26 kwietnia pod PZW.

/ 121 odpowiedzi / 4 zdjęć
Panie, tu nie ma ryb
7 godz. · 
U W A G A W Ę D K A R Z E !!!!!
Dnia 26 kwietnia od godziny 12 do 14 będę protestował przed siedzibą Pzw na Twardej... !!!!
Mam już dość rybaków siatek i zarąbistej polityki Pzw wobedz Nas Wędkarzy.
Jestem z Okręgu Mazowieckiego i jak patrzę co się robi na Zegrzu,Bugu i Narwi to kur...a mnie bierze.
Dość już tego!!!!!
Płacimy krocie za kartę ,pozwolenia itd. ,a w zamian jesteśmy olewani 
Liczą się tylko odłowy i kasa !!!!
A My łowimy jak w studni!!!
Z rodzinką nad wodą chcemy spędzać miło i przyjemnie czas ale nie możemy bo Żona nie ma karty-a jak ktoś ma więcej dzieci to robi losowanie kto łowi!!!
To jest polityka prorodzinna???
Pzw musi zmienić podejście do Nas Wędkarzy!!!
Jest Nas Sporo,a rządzi Nami garstka i robią co chcą -dlaczego na to pozwalamy ????
Każdy klnie na Pzw, więc Z A P R S Z A M....
Przyłączajcie się !!!!!
Wyjdźmy z przed komputerów i pokażmy ilu jest Wędkarzy którzy są niezadowoleni z działań Pzw....
Chcę aby zobaczyli i usłyszeli Nas Wędkarzy -sponsorów Pzw.
Ja Wędkarz taki malutki idę z motyką na słońce, niektórzy powiedzą po co?
A po to aby Mój Syn łowił ryby w Naszych wodach, a nie oglądał je w internecie lub wyjeżdżał na zagraniczne łowiska.
Mamy piękne rzeki i jeziora-więc ratujmy je dla Naszych przyszłych pokoleń.....
Ja tam będę- a WY. ...????


W kupie siła ;-)

JK
adii3


W końcu ktoś wykrzyczy im kilka rzeczy w twarz. Nie może być tak, że akcje typu Stop Sieciom PZW są totalnie przez nich olewane i dalej nic z tym nie robią ooooo przepraszam w swoim propagandowym pisem WW czy tam DD albo CC zrobili akcje Wypuszczamy Okazy taaa chyba do wora magazyn którego każy numer zawiera zdjęcia martwej ryby i jakiś przepis jaką rybę w danym miesiącu najlepiej zjeść niech jescze dodadzą gdzie aktualnie są odławiane i sprzedawane przez ich rybaków. (2016/04/15 07:35)

SlawekNikt


Jeśli tylko będę mógł to przyjadę bo to będą głosy w bardzo słusznej sprawie. (2016/04/15 07:44)

JKarp


Kurde 26 KWIETNIA ....
JK (2016/04/15 10:05)

zbynio 33


Myślę, że wszyscy wędkarze mieszkający w pobliżu powinni poprzeć i udać się na protest. (2016/04/15 12:58)

zbynio5o


ŚLĄSKIE Z WAMI  PRECZ Z SIECIAMI  !!!

Bojkot na 2017, nie płaciłbym. Jak mnie będzie trzęsło, to se na komerche pójde i huj og hast. (2016/04/15 13:07)

Wedkarstwo u Zbyszka


Demonstracja odbędzie się 26 Kwietnia, godz. 11.30. Popraw temat! (2016/04/15 13:49)

JKarp


Demonstracja odbędzie się 26 Kwietnia, godz. 11.30. Popraw temat!

Nie dam rady - nie mam możliwości poprawienia tematu postu.
JK (2016/04/15 14:47)

Artur z Ketrzyna


Janek a ilu juz zebrałeś?
Jak nikogo to za krótki termin na zorganizowanie takiej akcji.
  (2016/04/15 15:42)

JKarp


To nie ja organizuję. Na FB jest to bardzo rozpropagowane.
JK (2016/04/15 17:22)

Romuald55


To jest manifestacja,a na takie imprezy należy uzyskać zezwolenie od władz miasta. (2016/04/16 22:22)

Artur z Ketrzyna


Trzymam kciuki za kolegów. Jedyne co dobre to nagłośnią sprawę.
Nie zapomijmy że w tym roku mamy wybory do władz i na delegatów.
Nie pasuje obecny zarząd? Macie możliwość zmienić, a nawet samemu kandydować. (2016/04/16 22:23)

Artur z Ketrzyna


To jest manifestacja,a na takie imprezy należy uzyskać zezwolenie od władz miasta.

Ponoć mają i ma być lokalna prasa i telewizja, oraz z pras wedkarskich. (2016/04/16 22:24)

Romuald55


Powiem tak,organizowanie takich akcji pod siedziba ZG PZW świadczy o malkotentyzmie organizatorów.ZG PZW nie decyduje o gospodarce rybackiej prowadzonej przez Okręgi.O tym stanowi ustawa.Jeżeli już protestować to pod Sejmem RP oraz pod Biurami Okręgów. (2016/04/16 22:57)

JKarp


Ja wiedziałem, że jak pojawi się Tówj wpis będzie on z cyklu " ja wiem lepiej ".
1. Zgoda władz jest.
2. To PZW w końcu decyduje o tym co jest w wodzie a nie Sejm. 
3. Na szczęście ZG PZW i ZO PZW Mazwosze mieści się w tym samym budynku.
4. Jak będziemy siedzieć na tyłkach nikt z ZO PZW palcem nie kiwnie za nas.
5. Samo się nie zrobi.

JK (2016/04/17 06:40)

Krzychu82


W końcu ktoś się zdecydował. Sam jestem wędkarzem okręgu mazowieckiego i dobrze rozumie sens tej manifestacji. Niestety nie moge tam być ale z nadzieją trzymam kciuki że w końcu bandy legalnych kłusoli polecą na pysk z naszego okręgu i władze zaczną sie liczyć z wedkarzami. (2016/04/17 09:00)

Artur z Ketrzyna


Powiem tak,organizowanie takich akcji pod siedziba ZG PZW świadczy o malkotentyzmie organizatorów.ZG PZW nie decyduje o gospodarce rybackiej prowadzonej przez Okręgi.O tym stanowi ustawa.Jeżeli już protestować to pod Sejmem RP oraz pod Biurami Okręgów.
Romuald, a co ma sejm do PZW?
Janek po części odpowiedział Ci na twój wywód.
Z jednym się zgodzę, taka manifestacja może tyko zwrócić uwagę na problem jaki jest.
Z tym że ten problem nie będzie rozwiązany przez tą manifestacje. Ona tak naprawdę tylko czkawką się odbije i nic więcej, Tak jak inne wcześniejsze.
Dlaczego? Proste oni odpowiedzą że są związani uchwałami Krajowego Zjazdu Delegatów itd., to że rezygnacja z rybaków równa się podwyższenie składek itd. Porostu mowa trawa...
Którą można tylko w jeden sposób zmienić, będąc aktywnym nie w internecie i na pikietach. A na walnych i wyborach do władz. Tam ich głos jeśli zyska poparcie większość, stanie się czymś więcej niż tylko narzekaniem.

Myśl przewodnia pikietujących:
 "My wybieramy się pod siedzibę PZW, bo skoro Prezesi nie czytają naszych opinii w necie, to my im pod oknami wykrzyczymy!!!"
Jeśli już chcą się wędkarze zorganizować i coś naprawdę zmienić w PZW.
To rok 2016 jest dla nich wielką okazją na wprowadzenie zmian i powiedzenie „STOP MAMY TEGO DOŚĆ” Niech idą na wybory do władz PZW i na delegatów. Niech sami kandydują na delegatów bądź wybiorą samych przeciwników odłowów sieciowych.
Bo to uchwały walnego (Koła, ZO i KZD), decydują co się dzieje w naszych wodach jak i całym życiu PZW.
Na walnym nie trzeba krzyczeć, wystarczy zgłosić odpowiednią uchwałę i przekonać do niej pozostałych, przegłosować, co nada jej mocy prawnej i będzie musiała być wprowadzona w życie.
Tak samo tyczy się władz PZW. Nie trzeba krzyczeć, wystarczy iść na wybory i tam oddać głos na odpowiednich ludzi, bądź samemu kandydować. Nie udzielając absolutorium ustępującym członkom zarządu, z automatu pozbawiamy ich możliwości kandydowania.
Nie zapominajcie że Zarząd Okręgu wybierany spośród delegatów Kół PZW decyduje o sposobie gospodarowania wodami które mają w użytkowaniu rybackim.
I wcale nie trzeba rybaków by mieć dodatkowe środki, są dotacje i inne sposoby na pozyskiwanie dodatkowych środków. Zresztą Mazowieckie ma rybaków i jakoś nie widać by mieli niższe składki i wody pełne ryb, a wręcz odwrotnie.
A wystarczyło by Okręgowy Zjazd Delegatów (tych wybranych w kołach – cztyaj Najwyższy organ uchwałodawczy w okregu) podają uchwałę odstąpienia od odłowów sieciowych, staranie się o pozyskiwanie środków unijnych, państwowych i prywatnych na prowadzenie racjonalnej gospodarki rybackiej (wędkarskiej). A Zarząd Okręgu Mazowieckiego musiał by to wprowadzić w życie, bo dla niego uchwały Zjazdu delegatów są nadrzędne. (2016/04/17 09:03)

JKarp


Bo to chodzi o pokazanie problemu i niezadowolenia. Niech "góra" się dowie, że możemy przyjść i ich wygwizdać. Poza tym mają być media. Nie można dopuścić aby protest został zmargelizowany. 
JK (2016/04/17 09:34)

Jędrula


Bo to chodzi o pokazanie problemu i niezadowolenia. Niech "góra" się dowie, że możemy przyjść i ich wygwizdać. Poza tym mają być media. Nie można dopuścić aby protest został zmargelizowany. 
JK  Dokładnie, czas przestać milczeć! Musimy się upominać o swoje, inaczej powstaną kolejne smażalnie i znowu będzie się nam wmawiać, że odłowy sieciowe są dla dobra wody i ryb. (2016/04/17 09:48)

Artur z Ketrzyna


Bo to chodzi o pokazanie problemu i niezadowolenia. Niech "góra" się dowie, że możemy przyjść i ich wygwizdać. Poza tym mają być media. Nie można dopuścić aby protest został zmargelizowany. 
JK

"W końcu ktoś się zdecydował. Sam jestem wędkarzem okręgu mazowieckiego i dobrze rozumie sens tej manifestacji. Niestety nie moge tam być ale z nadzieją trzymam kciuki że w końcu bandy legalnych kłusoli polecą na pysk z naszego okręgu i władze zaczną sie liczyć z wedkarzami."

"Dokładnie, czas przestać milczeć! Musimy się upominać o swoje, inaczej powstaną kolejne smażalnie i znowu będzie się nam wmawiać, że odłowy sieciowe są dla dobra wody i ryb."

No i co to da?
Wiedzą dobrze że Ci nie zadowoleni nie przyjdą na wybory i dalej bedą mogli być członkami władz i robić swoje.

Pokażcie im na wyborach że macie ich dość i wybierzcie innych. Wtedy już nic nie bedą mogli zrobić. Wystarczy nie udzielić absolutorium ustępującym by dać szanse innym i oddać głos na innych.
Rok 2016 jest rokiem wybierania zarządów i delegtów (ZO z nich wybierany). Więc macie okazje swoje powiedzieć "STOP".
Swoje słowa wprowadzić w czyn. (2016/04/17 09:51)

wirefree


Musielibyscie usunac z tego mazowieckiego PZW wszelkie pozostalosci UBECJI   to sa ludzie bez moralnosci i wszystko zrobia dla kasiory . (2016/04/17 10:09)

u?ytkownik16322


Myśl w samej rzeczy chwalebna i słuszna ale dla mnie ma jedną wadę . Godzina i dzień jeszcze żeby po 16.00 to bym się zjawił. Podpisałem się już pod jedną rezolucją dotyczącą połowów sieciowych.Chętnie i teraz się podpiszę.
Ps. Pamiętam jak Nowe - Stare władze wybierali myslałem że może coś się zmieni. Prorocze słowa kolegi po kiju Julek taki stary a taki naiwny jesteś. 
Wpadliśmy z deszczu pod rynnę. Nasze kochane władze skutecznie Nas od reszty kraju odizolowały.A najgorzej wq...wia  mnie podwójna moralność tego towarzystwa . Z jednej strony złów i wypuść a z drugiej haratanie siecią ile wlezie. I te geszefty z łowiskami specjalnymi i knajpami nad zalewem w tle.
Julian (2016/04/17 11:17)

Artur z Ketrzyna"A najgorzej wq...wia  mnie podwójna moralność tego towarzystwa . Z jednej strony złów i wypuść a z drugiej haratanie siecią ile wlezie. I te geszefty z łowiskami specjalnymi i knajpami nad zalewem w tle"

Julian, jaka podwujna?
Przecież jest jedno wspierające dugie :-)
Wędkarz opłaca skłądki, stosuje techniką złów i wypuść. Czyli daje hajs na utrzymanie stowarzyszenia jak i na gospodarowanie wodami, a do tego nie zabiera nic, a nawet karmi rybkę.
I tu wkraczają odłowy sieciowe, i odławiają to co zostało wychodowane za pieniądze wedkarzy i pod ich opierunkiem.
jedno wspiera drugie.
  (2016/04/17 11:39)