600-lecie bitwy pod Grunwaldem

/ 13 odpowiedzi / 5 zdjęć

  • konto usunięte

Jak w temacie czy się ktoś wybiera.

Byłem w niedziele w pobliskiej wiosce też była małą rekonstrukcja bitwy pokaz walk Rycerskich Z okazji obchodzenia Rocznicy 100 lecia Pomnika Bitwy pod Grunwaldem ale to co będzie się działo na Grunwaldzie to ehh.
u?ytkownik40353


ja bym się chętnie wybrał ,mam trochę ostatnio uczulenie na krzyżaków, ale czas nie pozwala zresztą mam ich całą bandę na co dzień he he (2010/07/13 22:54)

u?ytkownik38976


ja bym się chętnie wybrał ,mam trochę ostatnio uczulenie na krzyżaków, ale czas nie pozwala zresztą mam ich całą bandę na co dzień he he


To daj im z Polski dwa gołe szpadle, a swojego Urlicha von Jungingena poproś o podwyżkę w złocie i brylantach, bo euro stoi, a złoto poszło w góre :)

(2010/07/14 07:42)

Przemas83


Zapraszam do Malborka na oblężenie w tym roku naprawdę warto ! (2010/07/14 08:52)

Boberto


..ja być może ... ale w jaki dzien ... nie wiem :) daleko nie mam wiec nic nei stoi na przeszkodzie ...martwi mnie tylko wizja dojazdu bo sobie w poprzednich latach organizatorzy nie radzili najlepiej. (2010/07/14 09:36)

ZAMOSCIANIN


Powiem wam, że fajne są te rekonstrukcje ( walki tych rycerzy, wojaków ). W Zamościu często piorą się po łbach tymi przerośniętymi kozikami. Ato raz turka leją, a to szweda okładają i kozakom też się obrywa. Mają serce do walki ci ludzie i mnóstwo swojej kasy inwestują w ten sprzęt. Czasami jest z czego się pośmiać jak któryś bardziej nadgorliwy. W sumie są to bardzo fajne widowiska, a i młodzież ma co robić nie tylko łobuzować. Mam trochę daleko do Grunwaldu, na pewno  obejrzę w telewizji. Tym którzy się tam wybiorą życzę przyjemnej zabawy. W domu przy szklaneczce piwa  będę świętował triumf unii nad zakonem krzyżackim.     (2010/07/15 12:39)

Waldi Fish


Przy szklaneczce piwa? A nie łaska wylać trochę potu i wspomóc polskie hufce. Portal "Wedkuje" mógłby wystawić 1 zbrojny hufiec , żeby szalę zwycięstwa przechylić na naszą stronę. Jak ktoś nie ma zbroi to mógłby "robić" za Litwina lub Tatarzyna. Trochę skór, jakiś łuk i jakaś szkapina i można ruszać. Nie można pozwolić, aby Wielki Mistrz Zakonu Krzyżackiego obecny na bitwie, tym razem cieszył się ze zwycięstwa zakonników. (2010/07/16 17:47)

ZAMOSCIANIN


A którędy na Grunwald Panowie. (2010/07/17 12:09)