3 pytania odnośnie D-rigu

/ 9 odpowiedzi / 4 zdjęć
Czytałem kiedyś o D-rigu i postanowiłem nim się trochę bardziej zainteresować.Pierwsze pytanie : Czy do pelletu D-rig będzie lepszy niż włos?Po drugie : Na razie zrobiłem przypon z żyłki i na haku z płetewką bez kółka łącznikowego (jak by się to sprawdziło kupił bym haki z oczkiem  i wtedy robił przepony z kółkiem). Czy pelet powinien mieć odrobinę luzu aby mógł delikatnie zwisać czy haczyk może być ciasno "przymocowany" do pelletu i być prawie że pod kątem prostym w stosunku do niego?Po 3 : Czy ten D-rig to nie jest skrócona wersja włosa? (w sensie ,że jak skrócę odpowiednio włos to czy nie uzyskam takiego samego efektu? Bo zwykle pellet mi zwisa z 1 cm od haczyka).
LuceKK


Po pierwsze przypon a nie przepon.
D-ringa nie da się zrobić na haczyku z łopatką. Zrób zdjęcie tego przyponu.
Tu masz filmik jak się robi D-ring http://www.youtube.com/watch?v=WCCeILQQz00&feature=related
(2012/02/16 22:29)

JKarp


CześćPo południu wrzucę Ci linka jak robić różne przypony.Lucek ma rację - nie da się zrobić prawidłowo D-riga na haku z łopatką. Jakąś hybrydę tak.JK (2012/02/17 10:17)

miszczunio


W d-rigu jeden z brzegów żyłki z której jest wykonana pętelka lub "brzuszek" przechodzi przez oczko haka i jest spłaszczany za pomocą płomienia aby nie mógł się wysunąć. W haku z łopatką nie zrobisz węzła bez węzła i aby zrobić pętlę będziesz ją musiał przywiązać albo przykleić. Za dużo kombinowania a efekt końcowy może nie być taki jak byś chciał. (2012/02/17 12:23)

marcinkarp18


witaj po pierwsze D-irig nie na daję się do pelletu ponieważ pellet się rozpuszcza i d-rig nie zdaje egzaminu po drugie  możesz takie obręcze za stosować. ja je nie kupuje bo to jest nie opłacalne tylko wycinam z dość grubego plastiku takiego co na minimum 1 mm o średnicy 4do 5 mm (2012/02/17 13:51)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

marcinkarp18


to już wiesz jak to zrobić chyba co ?? Nie uzyskasz takiego samego efektu bo d-rig najlepiej montować na gumkach sylikonowych to jest nie wielki koszt takich gumek bo tylko 10 gr za sztukę więc sie to bardziej połaca i lepiej skutkuje w łowieniu. POZDRAWIAM  marcinkarp18 (2012/02/17 13:57)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Orsi1


Dzięki za wszystkie odpowiedzi .Na pewno się przydadzą :) (2012/02/17 14:37)