1200 martwych świń w chińskiej rzece

/ 33 odpowiedzi / 2 zdjęć
u?ytkownik32263

Na osiedlach?

I wszystko jasne.

A o co Ci chodzi? Chyba lepiej niż do rzeki, prawda? (2013/03/14 19:52)

Jack14

Lepiej jak każdy będzie płacił za wywóz śmieci, a nie "podrzucał"

Co do wękarzy śmieciarzy już własne zdanie wyraziłem.

Bez urazy

(2013/03/14 20:12)

ryukon1975

Tu się mylisz.
W moich stronach w każdej wiosce każde gospodarstwo czy rodzina mająca tu dom płaci "abonament" miesięczny za wywóz śmieci.Każdego miesiąca śmieci są odbierane z pod bramy.
Cena jest stała niezależnie czy  wystawi się kosz śmieci czy pięć koszy. Ludzie i tak sypią nad rzekę.
Dodam że do lasu już od dawna nie wożą śmieci bo tam są ludzie którzy tego pilnują.Wystarczyło kilka mandatów i wszyscy zostali "wyleczeni" z zaśmiecania lasów.

Nie wiem Krzysiu jak są u Ciebie popodpisywane umowy z firmą zajmującą się wywózką ale tu chyba się pomyliłeś. U mnie, Toruń i okolice, wszyscy mamy jeden kosz na zwykłe śmieci, jeden na plastik oraz worek na szkło. I jak za dużo "naprodukujesz" , dostawisz worek to MPO może go nie zabrać. Bo mamy umowy na konkretne ilości a nie "do bólu" co 2 razy mnie spotkało i trzeba było jechać i szukać "zwykłego" kontenerka na osiadlach. I tu bym szukał przynajmniej częściowej odpowiedzi dlaczego ludziska śmiecą.

Nie pomyliłem się Tomku.Sam mam kosz i cztery worki w stojaku.Widziałem w domach u sąsiadów gdzie mieszka dużo ludzi ze wystawiali czasem po dwa-trzy kosze a worów to było może i 20.Zawsze firma wszystko bierze nie widziałem by kiedykolwiek coś zostawili.
Jak ktoś jest cwany i posegreguje w workach osobno papier,osobno złom itd. to jeszcze z ogrodzenia przyjdą i wyniosą a później sprzedadzą i zarobią.:) (2013/03/14 20:23)

Izeron

Chińczyki chcieli po prostu tymi świniami węgorza i suma nęcić :D (2013/03/14 21:15)

u?ytkownik32263

Lepiej jak każdy będzie płacił za wywóz śmieci, a nie "podrzucał"

Co do wękarzy śmieciarzy już własne zdanie wyraziłem.

Bez urazy

Tak, podrzuciłem w ciągu już blisko 9 lat śmieci 2 razy do ogólnodostepnych kontenerów gdyż nie zostały zabrane, a ich odbiór mam raz na dwa tygodnie. I co, miały by leżeć za garażem, śmierdzieć i gnić? A za swoje śmieci oczywiście płacę, nie jest to darmocha. Chyba już się rozumiemy? (2013/03/15 10:57)

u?ytkownik32263

Nie pomyliłem się Tomku.Sam mam kosz i cztery worki w stojaku.Widziałem w domach u sąsiadów gdzie mieszka dużo ludzi ze wystawiali czasem po dwa-trzy kosze a worów to było może i 20.Zawsze firma wszystko bierze nie widziałem by kiedykolwiek coś zostawili.
Jak ktoś jest cwany i posegreguje w workach osobno papier,osobno złom itd. to jeszcze z ogrodzenia przyjdą i wyniosą a później sprzedadzą i zarobią.:)

Hmm. Ja ma ograniczony "budżet śmieciowy" i jak za dużo się ich nazbiera to może być problem z odbiorem co spotkało mnie dwukrotnie. Widać Krzysiu że masz u siebie sensowną, normalną firmę. Nic tylko ciesz się w takim razie.
Pozdro! (2013/03/15 11:01)

u?ytkownik27896

Witam u mnie z odbiorem śmieci jest taka sama sytuacja jak u kolegi @tomas81. Czyli miesięczny abonament zobowiązuje firmę do odebrania jednego pojemnika bo tak jest skonstruowana umowa, płacisz za jeden odbierają jeden. Jeśli jest nadwyżka to wiadomo że nikt za darmo tego nie weźmie. W takiej sytuacji są dwie możliwości wiedząc że będę miał nadwyżkę dzwonię do firmy która odbiera u mnie śmieci i mówię że oprócz pojemnika wystawie jeszcze worek bo tyle mi się nazbierało w tym miesiącu, podaje oczywiście niezbędne dane i nie ma problemu z odbiorem nadwyżki a do miesięcznego abonamentu doliczają dopłatę. Druga możliwość jest bardzo prosta jak jestem w domu gdy odbierają śmieci a mam coś więcej to po prostu pilnuje kiedy panowie przyjadą daję dyszkę na browarka i zawsze zabierają.  (2013/03/15 13:19)

ryukon1975

Pozostaje mi Wam tylko współczuć Panowie skoro władza ludowa limituje wam nawet to ile śmieci możecie "wyprodukować" miesięcznie. :) (2013/03/15 13:38)