26 kwietnia pod PZW.

/ 121 odpowiedzi / 4 zdjęć
Haryyy5


Brawo panowie. Poświęciliście swój czas w interesie nas wszystkich, także moim - Dziękuję. Raz sierpem raz młotem czerwoną chołotę. Może jak regularnie będą takie akcje to w końcu się coś zmieni. Media były, reportaż jakiś tam jest także można powiedzieć że akcja udana. Jedno ale ... jak już udało się dostać do tego tajemniczego zamkniętego biura prezesa ... nie mógł się któryś tam wysadzić w środku ku chwale ojczyzny :P ? Żart oczywiście żeby zaraz to mnie cbś nie pukało :P (2016/04/26 15:17)

KRED 54


Koledzy jestem mieszkańcem Łodzi,i o ironio, wędkarz z województwa Łódzkiego aby mógł łowić we własnym województwie musi wykupić cztery pozwolenia tj.okręgi:Łódzki,Sieradzki,Piotrkowski,Skierniewicki,Koniński-to ok.400zł.plus składka członkowska to ok.500zł.a ryb jak niema tak niema. (2016/04/26 15:22)

pakul1206


"taczka czeka" ? W kubeł na śmieci dziada i prosto na wysypisko (2016/04/26 18:28)

cierpliwy1


Trzeba pocjągnąc to dalej ,najlepiej dużo wcześniej ogłosić datę następnego protestu aby dotarło jak najwięcej ludzi .Moim zdaniem następny protest powinien odbyć sie w dzień wolny od pracy co da szansę  uczestnictwa setkom a może tysiącom ludzi.Opracować trasę przemarszu zakończonego na ul Twardej niech społeczeństwo dowie sie co się dzieje w PZW,a przedewszystkim jak nie zadowoleni są członkowie stowarzyszenia . (2016/04/26 20:53)

Romuald55


Może ktoś z trójki dopuszczonej przed oblicze Prezesa zda relację z rozmów. (2016/04/26 21:52)

Artur z Ketrzyna


Może ktoś z trójki dopuszczonej przed oblicze Prezesa zda relację z rozmów.

Jak to określił, "Jednym słowem KŁÓTNIA". I czekają na odpowiedź na pismo. (2016/04/26 22:09)

SlawekNikt


Napiszę tak (nie bierzcie panowie tego do siebie), pan co wyszedł do zaproszonej trójki nie wyglądał na wędkarza, raczej na kogoś kto o siebie dba :-)
Ciekaw jestem czy cokolwiek z tego wyniknie. Ps. Niestety nie mogłem być z Wami. (2016/04/26 22:34)

Romuald55


O udzieleniu koncesji dla rybaków decyzję podjął zarząd okręgu i on musi się do tego odnieść.Nie ma innej drogi prawnej. (2016/04/26 22:52)

JKarp


Panie, tu nie ma ryb
36 min · 
W I A DO M O Ś C I
W Ę D K A R S K I E !!!!!!
Zablokował filmik nakręcony podczas wczorajszej pikiety....!!!!!
Dzwoniłem do redakcji i otrymałem odpowiedź, że-
Został usunięty przez Wydawcę czyli Zarząd Główny PZW w celu- U Z U P E Ł N I E N I A-
tylko czego?????"
 
JK
 
 
EDIT:
 
Karol Tadeusz Zacharczyk dodał nowe zdjęcia (2) — z użytkownikami Sebastian Kowalczyk i Saturnin Jabaji.
10 min · 
 
O czym myślę? O tym co się teraz dzieje w "Wiadomościach Wędkarskich". Na razie reperkusje po wczorajszej demonstracji są bardzo niepokojące. Ktoś nakazał usunięcie filmu - relacji z YOu Tube. Z tego, co wiem Seba Kowalczyk jest na dywaniku..... Czyżby teraz władza PZW przeszła do kontrataku i znowu wzięła się za niewygodnych (normalnie myślących) wędkarzy? Wczoraj nie chciano mnie wpuścić do ZG dyr Przemysław Mielczarski stwierdził jak urzędnik ambasady chińskiej, że... prezes z dziennikarzami nie chce się widzieć!!!
Co to za "władza", która nie dość, że broni się kłamstwami, to jeszcze boi się garstki wędkarzy?Seba podaj jakieś info co tam się dzieje w tym PZW ?

JK (2016/04/27 13:56)

zbynio 33


No i pięknie Koledzy. Brawo i dzięki tym którzy byli i brali udział.... (2016/04/27 13:56)

charonio


JKarp, chyba chodziło o uzupełnienie o wypowiedzi prezesa, Sebastian chyba kręcił ten wywiad do obejrzenia https://www.youtube.com/watch?v=vcnYoEd9OlU . 

Co ja o tym myślę? Mój komentarz z youtuba...
Brawa za organizację, wypowiedzi prezesów - można by polemizować...
***np. "Ustawa o rybactwie mówi wyraźnie, że każdy wędkujący musi mieć zezwolenie, więc trzeba byłoby wydać takie zezwolenie ZA DARMO" Jakoś do tej pory można było łowić w ramach jednego zezwolenia w ramach limitu jednego wędkarza, część okręgów mimo wszystko wciąż na to pozwala. To co łamią prawo? Da się, tylko trzeba chcieć. Tu jest problem prorodzinny i to czynnik negatywny propagowania wędkarstwa. Nie można wędkować z żoną, dziewczyną. Problem też jest w momencie, kiedy chciałoby się zarazić kumpla wędkarstwem, zabrać 4 razy na ryby, by załapał bakcyla i chciał zainwestować w hobby - nie da się, najpierw płać, kup sprzęt, może Ci się spodoba. Durny przepis, który de facto zmniejsza liczę członków, lepiej podnieść składki niż otworzyć się na nowych, bo o ile osoby początkujące poniżej 16 lat mają zniżki, to ciężko sobie wyobrazić kogoś w wieku 30 lat, kto nagle wpadnie na pomysł, a zacznę wędkować sam z siebie, ucząc się na własnych błędach i po prostu zainwestuje 600 zł minimum w uprawnienia i pierwszy sprzęt, z czego większość tej kwoty to uprawnienia...
***np. "składka na cała Polskę - nie będzie składki - opłata krajowa na dzień dzisiejszy żaden z okręgów nie jest zainteresowany" Proszę mi wytłumaczyć jakim cudem okręg Gdańsk w takim razie wprowadził składkę 10 zł na cały kraj dla osób poniżej 16 lat, źródło: https://www.pzw.gda.pl/images/dok/2016/ksiegowosc/skladki_okregowe_2016.pdf DA SIĘ! Tylko trzeba chcieć.
***Co do zwiększenia kontroli i że to "wojewoda decyduje", to kto ma za przeproszeniem wystąpić do wojewody o zwiększenie liczby strażników PSR wędkarz Kowalski i Nowak, czy PZW w imieniu wszystkich wędkarzy? Super macie 3 etaty i się chwalicie, że 400 jest ze społecznej?! Czy tylko ja rozumiem, że własnie owych 400 to jest inicjatywa wędkarzy, a te 3 etaty to co, to daje nam PZW?! Czy to działa na innych zasadach... (2016/04/27 14:59)

JKarp


PSR jak pamietam i się nie mylę podlega pod Wojewodę. To on ma na to fundusz i na nic występowanie jesli funduszy brak ? Bo taka odpowiedź się pojawia najczęściej.
W tym całym piśmie w punkcie drugim zupełnie wyrazono się nie precyzyjnie. Ja napisałbym o utworzenie STRAŻY MIENIA PZW. Oczywiście takie bla bla, że pieniędzy brak itd - ale wniosek idzie do właściwych osób. Nikt nie napisze, że to nie ten adres postuylatu. 
Należało też wystąpić z wnioskiem o uttworzenie tylu ZO PZW ile jest województw.

JK (2016/04/27 16:00)

Artur z Ketrzyna


Co do Ilości Okręgów. Nie wazne ile by ich było, zawsze znajdą się wędkarze którzy będą mieszkać na pograniczu ich.
Co do operatów. To startujący w konkursie je pisze. Tak wiec napisali je członkowie zarządów okręgów bądź osoby którym to zlecili. W każdej chwili można złożyć do RZGW o zmianę zapisów w operacie, byle by je właściwie poprzeć. RZGW może lub nie zaaprobować dany wniosek. A na pewno zwiększenie kwot zarybieniowych zawsze zaakceptują. Już przy samym operacie można ując minimalne kwoty zarybieniowe jak też uwzględnić dodatkowe zarybienia poszczególnymi gatunkami ryb.
Co do PSR to wojewodya jest włądny co kolwiek w tej sprawie zrobić.
Co do SSR PZW czy inna organizacja zawsze może złożyć wniosek o powołaniu nowej. Oczywiście ZO nie może narzucić kołu prowadzenia SSR...
Co do zezwolenia, to jak koledzy pisali, w innych okręgach można wędkować z współmałżonkiem/konkubiną, w ramach jednego zezwolenia (limitu, stanowiska itd.)
Tak więc niech Dionizy i cała reszta nie ściemnia. A jeśli nam wpiera że jest inaczej. Niech pokaże pismo urzędowe że jest tak jak mówi.
Np. że RZGW odmówił im likwidacji komercyjnych odłowów ryb. Czy zwiększenia kwot zarybieniowych.
(2016/04/27 16:55)

cierpliwy1


Panowie z uwagą wysłuchałem prezesa i muszę z przykrością  stwierdzić że nie mówił prawdy .Jak kolega wcześniej napisał przecież to PZW przygotowuje operat ,więc jaki plan powstał to teraż trzeba się wywiązać a w między czasie można  wystąpic o zmianę ,tylko trzeba chcieć . Prezes powiedział ,że chcąc zlikwidowac jakiegoś rybaka muszą z tym wystepować do RZGW i to będzie kłamstwem roku ,które wypłyneło z ust prezesa.    Zezwolenia to tylko kawałek papieru czyli można wydrukować więcej i wręczyć małożonce wędkarza .
Wspomniał też o dawnym okręgu włocławski a mianowicie padła liczba 21 rybaków a obecnie 8 załóg i tu zaręczm wam własną głowa że ci rybacy odeszli sami ponieważ nie są w stanie wyżywić rodzin prowadząc odłowy rybackie .Nie będę wam podawał nazwisk ,ale jeden z rybaków przyjął się do pracy w firmie budowlanej i mówi że finansowo ma troche lepiej.
Koledzy kilka lat w stecz wyrzucono mnie z zarządu okręgu z wpisem "chciał zlikwidować rybactwo na Wiśle".Jak widzicie dowodzący nadal kłamią i nie bardzo liczą się z wędkarzem ,przecież słyszeliście jak prezes nazwał wędkarzy "ludzie z ulicy" tak jakby nie zadowolonych była garstka wędkarzy .Dlatego bardzo proszę organizatorów protestu zróbcie to jeszcze raz a was koledzy proszę o przybycie niech widzą ilu wędkarzy jest nie zadowolonych .
Jak pisałem wczesniej najlepiej z organizować protest w niedzielę i informować z dużym wyprzedzeniem. (2016/04/27 19:36)

cierpliwy1


Szkoda że ludzie ,którzy zabrali głos słabo się przygotowali .Wcale nie mówią o rozliczeniach finansowych PZW ,powinni wyjaśnić na czym polega operat i najważniejsze kto go przygotowuje,podać przeciętny zarobek ludzi na etatach i wreszcie powiedzieć ,że PZW w 95% jest utrzymywane ze składek członkowskich.Nikt nie poruszył zezwoleń "grzecznościowych " (czytaj darmowych) to są uciekające pieniądze .Konieczne jest poruszenie tematu prof.W iśniowolskiego ,który za pieniądze członków wiele złego zrobił w gospodarce rybackiej .PZW nie powinna korzystać z jego usług ,ale jak wiemy to są układy i dokąd my wędkarze nie przerwiemy tego ,to nic się nie zmieni na lepsze .Bardzo ważny temat to zmiana przepisów o które powinni zawalczyć nasi przedstawiciele.Mając tylu członków (elektorat wyborczy) można zrobić wszystko ,ale trzeba chcieć ,tylko panom z ZG jest tak dobrze ,więc po co im wprowadzać zmiany.
Koledzy mam nadzieję ,że wchodzi na forum ktoś z organizatorów protestu i do tych ludzi się zwracam nie odstępujcie ,organizujcie następne protesty osobiście przyjadę i wszystkich proszę o to samo.Serdecznie pozdrawiam organizatorów (2016/05/03 22:28)

JKarp


https://www.youtube.com/watch?v=8bs1fhQzoPA&feature=share

Zbigniew Bedyński - prezes okręgu mazowieckiego jest jednocześnie członkiem zarządu LGRZZ Jacek Perkowski - członek komitetu tejże grupy. Pytanie brzmi. O czyje interesy będą walczyć ? wędkarzy czy rybaków?

JK (2016/05/04 07:56)

cierpliwy1


Siedzę w pracy i myśle jak w programie  pan redaktor wspomniał o zmianach na drodze demokracji poprzez wybory ,ale koledzy jeżeli znacie ordynację wyborczą ,to wiecie ,że jest to niemożliwe i nikt o tym nie powiedział a szkoda. (2016/05/04 10:29)

Romuald55


Członków Zarządu Okręgu wybiera walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze każdego Koła spośród swoich członków jako przedstawicieli.Gremium ma prawo wystawić kandydatów czy kandydata,w zalezności od wielkości Koła i dokonać wyboruJeżeli dana osoba nie uzyska większości na poziomie Koła to w PZW nie ma żadnych uprawnień decyzyjnych.I nic do tego nie ma ordynacja wyborcza. (2016/05/04 10:53)