Zaloguj się do konta

200 złotych mandatu za zaczep

utworzono: 2011/05/10 20:49

Jędrek co z Tobą? Chłopak wyholował żak na spinning i traf chciał, że nakrył ich strażnik. Zaaplikował mandat a żak razem z meppsem zarekwirował:) Ja tak rozumiem:)
[2011-05-11 11:34]

kolega spinningując na jez gremzdy trafił na bardzo ciężki zaczep, jak się później okazało był to żak który musiał stać już parę lat bo podczas podnoszenia go do góry poczuli nie opisany smród, żak był tak zamulony i obgloniały że datę jego postawienia można by było szacować na wczesny Gierek, podnoszenie tego żaka miało na celu odczepienie mepsa lecz niestety meps przepadł razem z żakiem bo nadciągnęła kawaleria i zaaplikowała sztraf w wysokości 200zł za kłusownictwo. czy to jest zdrowe podejście do wędkarza?,..... a co by było gdyby zaczepił trupa?, dostał by 25 lat za morderstwo? w głowach się już dla PSRu się po przewalało.




Jeśli dokładnie tak było, jesli nie było dodatkowo innych okoliczności świadczących przeciwko wędkarzowi, to ja jako Strażnik Rybacki stwierdzam, że ten opisywany tu Strażnik powinien leczyć się psychicznie i na pewno złożyłbym wizytę jego przełożonemu z prośbą o wyjasnienie podstaw do ukarania mnie w świetle takich, a nie innych faktów i relacji ewentualnych świadków zdarzenia.



[2011-05-11 11:41]

Kermit636

w wiezieniu tez niewini siedza hehe ale to zartem rozumiem irytacje kolegi ale z PSR jak z policja sa tacy co rozumieja upomnienie i do widzenia a sa tacy ze i tak sie do czegos doopie.... i tak
[2011-05-11 12:48]

withanight88

Ja poprostu nie przyjął bym mandatu , bo za co ? Nie moje to z jakiej racji mam za kogoś płacić . Zrobił bym dowody w postaci zdjęć sieci(która jak piszesz wygladała na starą) , mojego sprzętu itp . A wtedy niech sobie sprawe kieruje nawet do diabła.  [2011-05-11 12:50]

nmarcinm

A czy ci geniusze z PSRu wyciągnęli chociaż ten żak?? Gdyby chłopaki zostali przyłapani na kłusownictwie to powinno być skonfiskowane narzędzie oraz sprzęt pływający. To jakaś farsa
[2011-05-11 13:34]

A czy ci geniusze z PSRu wyciągnęli chociaż ten żak?? Gdyby chłopaki zostali przyłapani na kłusownictwie to powinno być skonfiskowane narzędzie oraz sprzęt pływający. To jakaś farsa





Żak na pewno zabrali, a o sprzęcie pływającym nic przecież autor tematu nie wspomina. 


[2011-05-11 13:41]

Jędrula

   



       

Facet ciągnie żaka czy inną sieć wędką a do tego na końcu żyłki jest blacha i za to dostaje mandat ?

Panowie z całym szacunkiem ale ja w to nie wierzę . Wiem , że w tym kraju jest wielu wariatów , idiotów i innych oszołomów ale chyba nikt nie jest aż na tyle głupi aby zrobić coś takiego ?

Albo historia jest zmyślona albo zaistniały tam inne , ważne okoliczności których nie opisał nam autor wątku . Myślę , że to drugie bo Kolega @margor1976 to poważny człowiek .


[2011-05-11 13:54]

Twierdzisz, że nie ma durni? Drugi, że w więzieniach wszyscy słusznie skazani? No to poczytajcie: http://www.aferyprawa.eu/

Idiotów spotykamy na porządku dziennym. Problem nie w tym właśnie, że się ich spotyka, ale w tym, że trudno ich "unieszkodliwić" w sposób legalny.

[2011-05-12 21:12]

Artur z Ketrzyna

kolega spinningując na jez gremzdy trafił na bardzo ciężki zaczep, jak się później okazało był to żak który musiał stać już parę lat bo podczas podnoszenia go do góry poczuli nie opisany smród, żak był tak zamulony i obgloniały że datę jego postawienia można by było szacować na wczesny Gierek, podnoszenie tego żaka miało na celu odczepienie mepsa lecz niestety meps przepadł razem z żakiem bo nadciągnęła kawaleria i zaaplikowała sztraf w wysokości 200zł za kłusownictwo. czy to jest zdrowe podejście do wędkarza?,..... a co by było gdyby zaczepił trupa?, dostał by 25 lat za morderstwo? w głowach się już dla PSRu się po przewalało.

Tak jak i przedmówcy mandatu bym nie przyjął, a zrobił bym zdjęcie komórką; temu żakowi i swojemu ubiorowi, i jako dowód do sądu dostarczył.
Bo przyjęcie mandatu to przyznanie się do zarzucanego czynu...

Ciekaw jestem teraz czy Gierek stracił tylko te 200 zł, czy jak RAPR mówi też możliwość wędkowania na tych wodach? Ton znaczy wykluczono go z członkostwa i zakaz wędkowania na wodach PZW.
[2011-05-12 21:38]

Trudna sprawa bo wyżej postawionym ciężko przegadac ja również jak poprzednicy nie przyjołbym mandatu ale moze spinningista był jeszcze młody i nie wiedział jak w tej sprawie postepowac i co może w tej sytuacji zrobic albo nie przegadał .. pozdrawiam  [2011-05-12 23:35]

szymgreg81

No cóż błąd tego wędkarza powinien był odmówic mandatu grzecznie i wezwac policję żeby przejrzeli tą siateczkę itd, i by miał (może) wygraną sprawę.
[2011-05-13 02:36]

laskaa1990

dzis osobiście na jeziorku wystawial żak i  sznurki  zadzwonilem do wlascicielapo pol h przyjechal zobaczyl to wszytsko zarekwirowal caly sprzet zak 4 sznury...podziekowal mi...fakt faktem jezioro swiezo zarybianea.... i brak w nim jakiego kolwiek wiekszego drapieznika oraz ryby spokojnego zeru...  [2011-05-18 18:45]

zenfr

Mastiff.Jemu się w głowie nie poprzewracało , bo nie miało co się przewracać!Zycie to nie politechnika w życiu trzeba mysleć. Pozdrawiam.
[2011-05-18 18:52]

dzis osobiście na jeziorku wystawial żak i  sznurki  zadzwonilem do wlascicielapo pol h przyjechal zobaczyl to wszytsko zarekwirowal caly sprzet zak 4 sznury...podziekowal mi...fakt faktem jezioro swiezo zarybianea.... i brak w nim jakiego kolwiek wiekszego drapieznika oraz ryby spokojnego zeru... 





Ale kto?

[2011-05-18 18:53]

Mastiff.Jemu się w głowie nie poprzewracało , bo nie miało co się przewracać!Zycie to nie politechnika w życiu trzeba mysleć. Pozdrawiam.




????????????komu????????????????



[2011-05-18 18:55]

Sniper64

Mastiff.Jemu się w głowie nie poprzewracało , bo nie miało co się przewracać!Zycie to nie politechnika w życiu trzeba mysleć. Pozdrawiam.




????????????komu????????????????

O co tu chodzi..:) Co komu i jak:)



[2011-05-18 18:58]

sium

Moim zdaniem czegoś tu brakuje....Nawet najbardziej wredny strażnik nie przychrzanił by się do kogoś za to, że wyciągał wędką cokolwiek co służy do kłusownictwa -> żaki, siatki itd. <- Jeśli taki zdarzył się koledze, to był chory psychicznie i bankowo nie wziął bym mandatu, bo to tak, jak by przyznać się do winy. Inna sprawa to te 200 zeta mandatu. Za używanie narzędzi kłusowniczych, sąd to minimum, szczególnie przy tak "chorych" ludziach - tych strażnikach - których opisuje kolega w swojej opowieści. A może było trochę inaczej. Kolega zaczepił o żaka, podciągnął do góry (widział na czym siedzi) i urwał "Mepsa". Akurat miał wodery jak większość spinerów i szkoda mu było tej (nie taniej) przynęty, więc wlazł i zaczął ciągnąć ręką żaka. Przykukali strażnicy (pechowo dla kolegi) i wystawili mandat, traktując go jak pospolitego kłusola (i tak nadzwyczaj łagodnie). To taka moja teza i wcale nie twierdzę, że tak było. Gdyby jednak tak było, radzę nie tykać ścierwa tylko dzwonić do PSR-u. Przyjadą i ściągną, ręce czyste i przynętę się odzyska. Ja miałem takie przypadki, zawsze dzwoniłem i zawsze kazali nie tykać niczego, póki nie przyjadą. Pozdrawiam.
[2011-05-18 19:15]

Sniper64

Dobrze piszesz kolego:) Tyle się już tu pisało że by samemu nie wyciągać takich rzeczy! Człowiek chce zrobić dobrze ale wychodzi inaczej! Nie wolno samemu!!! Trzeba powiadomić...nawet samo takie zgłoszenie na policję /PSR jest dowodem że ma się czyste intencję nawet gdy służby nie dojadą to w chwil kontroli jest dowód na to że miało miejsce takie zgłoszenie!A to idzie szybko sprawdzić i wędkarz jest czysty!
[2011-05-18 19:26]

margor1976

wszyscy macie racje koledzy ale naprawdę tak było
[2011-05-19 19:50]

PABLODABRO

czytam i czytam i coś to kupy się nie trzyma bo z tego co mi wiadomo to za kłusowanie przy urzyciu żaka  to kolegium a nie mandat no ale moge się mylić a nawiasem, przyjęcie mandatu jest jednoznaczne z przyznaniem się do winy więc pretensje raczej musi mieć Pan do siebie
[2011-05-20 21:02]

czytam i czytam i coś to kupy się nie trzyma bo z tego co mi wiadomo to za kłusowanie przy urzyciu żaka  to kolegium a nie mandat no ale moge się mylić a nawiasem, przyjęcie mandatu jest jednoznaczne z przyznaniem się do winy więc pretensje raczej musi mieć Pan do siebie




Nie istnieje już dawno coś takiego jak KOLEGIUM. Kłusownictwo już nie jest wykroczeniem, ale  przestępstwem. Sąd może teraz kłusownikom odebrać sprzęt, ustanowić karę nawet do 5 tysięcy złotych, ograniczyć wolność w postaci odrobienia pracy na cele społeczne, a także upublicznić wyrok. Jeśli natomiast przestępcą okaże się wędkarz, wymiar sprawiedliwości ma także prawo dożywotnio odebrać mu kartę wędkarską.



[2011-05-20 21:15]

PABLODABRO

no to jestem nie na czasie ale dalej nie zmienia to chyba faktu że mandat 200PLN za żak to coś tu nie tak

[2011-05-20 21:22]

no to jestem nie na czasie ale dalej nie zmienia to chyba faktu że mandat 200PLN za żak to coś tu nie tak




No, nie tak. Mógł skończyć gorzej :) Minister się teraz ostro wziął za karanie kłusownictwa. Zobaczymy jak to dalej tak będzie. Mam nadzieję, że praca strażników na marne nie pójdzie, rozsądnych i konsekwentnych strażników, a ZWŁASZCZA sędziów i prokuratorów. 




[2011-05-20 21:36]

Dobrze piszesz kolego:) Tyle się już tu pisało że by samemu nie wyciągać takich rzeczy! Człowiek chce zrobić dobrze ale wychodzi inaczej! Nie wolno samemu!!! Trzeba powiadomić...nawet samo takie zgłoszenie na policję /PSR jest dowodem że ma się czyste intencję nawet gdy służby nie dojadą to w chwil kontroli jest dowód na to że miało miejsce takie zgłoszenie!A to idzie szybko sprawdzić i wędkarz jest czysty!

Intencje intencjami ale przecież wiesz,że nie przyjadą tak to już jest z budżetówką .
[2011-05-20 23:30]

MaReX28

Do czego to dochodzi w dzisiejszych czasach... Mandat za coś takiego?? Będziesz spinningował, zaczepisz o jakiegoś starego buta i dostaniesz mandat za zaśmiecanie środowiska.... ABSURD! [2011-05-21 16:18]