam prawo krytykować jak mi się coś nie podoba i kropka. Ma ktoś obiekcje? (2009/07/06 16:34)

KYLON


No właśnie, każdy na tym portalu ma prawo do wyrazania swoich poglądów więc nie zaprzeczajcie sobie,bo ja też mam takie prawo,czy wam to sie podoba czy nie!!!!!!!!!!!!!!!!Nie jesteście alfą i omegą. (2009/07/06 20:50)

u?ytkownik1805


Kylon Ty nie wyrażasz poglądów, Ty mieszasz pojecia! Wydaje Ci się,że jak jesteś prezezsem w grajdole to posiadłeś rozumy świeta! Uwierz mi jesteś w błędzie. Przyszłość na całe szczęście należy do Stowarzyszeń,a nie do betonu z PZW. Czy Ci się podoba to czy nie. DO STOWARZYSZEŃ!!!!!!!!! A jaskółką jest to właśnie z Kwidzynia, i inne które działają jeszcze bez rozgłosu! A szczytem hipokryzji jest to co właśnie beton z PZW napisał o kołach zarejestrowanych na tym portalu. (2009/07/06 23:35)

KYLON


DOBRZE LONGIN-O.K.WCALE NIE MÓWIĘ ,ŻE NIE.Z TEGO WNIOSKUJE,ŻE MASZ PRETENSJE DO WSZYSTKICH PREZESÓW W CAŁEJ POLSCE.DLACZEGO TKWISZ W TYM GRAJDOLE,PRZECIEŻ MOŻESZ ZAŁOŻYĆ TAKIE STOWARZYSZENIE DLACZEGO TEGO NIE ZROBISZ-BĄDŹ AKTYWNY ZOBACZYMY CO POTRAFISZ OSIĄGNĄĆ. (2009/07/07 07:33)