Zaloguj się do konta

13-latek z karta wędkarska-jakie prawa?

utworzono: 2010/09/01 16:48
blantek212

Witam, mam pytanie czy 13 latek który ma kartę wędkarską i legitymacje PZW, może łowić pod opieką osobny dorosłej która nie posiada karty wędkarskiej, jeśli tak to jakimi metodami, głownie mam tu na myśli, metodę spławikową, gruntową i spining.
Pozdrawiam
[2010-09-01 16:48]

Romuald55

kazda metoda mozesz lowic. opiekun nie musi miec karty wedkarskiej i oplat. [2010-09-01 16:54]

Bromar

Drogi Młody Kolego, nie będę się że tak powiem rozpisywał, ale podsyłam Ci link do strony z RAPR. Tam są opisane twoje prawa dość jasno, więc znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie a i może na jeszcze inne.
 Pozdrawiam serdecznie.

http://www.pzwokregmazowsze.icenter.pl/regulamin/2004.03_regpzw.html
[2010-09-01 17:00]

krapiotr69

Treść RAPR znajdziesz też na tym forum, wejdź na mapę strony w część przepisy. Jest tam wiele ciekawych tematów. Pozdrawiam.
[2010-09-01 17:11]

To jest artykuł który powinny czytać dzieci i młodzież którzy nie wiedzą lub nie chcą wiedzieć znaczy nie chce im się szukać.

Tak po za tym ten artykuł powinien znaleźć miejsce gdzieś na głównej stronie pod jakimś odnośnikiem prawa dla młodzieży czy coś w tym stylu.
Wędkowanie młodzieży do lat 14 [2010-09-01 19:07]

blantek212

Tomikan1129 dzięki za linka, w końcu wszystko fajnie opisane :-)
[2010-09-01 20:14]

blantek212

Aha, jeszcze jedno, nie wiem czy dobrze interpretuje ten przepis:

Członek PZW do 14 lat ma prawo wędkować z następującymi ograniczeniami: w ramach własnego łowiska, zgodnie z limitem ilościowym i wagowym, wyłącznie pod nadzorem osoby uprawnionej do opieki. zapisy w regulaminie oznaczają, iż młody wędkarz, poniżej 14 lat, który jest członkiem PZW, (płaci składki i wykupi wody), z punktu widzenia uprawnień do wędkowania jest w pełni samodzielnym wędkarzem, jedyne ograniczenie to takie, że musi być pod opieką osoby do tego uprawnionej.
Prościej to taki młody wędkarz może spiningować lub łowić na dwie wędki tak jak dorośli wędkarze. Ma prawo do własnego stanowiska oraz do własnego limitu ryb. Ograniczenie to opiekun

Z tego co widzę to post jest z 2009r, czy nadal obowiązują takie prawa, nic się nie zmieniło?
W artykule jest napisane że mogę spiningować i łowić na 2 wędki, a gdzieś czytałem że spiningować  można dopiero od 16lat, a do 14 lat można łowić tylko na 1 wędkę.

Kolejne pytanie, załóżmy że mogę spiningować i łowić na 2 wędki, mój opiekun nie ma karty wędkarskiej, czy to oznacza że mogę "oddać" mu jedną wędkę? czyli ja łowię jedną i on jedną na tym samym stanowisku, tak można?
[2010-09-01 20:26]

Romuald55

opiekun ktory nie ma karty wedkarskiej i nie jest czlonkiemZW nie moze lowic wogule.a przepisy sa aktualne. [2010-09-01 21:48]

Aha, jeszcze jedno, nie wiem czy dobrze interpretuje ten przepis:

Członek PZW do 14 lat ma prawo wędkować z następującymi ograniczeniami: w ramach własnego łowiska, zgodnie z limitem ilościowym i wagowym, wyłącznie pod nadzorem osoby uprawnionej do opieki. zapisy w regulaminie oznaczają, iż młody wędkarz, poniżej 14 lat, który jest członkiem PZW, (płaci składki i wykupi wody), z punktu widzenia uprawnień do wędkowania jest w pełni samodzielnym wędkarzem, jedyne ograniczenie to takie, że musi być pod opieką osoby do tego uprawnionej.
Prościej to taki młody wędkarz może spiningować lub łowić na dwie wędki tak jak dorośli wędkarze. Ma prawo do własnego stanowiska oraz do własnego limitu ryb. Ograniczenie to opiekun

Z tego co widzę to post jest z 2009r, czy nadal obowiązują takie prawa, nic się nie zmieniło?
W artykule jest napisane że mogę spiningować i łowić na 2 wędki, a gdzieś czytałem że spiningować  można dopiero od 16lat, a do 14 lat można łowić tylko na 1 wędkę.

Kolejne pytanie, załóżmy że mogę spiningować i łowić na 2 wędki, mój opiekun nie ma karty wędkarskiej, czy to oznacza że mogę "oddać" mu jedną wędkę? czyli ja łowię jedną i on jedną na tym samym stanowisku, tak można?


Nie, tak nie można. Mając kartę w swoim wieku, masz uprawnienia wędkarza, limity itd, ale przekazywać nikomu swojej jednej wędki nie możesz. Aha, nie możesz samodzielnie bez opiekuna łowić w nocy. 



[2010-09-01 21:51]

Mastiff On chyba na razie w ogóle sam nie może łowić bo nie ma 14 lat w dzień też musi mieć opiekuna podajże chłopak ma 13 latek
[2010-09-01 21:54]

Mastiff On chyba na razie w ogóle sam nie może łowić bo nie ma 14 lat w dzień też musi mieć opiekuna podajże chłopak ma 13 latek


No tak tak Tomasz. Poprostu przegapiłem wstawienie słowa "też" między przecinkiem, a "nie".



[2010-09-01 22:11]

blantek212

Teraz już wszystko wiem , dzięki za błyskawiczną odpowiedz :-)
[2010-09-01 22:29]

dus300

Możesz łowić pod opieką osoby pełnoletniej wszystkimi metodami.Osoba ta nie musi posiadać karty wędkarskiej,lecz pamiętaj możesz łowić na 2 wędki.Jeśli jesteś spławikowcem przeczytaj artykuł dla początkujących o łowieniu ukleji,płoci i leszczy i wyborze wędki.Pozdrawiam dus300. 

 

[2010-09-05 19:14]