Zaloguj się do konta

26 kwietnia pod PZW.

utworzono: 2016/04/15 06:05
JKarp

Panie, tu nie ma ryb
7 godz. · 
U W A G A W Ę D K A R Z E !!!!!
Dnia 26 kwietnia od godziny 12 do 14 będę protestował przed siedzibą Pzw na Twardej... !!!!
Mam już dość rybaków siatek i zarąbistej polityki Pzw wobedz Nas Wędkarzy.
Jestem z Okręgu Mazowieckiego i jak patrzę co się robi na Zegrzu,Bugu i Narwi to kur...a mnie bierze.
Dość już tego!!!!!
Płacimy krocie za kartę ,pozwolenia itd. ,a w zamian jesteśmy olewani 
Liczą się tylko odłowy i kasa !!!!
A My łowimy jak w studni!!!
Z rodzinką nad wodą chcemy spędzać miło i przyjemnie czas ale nie możemy bo Żona nie ma karty-a jak ktoś ma więcej dzieci to robi losowanie kto łowi!!!
To jest polityka prorodzinna???
Pzw musi zmienić podejście do Nas Wędkarzy!!!
Jest Nas Sporo,a rządzi Nami garstka i robią co chcą -dlaczego na to pozwalamy ????
Każdy klnie na Pzw, więc Z A P R S Z A M....
Przyłączajcie się !!!!!
Wyjdźmy z przed komputerów i pokażmy ilu jest Wędkarzy którzy są niezadowoleni z działań Pzw....
Chcę aby zobaczyli i usłyszeli Nas Wędkarzy -sponsorów Pzw.
Ja Wędkarz taki malutki idę z motyką na słońce, niektórzy powiedzą po co?
A po to aby Mój Syn łowił ryby w Naszych wodach, a nie oglądał je w internecie lub wyjeżdżał na zagraniczne łowiska.
Mamy piękne rzeki i jeziora-więc ratujmy je dla Naszych przyszłych pokoleń.....
Ja tam będę- a WY. ...????


W kupie siła ;-)

JK [2016-04-15 06:05]

adii3

W końcu ktoś wykrzyczy im kilka rzeczy w twarz. Nie może być tak, że akcje typu Stop Sieciom PZW są totalnie przez nich olewane i dalej nic z tym nie robią ooooo przepraszam w swoim propagandowym pisem WW czy tam DD albo CC zrobili akcje Wypuszczamy Okazy taaa chyba do wora magazyn którego każy numer zawiera zdjęcia martwej ryby i jakiś przepis jaką rybę w danym miesiącu najlepiej zjeść niech jescze dodadzą gdzie aktualnie są odławiane i sprzedawane przez ich rybaków. [2016-04-15 07:35]

SlawekNikt

Jeśli tylko będę mógł to przyjadę bo to będą głosy w bardzo słusznej sprawie. [2016-04-15 07:44]

JKarp

Kurde 26 KWIETNIA ....
JK [2016-04-15 10:05]

zbynio 33

Myślę, że wszyscy wędkarze mieszkający w pobliżu powinni poprzeć i udać się na protest. [2016-04-15 12:58]

zbynio5o

ŚLĄSKIE Z WAMI  PRECZ Z SIECIAMI  !!!

Bojkot na 2017, nie płaciłbym. Jak mnie będzie trzęsło, to se na komerche pójde i huj og hast. [2016-04-15 13:07]

Wedkarstwo u Zbyszka

Demonstracja odbędzie się 26 Kwietnia, godz. 11.30. Popraw temat! [2016-04-15 13:49]

JKarp

Demonstracja odbędzie się 26 Kwietnia, godz. 11.30. Popraw temat!

Nie dam rady - nie mam możliwości poprawienia tematu postu.
JK [2016-04-15 14:47]

Artur z Ketrzyna

Janek a ilu juz zebrałeś?
Jak nikogo to za krótki termin na zorganizowanie takiej akcji.
  [2016-04-15 15:42]

JKarp

To nie ja organizuję. Na FB jest to bardzo rozpropagowane.
JK [2016-04-15 17:22]

Artur z Ketrzyna

https://web.facebook.com/events/458040511060482/?active_tab=posts

znalazłem :-)
Dokładnie:
26 kwietnia o godzinie 12:00
 ulica Twarda, 00-818 Warszawa, Polska

Z tego co wiem postulaty itd mają być opisane w poniedziałek. [2016-04-15 20:45]

Romuald55

To jest manifestacja,a na takie imprezy należy uzyskać zezwolenie od władz miasta. [2016-04-16 22:22]

Artur z Ketrzyna

Trzymam kciuki za kolegów. Jedyne co dobre to nagłośnią sprawę.
Nie zapomijmy że w tym roku mamy wybory do władz i na delegatów.
Nie pasuje obecny zarząd? Macie możliwość zmienić, a nawet samemu kandydować. [2016-04-16 22:23]

Artur z Ketrzyna

To jest manifestacja,a na takie imprezy należy uzyskać zezwolenie od władz miasta.

Ponoć mają i ma być lokalna prasa i telewizja, oraz z pras wedkarskich. [2016-04-16 22:24]

Romuald55

Powiem tak,organizowanie takich akcji pod siedziba ZG PZW świadczy o malkotentyzmie organizatorów.ZG PZW nie decyduje o gospodarce rybackiej prowadzonej przez Okręgi.O tym stanowi ustawa.Jeżeli już protestować to pod Sejmem RP oraz pod Biurami Okręgów. [2016-04-16 22:57]

JKarp

Ja wiedziałem, że jak pojawi się Tówj wpis będzie on z cyklu " ja wiem lepiej ".
1. Zgoda władz jest.
2. To PZW w końcu decyduje o tym co jest w wodzie a nie Sejm. 
3. Na szczęście ZG PZW i ZO PZW Mazwosze mieści się w tym samym budynku.
4. Jak będziemy siedzieć na tyłkach nikt z ZO PZW palcem nie kiwnie za nas.
5. Samo się nie zrobi.

JK [2016-04-17 06:40]

Krzychu82

W końcu ktoś się zdecydował. Sam jestem wędkarzem okręgu mazowieckiego i dobrze rozumie sens tej manifestacji. Niestety nie moge tam być ale z nadzieją trzymam kciuki że w końcu bandy legalnych kłusoli polecą na pysk z naszego okręgu i władze zaczną sie liczyć z wedkarzami. [2016-04-17 09:00]

Artur z Ketrzyna

Powiem tak,organizowanie takich akcji pod siedziba ZG PZW świadczy o malkotentyzmie organizatorów.ZG PZW nie decyduje o gospodarce rybackiej prowadzonej przez Okręgi.O tym stanowi ustawa.Jeżeli już protestować to pod Sejmem RP oraz pod Biurami Okręgów.
Romuald, a co ma sejm do PZW?
Janek po części odpowiedział Ci na twój wywód.
Z jednym się zgodzę, taka manifestacja może tyko zwrócić uwagę na problem jaki jest.
Z tym że ten problem nie będzie rozwiązany przez tą manifestacje. Ona tak naprawdę tylko czkawką się odbije i nic więcej, Tak jak inne wcześniejsze.
Dlaczego? Proste oni odpowiedzą że są związani uchwałami Krajowego Zjazdu Delegatów itd., to że rezygnacja z rybaków równa się podwyższenie składek itd. Porostu mowa trawa...
Którą można tylko w jeden sposób zmienić, będąc aktywnym nie w internecie i na pikietach. A na walnych i wyborach do władz. Tam ich głos jeśli zyska poparcie większość, stanie się czymś więcej niż tylko narzekaniem.

Myśl przewodnia pikietujących:
 "My wybieramy się pod siedzibę PZW, bo skoro Prezesi nie czytają naszych opinii w necie, to my im pod oknami wykrzyczymy!!!"
Jeśli już chcą się wędkarze zorganizować i coś naprawdę zmienić w PZW.
To rok 2016 jest dla nich wielką okazją na wprowadzenie zmian i powiedzenie „STOP MAMY TEGO DOŚĆ” Niech idą na wybory do władz PZW i na delegatów. Niech sami kandydują na delegatów bądź wybiorą samych przeciwników odłowów sieciowych.
Bo to uchwały walnego (Koła, ZO i KZD), decydują co się dzieje w naszych wodach jak i całym życiu PZW.
Na walnym nie trzeba krzyczeć, wystarczy zgłosić odpowiednią uchwałę i przekonać do niej pozostałych, przegłosować, co nada jej mocy prawnej i będzie musiała być wprowadzona w życie.
Tak samo tyczy się władz PZW. Nie trzeba krzyczeć, wystarczy iść na wybory i tam oddać głos na odpowiednich ludzi, bądź samemu kandydować. Nie udzielając absolutorium ustępującym członkom zarządu, z automatu pozbawiamy ich możliwości kandydowania.
Nie zapominajcie że Zarząd Okręgu wybierany spośród delegatów Kół PZW decyduje o sposobie gospodarowania wodami które mają w użytkowaniu rybackim.
I wcale nie trzeba rybaków by mieć dodatkowe środki, są dotacje i inne sposoby na pozyskiwanie dodatkowych środków. Zresztą Mazowieckie ma rybaków i jakoś nie widać by mieli niższe składki i wody pełne ryb, a wręcz odwrotnie.
A wystarczyło by Okręgowy Zjazd Delegatów (tych wybranych w kołach – cztyaj Najwyższy organ uchwałodawczy w okregu) podają uchwałę odstąpienia od odłowów sieciowych, staranie się o pozyskiwanie środków unijnych, państwowych i prywatnych na prowadzenie racjonalnej gospodarki rybackiej (wędkarskiej). A Zarząd Okręgu Mazowieckiego musiał by to wprowadzić w życie, bo dla niego uchwały Zjazdu delegatów są nadrzędne. [2016-04-17 09:03]

JKarp

Bo to chodzi o pokazanie problemu i niezadowolenia. Niech "góra" się dowie, że możemy przyjść i ich wygwizdać. Poza tym mają być media. Nie można dopuścić aby protest został zmargelizowany. 
JK [2016-04-17 09:34]

Jędrula

Bo to chodzi o pokazanie problemu i niezadowolenia. Niech "góra" się dowie, że możemy przyjść i ich wygwizdać. Poza tym mają być media. Nie można dopuścić aby protest został zmargelizowany. 
JK



  Dokładnie, czas przestać milczeć! Musimy się upominać o swoje, inaczej powstaną kolejne smażalnie i znowu będzie się nam wmawiać, że odłowy sieciowe są dla dobra wody i ryb. [2016-04-17 09:48]

Artur z Ketrzyna

Bo to chodzi o pokazanie problemu i niezadowolenia. Niech "góra" się dowie, że możemy przyjść i ich wygwizdać. Poza tym mają być media. Nie można dopuścić aby protest został zmargelizowany. 
JK

"W końcu ktoś się zdecydował. Sam jestem wędkarzem okręgu mazowieckiego i dobrze rozumie sens tej manifestacji. Niestety nie moge tam być ale z nadzieją trzymam kciuki że w końcu bandy legalnych kłusoli polecą na pysk z naszego okręgu i władze zaczną sie liczyć z wedkarzami."

"Dokładnie, czas przestać milczeć! Musimy się upominać o swoje, inaczej powstaną kolejne smażalnie i znowu będzie się nam wmawiać, że odłowy sieciowe są dla dobra wody i ryb."

No i co to da?
Wiedzą dobrze że Ci nie zadowoleni nie przyjdą na wybory i dalej bedą mogli być członkami władz i robić swoje.

Pokażcie im na wyborach że macie ich dość i wybierzcie innych. Wtedy już nic nie bedą mogli zrobić. Wystarczy nie udzielić absolutorium ustępującym by dać szanse innym i oddać głos na innych.
Rok 2016 jest rokiem wybierania zarządów i delegtów (ZO z nich wybierany). Więc macie okazje swoje powiedzieć "STOP".
Swoje słowa wprowadzić w czyn. [2016-04-17 09:51]

wirefree

Musielibyscie usunac z tego mazowieckiego PZW wszelkie pozostalosci UBECJI   to sa ludzie bez moralnosci i wszystko zrobia dla kasiory . [2016-04-17 10:09]

Myśl w samej rzeczy chwalebna i słuszna ale dla mnie ma jedną wadę . Godzina i dzień jeszcze żeby po 16.00 to bym się zjawił. Podpisałem się już pod jedną rezolucją dotyczącą połowów sieciowych.Chętnie i teraz się podpiszę.
Ps. Pamiętam jak Nowe - Stare władze wybierali myslałem że może coś się zmieni. Prorocze słowa kolegi po kiju Julek taki stary a taki naiwny jesteś. 
Wpadliśmy z deszczu pod rynnę. Nasze kochane władze skutecznie Nas od reszty kraju odizolowały.A najgorzej wq...wia  mnie podwójna moralność tego towarzystwa . Z jednej strony złów i wypuść a z drugiej haratanie siecią ile wlezie. I te geszefty z łowiskami specjalnymi i knajpami nad zalewem w tle.
Julian [2016-04-17 11:17]

Artur z Ketrzyna


"A najgorzej wq...wia  mnie podwójna moralność tego towarzystwa . Z jednej strony złów i wypuść a z drugiej haratanie siecią ile wlezie. I te geszefty z łowiskami specjalnymi i knajpami nad zalewem w tle"

Julian, jaka podwujna?
Przecież jest jedno wspierające dugie :-)
Wędkarz opłaca skłądki, stosuje techniką złów i wypuść. Czyli daje hajs na utrzymanie stowarzyszenia jak i na gospodarowanie wodami, a do tego nie zabiera nic, a nawet karmi rybkę.
I tu wkraczają odłowy sieciowe, i odławiają to co zostało wychodowane za pieniądze wedkarzy i pod ich opierunkiem.
jedno wspiera drugie.
  [2016-04-17 11:39]

Z tymi ,,argumentami " jest tak jak z telefonem od złodzieja który ukradł Twój samochód a potem zadzwonił z petensją że nie odkurzyłeś tapicerki i sobie spodnie ubrudził. 
Ps. Urodziłem się i wychowałem w ,,cięzkiej "dzielnicy(Praga) gdzie obowiązywały proste i Nienaruszalne zasady.  Dlatego nie lubię jak ktoś ze mnie dętego frajera robi..Bo jak w filmie ,,Dudek "  powiedział Maklak są sprawy za które leje się w mordę.I nie ma co tu się rozwodzić ani deliberować. Koń jaki jest każdy widzi.
Z pozdrowieniem 
Julian [2016-04-17 11:56]

Krzychu82

Racja Artur to najlepsza i najskuteczniejsza droga, jednak każdy gest i cheć zmiany trzeba popierać bo każdy nawet najmniejszy krok prowadzi do celu. Serdecznie pozdrawiam wedkarską Brać [2016-04-17 12:04]