Zaloguj się do konta

15 lat i nocka pod namiotem na łowisku . Możemy ?

utworzono: 2011/06/14 11:56

Uwaga! Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

amadeusz

Witam . Chce sie wybrac z kolegami na odre mamy po 15 lat.Chodzi o to , ze chcielibysmy rozbic namiot i zostac na 2 dni. W nocy, aby lowic trzeba miec 16 lat , a jesli chcemy przez noc nie lowic tylko przenocowac w namiocie to czy potrzebujemy jakiegos opiekuna?
Pozdrawiam
[2011-06-14 11:56]

withanight88

Dobre kombinowanie hahha :) A nie lepiej zabrac opiekuna?   [2011-06-14 12:01]

No w zasadzie, to "godziny policyjnej" teraz nie ma, ale nieletni nad wodą, a zwłaszcza w nocy, powinni być pod opieką dorosłego. W razie kontroli, Wasi rodzice mogą mieć kłopoty za brak sprawowania opieki nad nieletnimi w godzinach nocnych.  [2011-06-14 12:03]

Tak jak kolega Mastiff napisał. MUSICIE być pod opieką osoby dorosłej tzn. mającej ukończone 18 lat. Nie chodzi mi tyle o sam regulamin amatorskiego połowu ryb, ale o fakt bezpieczeństwa nad wodą. Weź to pod uwagę.
[2011-06-14 12:08]

amadeusz

A jak bysmy wzieli zgode od rodzicow . Pozatym jakbysmy juz spali w namiotach to chyba juz nas nie beda budzic?
[2011-06-14 12:31]

A jak bysmy wzieli zgode od rodzicow . Pozatym jakbysmy juz spali w namiotach to chyba juz nas nie beda budzic?

Hahahahahahahahaha.......Ubawiłeś mnie z tym niebudzeniem..... :))))))))))) Zgoda rodziców to za mało. Skąd kontrolujący strażnicy albo policjanci mają wiedzieć, że to jest dokument napisany przez Waszych rodziców? :) Nie kolego, powinniście być pod opieką kogoś dorosłego, a nie pod opieką papierka. A tak poza tym, to dziwię się rodzicom, że Wam tak pozwalają samym w tym wieku z namiotem nad wodą........ 

[2011-06-14 12:43]

amadeusz

Ja tam nie widze nic czemu mozna sie dziwic . My nie z miasta ze sami sobie rady nie damy po za tym tacy (mali) to nie jestesmy . Zobaczymy...
[2011-06-14 13:36]

Ja tam nie widze nic czemu mozna sie dziwic . My nie z miasta ze sami sobie rady nie damy po za tym tacy (mali) to nie jestesmy . Zobaczymy...

Wiesz co...właśnie widzę Waszą samodzielność czytając tego typu posty.Jeszcze za mało wiesz jakie to rzeczy mogą się nad wodą wydarzyć,zwłaszcza w nocy w okresie letnim.Popierając kolegę Mastiffa - Policję naprawdę nie będzie obchodzić fakt jacy to samodzielni jesteście...Wam nic nie zrobią ale problem będą mieli Wasi prawni opiekunowie. Nie ma łowienia w nocy bez opieki osoby dorosłej. Koniec kropka.
[2011-06-14 14:01]

JaroDaw

Opieka, oznacza opiekowanie się, nadzór, dbanie o bezpieczeństwo, a nie wiedza i zgoda na przebywanie w jakimś miejscu ;) więc po co zaświadczenie ?Od strony " Wędkarskiej" nikt Wam nie zabroni spać w namiocie, bo to nie łowienie w nocy, ale jeśli natknie się na Was patrol np policji, czy straży leśnej, to już się nie wyśpicie ;)

[2011-06-14 14:05]

JaroDaw

Wiesz co...właśnie widzę Waszą samodzielność czytając tego typu posty.Jeszcze za mało wiesz jakie to rzeczy mogą się nad wodą wydarzyć,zwłaszcza w nocy w okresie letnim.Popierając kolegę Mastiffa - Policję naprawdę nie będzie obchodzić fakt jacy to samodzielni jesteście...Wam nic nie zrobią ale problem będą mieli Wasi prawni opiekunowie. Nie ma łowienia w nocy bez opieki osoby dorosłej. Koniec kropka.

On nie pyta o łowienie . [2011-06-14 14:06]

JKarp

Cześć
Tak sobie myślę, czy jest jakieś prawo zabraniające przybywania małoletnim po 22:00 poza domem? Z drugiej strony patrol Policji czy PSR ( na 100% Policja ) może ostawić was do domu lub co gorsze na izbę dziecka :(
Ale trzeba brać tez pod uwagę normalne bezpieczeństwo ( swoje czyli Wasze ).
Janusz JKarp
[2011-06-14 14:27]

A Ty myślisz, że młodzież spoza miast jest nietykalna, nieśmiertelna, nie ulegająca wypadkom, napaściom? Jeśli patrol policji znalazłby Was gdziekolwiek poza miejscem zamieszkania bez opieki osób dorosłych, to nie będzie zwracał uwagi na to czy jesteście po szkole survivalu na wsi, czy macie miejskie garniturki, tylko zabiera Was albo do Waszych domów, albo na Izbę Dziecka, a rodzice zostają obciążeni zarzutem i ukarani za niesprawowanie opieki nad nieletnimi w porze nocnej.

[2011-06-14 14:42]

JaroDaw

Cześć
Tak sobie myślę, czy jest jakieś prawo zabraniające przybywania małoletnim po 22:00 poza domem? Z drugiej strony patrol Policji czy PSR ( na 100% Policja ) może ostawić was do domu lub co gorsze na izbę dziecka :(
Ale trzeba brać tez pod uwagę normalne bezpieczeństwo ( swoje czyli Wasze ).
Janusz JKarp

Cześć. Kiedyś szukałem owego zapisu i nic nie znalazłem, ale policja, lub inne służby mogą uznać że niepełnoletni, przebywający bez opieki w nocy, w lesie, czy też nad brzegiem, są narażeni na niebezpieczeństwo ( jakie, to sobie darujemy) i nakazać im zakończenie biwakowania i powrót do domu, lub podwózka do izby dziecka. Rodzica lub opiekunowie prawni natomiast mogą usłyszeć zarzut zaniedbania ( w najgorszym wypadku). Tak że .... a zresztą zrobią jak uważają. [2011-06-14 14:43]

marek-debicki

Oprócz tych aspektów odpowiedzialności, bezpieczństwa, itp. jest jeszcze jedna kwestia-odpowiedzialność rodziców. Wszystko jest dobrze, popóki jest dobrze, jednak w przypadku najmniejszego zdarzenia zaczyna się odpowiedzialność, moralny kac, prokuratura i jeszcze nie wiadomo co. Jechać z opiekunem (rodzicem) i nie ma problemów. Jeżeli rodzić wędkuje obie strony będą zadowolone. Pochwalić jednocześnie należy, że macie odwagę się spytać, jest to ważne. Życzę powodzenia. [2011-06-14 15:20]

JaroDaw

Oprócz tych aspektów odpowiedzialności, bezpieczństwa, itp. jest jeszcze jedna kwestia-odpowiedzialność rodziców. Wszystko jest dobrze, popóki jest dobrze, jednak w przypadku najmniejszego zdarzenia zaczyna się odpowiedzialność, moralny kac, prokuratura i jeszcze nie wiadomo co. Jechać z opiekunem (rodzicem) i nie ma problemów. Jeżeli rodzić wędkuje obie strony będą zadowolone. Pochwalić jednocześnie należy, że macie odwagę się spytać, jest to ważne. Życzę powodzenia.

Nikt nie porusza tematu rodziców, bo to nie nasza broszka na co im pozwalają, zresztą widząc 13o letnie panienki pijane na dyskotece, to ta wycieczka to obóz skautów. Ale masz rację, mnie również cieszy, że koledzy wpadli na pomysł i znaleźli odwagę zapytać na forum.Pozdrawiam [2011-06-14 15:33]

perwer

he he he ,he ,chciałem coś napisać ,ale uczypłem se w pore w palec i ...
Powodzenia na biwaku......... a tak z ciekawości ilu was będzie i jakie zaopatrzenie sie szykuje?
[2011-06-14 16:18]

amadeusz

Policja w takim miejscu ...ciekawe , chociaz sa wszedzie.Wiec wniaskujac wystarczy nam 1 opiekun ktory ma ukonczone  18 lat ?
[2011-06-14 21:06]

Policja w takim miejscu ...ciekawe , chociaz sa wszedzie.Wiec wniaskujac wystarczy nam 1 opiekun ktory ma ukonczone  18 lat ?

A słyszałeś o patrolach policyjnych ze strażnikami rybackimi? Wystarczy jeden dorosły opiekun, który potwierdzi sprawowanie nad Wami opieki.

[2011-06-14 21:18]

amadeusz

Powodzenia na biwaku......... a tak z ciekawości ilu was będzie i jakie zaopatrzenie sie szykuje?

ze mna 3 wlasnie na opiekuna nie ma miejsca w samochodzie bo pokrowce troche zajmuja , ale trzeba bedzie cos wymyslic.
[2011-06-14 21:19]

amadeusz

O tym nie wiedzialem , ale dzieki za poinformowanie mnie i za odpowiedzi.
[2011-06-14 21:21]

szogun1

Nie ma miejsca w samochodzie na opiekuna a kto was zawozi?
[2011-06-14 21:48]

amadeusz

Mama tylko , ze Ona z nami nie zostaje.
[2011-06-14 22:58]

sliwka15

ze mna 3 wlasnie na opiekuna nie ma miejsca w samochodzie bo pokrowce troche zajmuja , ale trzeba bedzie cos wymyslic.

Nie ma miejsca w samochodzie? Czyli jak jedziecie samochodem to musi być ktoś dorosły jest ma prawko
[2011-06-14 23:18]

dragolinmarco

czesc jak w ten weekend jedziecie to ja mam czas i moge was przypilnowac jako opiekun

tylko mam pytanie  czy na tym biwaku bedzie dużo % i kolezanki oczywiscie 16+

pozdrawiam :))))))))))
PS.i rybke moze zlowie:)
[2011-06-14 23:47]

Lampe

Nie no chłopaki, pochwała za pomysł i odwagę się należy;) Dokładnie w waszym wieku zaczęliśmy z kolegą pierwsze samotne nocki w dzikich miejscach pod namiotem. To są niezapomniane chwile, które wspominamy z ogromnym sentymentem do dziś.

Ale nieco dojrzalszym okiem patrząc na sprawę, to polecam jednak zadbać o bezpieczeństwo. Nie chodzi o to, żebyście się zaopatrywali w jakiś sprzęt do samoobrony, tylko o towarzystwo osoby dorosłej. Jestem pewny, że na Odrze znajdziecie jakiegoś wędkarza, obok którego będziecie mogli rozbić obóz. Bywa i tak, że poproszony jegomość, widząc, że będzie miał towarzystwo, zmieni plany i pozostanie do świtu nad wodą. Noc to noc - różnie bywa, różne mendy nie wiedzą co ze sobą zrobić, a gdy coś w trawie zatrzeszczy, to dobrze czasem pogadać z kimś odważniejszym od nas;)

Nie przejmujcie się jakimiś patrolami policji itp. Prawdopodobieństwo, że na takową traficie jest mniejsze niż 5 w totka. A przygoda będzie z pewnością wspaniała;)

Pozdrawiam i przyjemnej nocki życzę;)
[2011-06-15 00:04]

Nie no chłopaki, pochwała za pomysł i odwagę się należy;) Dokładnie w waszym wieku zaczęliśmy z kolegą pierwsze samotne nocki w dzikich miejscach pod namiotem. To są niezapomniane chwile, które wspominamy z ogromnym sentymentem do dziś.

Ale nieco dojrzalszym okiem patrząc na sprawę, to polecam jednak zadbać o bezpieczeństwo. Nie chodzi o to, żebyście się zaopatrywali w jakiś sprzęt do samoobrony, tylko o towarzystwo osoby dorosłej. Jestem pewny, że na Odrze znajdziecie jakiegoś wędkarza, obok którego będziecie mogli rozbić obóz. Bywa i tak, że poproszony jegomość, widząc, że będzie miał towarzystwo, zmieni plany i pozostanie do świtu nad wodą. Noc to noc - różnie bywa, różne mendy nie wiedzą co ze sobą zrobić, a gdy coś w trawie zatrzeszczy, to dobrze czasem pogadać z kimś odważniejszym od nas;)

Nie przejmujcie się jakimiś patrolami policji itp. Prawdopodobieństwo, że na takową traficie jest mniejsze niż 5 w totka. A przygoda będzie z pewnością wspaniała;)

Pozdrawiam i przyjemnej nocki życzę;)

Wychowawcze i dorosłe. [2011-06-15 05:51]