Zaloguj się do konta

2 250zł za używany kij spiningowy

utworzono: 2012/04/28 16:38

Znalazłem na allegro spining:

restaffine monster boron 90MH

ktury jest używany i kosztuje 2 250 zł- według mnie jest to lekka przesada

http://allegro.pl/listing.php/showcat?id=13490&offer_type=0&price_from=2000&price_to=30000&postcode_enabled=0&state=0&distance=1&postcode=&city=&listing_sel=2&listing_interval=7&change_view=Poka%C5%BC%C2%A0%3E#

[2012-04-28 16:38]

QBS

Zjechał kilka stówek z ceny to i gdzie tu przesada ? Jak ktoś ma ochotę to i bambus kupi (choć z tym tez problem)

Czym jeździsz i ile cenisz ? ;)
[2012-04-28 16:49]

z@mela

ciekawe dlaczego w tym kiju jest krzywa szczytówka   jak dla mnie kij z  taką krzywizną   to odpad    bynajmniej pod  kątem  estetyki   bo  na  markowych kijach  sie nie znam :]

[2012-04-28 17:02]

1z2z3z4

http://www.madler.pl/informacje/37/restaffine-spin-blank.html [2012-04-28 17:44]

berthold

troszku by trza mieć z główką nie teges aby dać 2500 zł ale
[2012-04-28 20:13]

Jak ktos ma duzo kasy to moze sobie na to pozwolic:) [2012-04-28 20:56]

berthold

Jak ktos ma duzo kasy to moze sobie na to pozwolic:)

przed kumplami poszpanować bo wedka jak wędka pewnie każdy dragon za 300-400 zł tak samo pracuje ale nie ma tej akurat nazwy co trzeba
[2012-04-28 21:52]

marcin4321

nie wiem.
Po 1. dla Cb ( nie obrażając cię ) gdy ty kupisz sb. spinning kij za 100 to jest cos , dobry sprzet i wgl. a jak ktos ma kase to sie bawi. a po 2. nie znam sie na takich markach ,ale jesli ja bym dał np. 2800 za ten kij, i tylko dwa razy nad woda byl to bym opuscił moze ze 4 stówki. nie chciałbym tracić.
[2012-04-28 22:11]

szczawik1984

z tego kija tylko przelotki bym wymontował do to S klas.
jak koś pisze że krzywizna nie wpływa na komfort łowienia to albo jest kompletnym amatorem albo koleś szuka łosia jakim sam jest.
druga sprawa na ta kasę w innej pracowni kupil bym nowy kij na blanku MHX który moim zdaniem jest najlepszym blankiem dwu składowym na świecie. Tworzy je genialny człowiek mistrz w swoim fachu.
[2012-04-29 00:31]

Facet chyba nie zna się na wędkach skoro twierdzi że krzywa szczytówka nie wpływa na komfort wędkowania. Poza tym jak można być takim łosiem żeby kupić krzywego kija za taką kasę. O firmie Fishing Art też dobrze nie świadczy skoro budują wędki na odpadowych blankach. Jedna wielka lipa. Ale widać sprzedającemu to wisi, ma kasę to kupuje. Zresztą widać to też po młynku na tej wędce, jest to Stella FA.
[2012-04-29 12:38]

chris541

Trafiłem na Wasze wypociny dawno po dyskusji ale może jednak warto coś wyjaśnić bo widzę że koledzy nie mają pojęcia. Blanki Rastafine np. Monster Boron budowane są między innymi z maty boronowej składającej się z wzdłużnie ułożonych włókien metalu jakim jest boron. W późniejszym procesie włókna boronu oplatane są matą węglową. W związku z tym że włókna są równoległą wiązką w procesie tężenia żywicy epoksydowej wiążącej całość blanku dochodzi do odkształceń, w rezultacie czego szczytówka lekko odgina się. Zdarzają się i proste ale w tej technologii to bardziej przypadek niż reguła. O walorach blanków boronowych nie będę już wspominał. Mogę tylko stwierdzić że MHX czy inne standardowe blanki mają się tak do boronowych jak mniej więcej Trabant do Mercedesa.  [2015-04-03 02:00]

wirefree

Juz dawno podobnych bzdur nie czytalem, a bor to sier stosuje ale w elektrowniqach atomowych. [2015-04-03 10:46]

ogtw

Z kijem jest tak jak z zegarkiem - im droższy tym szybciej chodzi. Na taki kij nie będzie brał żaden chwast, tylko same medalowe ryby. [2015-04-03 11:09]

ogtw

[2015-04-03 11:09]

Draq

Czyli jeśli mam Quartza z bazarku za 15zł to godzina trwa 90min, a jeśli Rolexa za 40tyś to trwa 30minut? :D [2015-04-03 11:36]

ogtw

Czyli jeśli mam Quartza z bazarku za 15zł to godzina trwa 90min, a jeśli Rolexa za 40tyś to trwa 30minut? :D

Jakiś powód ludzie mają, że kupują takie drogie zegarki i kije, może inaczej im czas biegnie.Ja kupiłem kiedyś drogi zegarek za 50zł, ale wcale szybciej nie chodził, a po roku urwał się pasek. Zamiast nowego paska za 15zł kupiłem nowy zegarek za 5zł i nosiłem go 8 lat.

[2015-04-03 12:05]

A ja nie rozumiem z czego panowie mają taką polewkę,czy używanie drogiego sprzętu to zbrodnia????Jak kogoś stać to kupuje wędki po 2,500zł czy kołowrotki za 4000zł i nic wam do tego.

berthold

Bez przesady "z głową"....To troszkę tak jak z samochodem.
Volkswagenem, Mercedesem czy jakimś audi za "drobne" 200.000 zł zajedziesz tak samo jakAstonem martinem,Bugatti,Lamborgini czy Maybachem za 1.500.000 dolców

[2015-04-03 12:16]

Czyli jeśli mam Quartza z bazarku za 15zł to godzina trwa 90min, a jeśli Rolexa za 40tyś to trwa 30minut? :D

Jakiś powód ludzie mają, że kupują takie drogie zegarki i kije, może inaczej im czas biegnie.Ja kupiłem kiedyś drogi zegarek za 50zł, ale wcale szybciej nie chodził, a po roku urwał się pasek. Zamiast nowego paska za 15zł kupiłem nowy zegarek za 5zł i nosiłem go 8 lat.

A ja kiedyś kupiłem taniego "no name" za 50 zł i po roku zaczął na nowej baterii spaźniać 10 minut na dobę.W końcu się wkurzyłem ,kupiłem Timexa za 150 zł działa już kilka lat,wskazuje czas  co do sekundy i ma w pizdu funkcji Budzik,alarm,stoper pokazuje datę i pewnie ma jeszcze jakieś funkcje o których nie wiem.

No i co??? popełniłem jakąś zbrodnie??? może powiesz że "pewnie ma coś z głową,psychiczny jakiś"Miałem taki kaprys to kupiłem i nic ci do tego kolego. [2015-04-03 12:33]

Jędrula

Kij za parę tysiaków ? Oczywiście , że tak ! Gdybym mógł wydać tyle forsy to kupowałbym bez wahania . [2015-04-03 13:10]

Juz dawno podobnych bzdur nie czytalem, a bor to sier stosuje ale w elektrowniqach atomowych.

http://www.fishingart.pl/restaffine/ Tu masz pare słów na temat ww wędek [2015-04-03 14:57]

wirefree

Belkot marketingowy podobnie jest ze sprzetem dla audiovoodoo czyli ludzi z kosmosu.
[2015-04-03 15:56]

rafalwedkuje

Tak było jest i będzie że ludzie kupują w zgodzie z zasobnością portfela.Pewnie jak bym miał więcej kasy to i bym kupił sprzęt warty dużo więcej 
Więc ja bym kupił kij używany za 2250pln i do tego nie tańszy kołowrotek.  [2015-04-04 09:02]

No właśnie, znalazłem trochę informacji o tych blankach i wygląda to ciekawie:
http://www.madler.sklepna5.pl/informacje/37/restaffine-spin-blank.html
Czy ten konkretny kijek jest warty swojej ceny się nie wypowiadam, bo nie znam się na rodbuildingu ani nie łowiłem nigdy czymś takim. Wiem natomiast, że droższe wędki to często dużo większy komfort i przyjemność łowienia, normalnie połączona także z większą skutecznością. Ja zazwczaj łowię na ultralajty a tego typu  tania wędka to zazwyczaj straszna klucha, którą beznadziejnie się łowi. Droższy kij jest o wiele szybszy, ale przy tym potrafi ładnie amortyzować gdy potrzeba. Oczywiście cała sztuka to kupić jak najlepszy kij za jak najmniejsze pieniądze, że tak banalnie zakończę. [2015-04-04 09:30]

Haryyy5

Gdyby mnie było stać też bym kupował tego typu sprzęty :) Jedni kupują sprzęt żeby łowić a drudzy żeby mieć. Wydaje mi się że spinning ok 300-500 zł zaspokoi potrzeby nawet najbardziej wybrednych a powyżej to już bardziej fanaberia niż potrzeba. Bo o ile tym najtańszym wędkom można sporo zarzucić to te za parę stówek robią swoje a i taka za 100 zł większości osób wystarczy. Ale co kto lubi. Ja na ten rok kupiłem dragon guide select cobra. Nie dlatego że jest mi potrzebny, tylko dlatego że chciałem go mieć :) Dokupię jeszcze do niego kołowrotek penna mimo że spro passion tez mi w zupełności wystarcza. ale penna też zwyczajnie chcę mieć. Tak to jest z ukochanym hobby że z czasem człowiek głupieje. Zakładam że osoby kupujące wędki czy kołowrotki za parę tysięcy kierują się podobnym myśleniem tyle że stać ich na więcej.  [2015-04-04 09:54]

wirefree

Te kijaszki to podobnie jak olej z watroby rekina czyli tylko belkot marketingowy. Swoja droga to zwykle chamskie oszustwo. [2015-04-04 11:34]

artek76

Juz dawno podobnych bzdur nie czytalem, a bor to sier stosuje ale w elektrowniqach atomowych.

Jak nie masz pojęcia o tym sprzęcie, to się nie wypowiadaj.
[2015-04-04 14:33]