Zaloguj się do konta

11 MANDATÓW na prestiżowych zawodach !!!

utworzono: 2011/06/15 19:34

Nigy nie było takiego cyrku jak teraz.Dawniej jeżeli okręg z którego jest zawodnik miał porozumienie z okręgiem który organizował zawody nie było potrzebne żadne zezwolenie.Jeżeli straż tak lubi kontrolować zawodników to nie zdziwił bym się jeżeli by wpadła na Grand Prix lub mistrzostwa polski,to był by cyrk dopiero.

No to się zgadza, bo zezwoleniami się wymieniano na szczeblu okręgowym i wędkarz wcale się tym nie musiał interesować. Organizator był jak d...a od sra...ia żeby to pozałatwiać. A w tym wypadku organizator ewidentnie dał ciała i nie dopilnował tego, co do niego należało, a zawodnicy mu zaufali. 

[2011-06-20 20:54]

Esox53

Dokładnie o to mi chodzi.Cieszę się że doszliśmy w końcu do porozumienia w tej sprawie. [2011-06-20 21:04]

news34

Kolego news34 do tego roku nie potrzebne były żadne zezwolenia i jakoś nikomu to nie przeszkadzało że zawodnicy przyjeżdżali i łowili.Ale tak to już jest że jak jest coś dobrze to trzeba to popsuć.

Niestety zawsze trzeba spodziewać sie kontroli,sam osobiście bywam kontrolowany i sam również kontroluje wędkarzy.

Musimy uiszczać opłaty,czy nam się to podoba czy nie ,i uczmy tego najmłodszych niech biorą tylko dobre przykłady od starszych.

Pozdrawiam

[2011-06-20 21:16]

konrad_leo

Kontrole powinny odbywać się na każdych zawodach. Ile razy słyszy się o zawodach na żywej rybie (wszystko do siaty i na wagę) Ilu zawodników na zawodach nastawia się na okazy - bo z tego co kojarzę to 90% łowi drobnicę (w tym połowa niewymiarowe). Przepisy są dla wszystkich jednakowe a koło czy okręg mogą je jedynie zaostrzyć więc chyba nie powinno być czegoś takiego jak łowienie niewymiarowych ryb bo to parę deko (proszę nie pieprzyć że przecież wracają w doskonałej formie do wody bo ciekawe czemu spora ich część faktycznie pływa - ale do góry nogami).

W tym przypadku zawinił organizator i on powinien dostać konkretny mandat.

PDK

[2011-06-21 10:50]

kuzyn78

No dobrze koledzy ,a jak było do ubiegłego roku ?
Zawody były organizowane ogólnopolskie i zawodnicy przyjeżdżali z różnych stron Polski.
A  co jak zawodnik przyjechał z okręgu X do okręgu Y,a oba te okręgi nie miały porozumienia?
Panowie wtedy też trzeba było mieć wykupioną okręgówkę ,ale nikt do tej pory nie robił z tego jakiegoś cyrku jaki zrobiono w Bydgoszczy i nie chcę tu wywyższać zawodników (nadludzi) tylko chodzi o jakiś rozsądek i wyrozumiałość.
Postawcie się w roli zawodnika (choć niektórym będzie ciężko),żeby wystartować w niedzielę w zawodach położonych np.200km od jego miejsca zamieszkania  musiałby przyjechać w piątek do danego Okręgu żeby wykupić pozwolenie (bo przecież trza wkleić hologram ).Dochodzą duże koszty noclegu,czas, i zwolnienie sie w pracy w piątek.
Moim zdaniem to nie jest zawodników wina ,tylko tegorocznego głupiego systemu.
Czy nie można by było zrobić przelewów na konto danego Okręgu? nie byłoby wtedy żadnego problemu-robisz przelew ,w tytule wpłaty wpisujesz miejsce i datę połowu,drukujesz potwierdzenie wpłaty i po sprawie.Wszyscy są szczęśliwi i nie ma żadnych formalności ,ale po co miało by być tak łatwo .Nie, trzeba utrudnić ,zagmatwać .
Zapraszam w ten weekend strażników nad kanał Ulgi w Opolu , będą tam Mistrzostwa Europy, ciekawe czy zagraniczni goście wykupili pozwolenia :)
[2011-06-21 11:17]

No dobrze koledzy ,a jak było do ubiegłego roku ?
Zawody były organizowane ogólnopolskie i zawodnicy przyjeżdżali z różnych stron Polski.
A  co jak zawodnik przyjechał z okręgu X do okręgu Y,a oba te okręgi nie miały porozumienia?
Panowie wtedy też trzeba było mieć wykupioną okręgówkę ,ale nikt do tej pory nie robił z tego jakiegoś cyrku jaki zrobiono w Bydgoszczy i nie chcę tu wywyższać zawodników (nadludzi) tylko chodzi o jakiś rozsądek i wyrozumiałość.
Postawcie się w roli zawodnika (choć niektórym będzie ciężko),żeby wystartować w niedzielę w zawodach położonych np.200km od jego miejsca zamieszkania  musiałby przyjechać w piątek do danego Okręgu żeby wykupić pozwolenie (bo przecież trza wkleić hologram ).Dochodzą duże koszty noclegu,czas, i zwolnienie sie w pracy w piątek.
Moim zdaniem to nie jest zawodników wina ,tylko tegorocznego głupiego systemu.
Czy nie można by było zrobić przelewów na konto danego Okręgu? nie byłoby wtedy żadnego problemu-robisz przelew ,w tytule wpłaty wpisujesz miejsce i datę połowu,drukujesz potwierdzenie wpłaty i po sprawie.Wszyscy są szczęśliwi i nie ma żadnych formalności ,ale po co miało by być tak łatwo .Nie, trzeba utrudnić ,zagmatwać .
Zapraszam w ten weekend strażników nad kanał Ulgi w Opolu , będą tam Mistrzostwa Europy, ciekawe czy zagraniczni goście wykupili pozwolenia :)

Jako działacz i zawodnik PZW, powinieneś chyba wiedzieć, że "zagraniczni goście", cudzoziemcy są zwolnieni z obowiązku posiadania Kart Wędkarskich, a co za tym idzie zezwoleń, rejestrów etc.

[2011-06-21 11:36]

pawelz

"Postawcie się w roli zawodnika (choć niektórym będzie ciężko),żeby wystartować w niedzielę w zawodach położonych np.200km od jego miejsca zamieszkania  musiałby przyjechać w piątek do danego Okręgu żeby wykupić pozwolenie (bo przecież trza wkleić hologram ).Dochodzą duże koszty noclegu,czas, i zwolnienie sie w pracy w piątek."

A ja jako prywatna osoba to mam lepiej ?. Jak bede mial ochote polowic gdzies poza moim okregiem to bedzie mi latwiej ?

I to mnie najbardziej wk..a w zawodnikach. Ilez to juz razy czytalem, jacy to oni biedni. Ile kasy musza wydac na treningi, dojazdy, wpisowe i noclegi. Ile to problemow maja ze wszystkim.
A ja sie pytam. A kto do k..y nedzy ich do tego zmusza. Wyglada to tak, jakby to byli ludzie z lapanki ktorych za kare sie wygania na zawody.
Chcesz startowac to ponos wszystkie z tym zwiazane obowiazki i koszty. Albo nie startuj i idz na ryby tak jak 90% pozostalych wedkarzy.
Jesli nie bedzie chcetnych do startowania w zawodach, to albo statut PZW sie zmieni albo beda musialy ulec zmianie przepisy.

[2011-06-21 11:50]

baloonstyle

"Postawcie się w roli zawodnika (choć niektórym będzie ciężko),żeby wystartować w niedzielę w zawodach położonych np.200km od jego miejsca zamieszkania  musiałby przyjechać w piątek do danego Okręgu żeby wykupić pozwolenie (bo przecież trza wkleić hologram ).Dochodzą duże koszty noclegu,czas, i zwolnienie sie w pracy w piątek."

A ja jako prywatna osoba to mam lepiej ?. Jak bede mial ochote polowic gdzies poza moim okregiem to bedzie mi latwiej ?

I to mnie najbardziej wk..a w zawodnikach. Ilez to juz razy czytalem, jacy to oni biedni. Ile kasy musza wydac na treningi, dojazdy, wpisowe i noclegi. Ile to problemow maja ze wszystkim.
A ja sie pytam. A kto do k..y nedzy ich do tego zmusza. Wyglada to tak, jakby to byli ludzie z lapanki ktorych za kare sie wygania na zawody.
Chcesz startowac to ponos wszystkie z tym zwiazane obowiazki i koszty. Albo nie startuj i idz na ryby tak jak 90% pozostalych wedkarzy.
Jesli nie bedzie chcetnych do startowania w zawodach, to albo statut PZW sie zmieni albo beda musialy ulec zmianie przepisy.

Trudno się nie zgodzić z tym co napisałeś :))
[2011-06-21 11:58]

Zapiszcie gdzieś dzisiejszą datę, bo zgadzam się z tym postem kol. @pawelz w 1000 % :)Zawsze współczułem zawodnikom wędkarskim i nie wiedziałem dlaczego. Teraz wiem, muszą załatwiać zezwolenia, noclegi w hotelach, marnują swój cenny czas, muszą brać urlop na piątki, wydają kupę kasy na dojazd, zanęty, przynęty, to przeklęte wpisowe i po zawodach to głupie przyznawanie dyplomów dziadowskich, jakieś tandetne puchary, gówniane nagrody rzeczowe, te śmieszne uściski dłoni od organizatorów i sędziów i jeszcze ktoś śmie im zawracać mandolinę jakimiś formalnościami i kontrolami?! ZAWODNIKA PRĄDEM (PSR-em)??????!!!!!!!

[2011-06-21 12:12]

kuzyn78

heheh wiedziałem że to was cyberstrażników i cyberwędkarzy wkurzy ,wychodzi wtedy z was kultura osobista .Gratulacje pokazaliście jakimi to jesteście wartościowymi ludźmi .
Żal mi was.( specjalnie z małej litery "was" )hehe
[2011-06-21 22:02]

Diablo

heheh wiedziałem że to was cyberstrażników i cyberwędkarzy wkurzy ,wychodzi wtedy z was kultura osobista .Gratulacje pokazaliście jakimi to jesteście wartościowymi ludźmi .

prowokacja na poziomie gimnazjum
[2011-06-21 22:43]

kuzyn78

[cytat]Jako działacz i zawodnik PZW, powinieneś chyba wiedzieć, że "zagraniczni goście", cudzoziemcy są zwolnieni z obowiązku posiadania Kart Wędkarskich, a co za tym idzie zezwoleń, rejestrów etc.[/cytat] To co Oni to są INNI ? JACYŚ JAK TO TY NAZYWASZ NADLUDZIE ,BO CO ?BO SĄ OBCOKRAJOWCAMI? Sam sobie zaprzeczasz hahahahahahahah,określ się w końcu z jakiej partii jesteś ,z partii idiotów ? czy obiektywnych? [2011-06-22 07:11]

[cytat]Jako działacz i zawodnik PZW, powinieneś chyba wiedzieć, że "zagraniczni goście", cudzoziemcy są zwolnieni z obowiązku posiadania Kart Wędkarskich, a co za tym idzie zezwoleń, rejestrów etc.[/cytat] To co Oni to są INNI ? JACYŚ JAK TO TY NAZYWASZ NADLUDZIE ,BO CO ?BO SĄ OBCOKRAJOWCAMI? Sam sobie zaprzeczasz hahahahahahahah,określ się w końcu z jakiej partii jesteś ,z partii idiotów ? czy obiektywnych? 

W czym ja sam sobie zaprzeczyłem? A może tak "cyberzawodnik" zacznie czytać coś ze zrozumieniem? Jak jesteś działaczem PZW, to zgłoś protest, że obcokrajowcy nie muszą brnąć w biurokrację w języku dla nich obcym, a tacy "fachowcy" jak ty, muszą mieć papierek. Nie ja to wymyśliłem. I nie jestem z twojej partii. Jestem z Partii Obowiązującego Prawa. 

[2011-06-22 07:44]

wobler17

Witaj. my przynajmniej nie mamy problemow z oplatami na zawodach Colmica,Sensasa,Robinsona i innych. Po prostu Okreg wyraza pisemna zgode na lowienie osobom z poza Naszego Okregu o ktora zwracaja sie organizatorzy, gdyz to jest promocja naszego lowiska. I brawo im za to.Pozdrawiam
[2011-06-22 07:49]

kuzyn78

Brawo za takie podejście ,gdyby większość tak myślała to to nie było by tego tematu.

Ps kolega Cyberstrażnik nich czyta ze zrozumieniem,nie pisałem żebyś do mojej partii się zapisał
[2011-06-22 10:54]

JaroDaw

heheh wiedziałem że to was cyberstrażników i cyberwędkarzy wkurzy ,wychodzi wtedy z was kultura osobista .Gratulacje pokazaliście jakimi to jesteście wartościowymi ludźmi . Żal mi was.( specjalnie z małej litery "was" )hehe
Jako działacz i zawodnik PZW, powinieneś chyba wiedzieć, że "zagraniczni goście", cudzoziemcy są zwolnieni z obowiązku posiadania Kart Wędkarskich, a co za tym idzie zezwoleń, rejestrów etc.
To co Oni to są INNI ? JACYŚ JAK TO TY NAZYWASZ NADLUDZIE ,BO CO ?BO SĄ OBCOKRAJOWCAMI? Sam sobie zaprzeczasz hahahahahahahah,określ się w końcu z jakiej partii jesteś ,z partii idiotów ? czy obiektywnych?

Ni w ząb nie łapę co autor tych postów miał na myśli. Czy to działacz, czy dwunastolatek ? Ja chyba już jestem za stary i nie łapę w lot dziecięcego slangu [2011-06-22 11:18]

pawelz

Byc moze i wyszlo ze mnie buractwo. W takim razie powiedz nam wszystkim, jaki miales cel we wklejeniu tego tekstu:

Bo za cholere nie wiem. Chciales cos pokazac, cos nam wszystkim uzmyslowic ?. Sa to utrudnienia obce "zwyklym" wedkarzom ?. A moze myslisz ze zawodnikom z jakiejs racji naleza sie specjalne przywileje ?. Rozumiem, ze jakas czesc mojej skladki (smiesznie mala ale zawsze) idzie na sport. Tak jest w statusie i przyjmuje to z pokora. Przezyje fakt, ze jadac kilkaset km nad wode zostaje z niej wyproszony bo sa wlasnie zawody (o czym nikt mnie nie informowal o okregu), ale jakich jeszcze przywilejow chcecie ?.
Darmowego jedzenia, darmowego zakwaterowania czy moze lowienia za free w czasie zawodow (to nie do Ciebie ale takie zachcianki mieli np. muszkarze lowiacy na zawodach na OS Dunajec gdzie zwykly smiertelnik buli 73 zl).
Tak samo nie przemawia do mnie to co napisal kol Wobler17 o tej promocji lowiska. Dobre lowisko promuje sie samo (nie potrzeba zawodow). Poczta pantoflowa wiesc szybko roznosi sie po kraju.
Nie potrzeba bylo takie promocji na OS San zeby na licencje zapisywac sie pol roku wczesniej. Ale jak ktos chce cos za darmoche urwac to zawsze znajdzie pretekst. Podonie OS Dunajec. O tym ze 2-3 tygodnie temu wspaniale braly pstragi wiedziala cala muszkarska Polska bez zadnych zawodow i tym podobnych promocji.

I na koniec o tych nadludziach obcokrajowcach. Dziwne ze taki dzialacz a nie wie. Wyobraz sobie ze obcokrajowcowi wolno lowic u nas ryby bez karty wedkarskiej. Tobie nie. Nadludzie jacys ???.
[2011-06-22 11:25]

Brawo za takie podejście ,gdyby większość tak myślała to to nie było by tego tematu.

Ps kolega Cyberstrażnik nich czyta ze zrozumieniem,nie pisałem żebyś do mojej partii się zapisał

No i wyszła "nadludzka" inteligencja cyberzawodnika. To z partią, to był sarkazm podszyty ironią.

[2011-06-22 12:51]

emeryt1

Ja nie uważam się za kogoś lepszego ani nietykalnego,organizator na czas zawodów rezerwuje zbiornik lub jego część i władze okręgu w tym PSR i SSR doskonale o tym wiedzą i jaki jest w tym przypadku cel kontroli?Moim zdaniem na zawodach ogólnopolskich nie powinny obowiązywać żadne zezwolenia bo przecież i tak wszystkie ryby wracają do wody,a takie zawody to przecież najlepsza reklama wędkarstwa. 

Szanowny Kolego Esox53  , ja również wypuszczam wszystkie złowione ryby podobnie jak czynią to ci , którzy nazywają się zawodnikami. Czy nie uważasz, że powinienem zostać zwolniony ze wszystkich opłat za wędkowanie ?
[2011-06-22 14:09]

perwer

Organizator winny-zawodnicy są do wybronienia,ale weterynarz był nie winny.....
[2011-06-22 15:12]

kuzyn78

Szczekasz jak mastiff ,a gryziesz jak ratlerek

Nie mam czasu na wyjaśnianie wam mojego punktu widzenia bo jadę na kontrol  ( to również sarkazm ,jakbyś się nie domyślił )

Ps .Cyber-zawodnik ? przynajmniej ja wyniki mam ,a ty panie cyber-strażniku ? pochwal się jakie masz osiągnięcia.
[2011-06-22 15:13]

Szczekasz jak mastiff ,a gryziesz jak ratlerek

Nie mam czasu na wyjaśnianie wam mojego punktu widzenia bo jadę na kontrol  ( to również sarkazm ,jakbyś się nie domyślił )

Ps .Cyber-zawodnik ? przynajmniej ja wyniki mam ,a ty panie cyber-strażniku ? pochwal się jakie masz osiągnięcia.

Hahahahahahahahaahaahaaha....chwalenie się chłopcze zostawię tobie. Tylko to potrafisz :) Nie masz czasu? Nie umiesz :)

[2011-06-22 15:29]

Esox53

Szanowny Kolego Esox53  , ja również wypuszczam wszystkie złowione ryby podobnie jak czynią to ci , którzy nazywają się zawodnikami. Czy nie uważasz, że powinienem zostać zwolniony ze wszystkich opłat za wędkowanie ?
Źle mnie zrozumiałeś,chodzi mi o to że jeżeli zawodnik zapłacił  wpisowe to nie powinno go nic więcej obchodzić.Do tego roku było tak że żadne pozwolenia nie były wykupywane i było dobrze,ale  widocznie niektórzy lubią komplikować życie innym i zostały wprowadzone jakieś durne pozwolenia.
I jeszczo jedno,denerwuje mnie nazywanie zawodników cyberzawodnikami.

[2011-06-22 15:40]

arus

Witam. podepnę się troszkę pod temacik bo nurtuje mnie pytanie czy jako spacerowicz (obserwator)moge spacerować nad zbiornikiem nad którym rozgrywane są zawody wedkarskie ??? Jeśli nie to na jakiej podstawie ????

[2011-07-09 15:40]

Możesz. Nie możesz tylko wchodzić na stanowiska zawodników. [2011-07-09 15:42]