Zaloguj się do konta

1 % podatku na zarybianie w swoim Kole

utworzono: 2012/02/03 19:32

Witam.

Buszując po necie /z racji banicji na przymusowy urlop/, zacząłem szukać podstaw prawnych do przekazania 1 % mojego podatku /również żony i dzieci z rodzinami/ na rzecz PZW ze wskazaniem dofinansowania na moje Koło PZW w Bochni - cel zarybianie rzeki Raby w certę, brzanę, świnkę, klenia, jelca, karasia pospolitego oraz drapieżniki w odpowiedniej proporcji.
Jak wiem /uczestniczyłem w ostatnim zebraniu Koła/ jest nas obecnie w Kole 637 członków. Zdaję sobie sprawę, te podatki to niezbyt wielka kwota, ale skoro można zbierać ten 1 % podatku, to i można ubiegać się w takim razie o sponsoring, organizować kwesty i pomoc finansową od okolicznych prywatnych pracodawców.
Nie wiem czy to jest tylko pojedynczy przypadek w Polsce /Okręg Rzeszów/, jeżeli są podobne przypadki to proszę o komentarze.
http://www.pzw.org.pl/1321/wiadomosci/16925/60/wplac_1__podatku_na_rzecz_pzw_okreg_w_rzeszowie
Nie ukrywam, pragnę skorzystać z doświadczenia Koleżanek i Kolegów, aby we własnym Kole zaproponować takie pozyskiwanie środków - a nuż uda się w ten sposób rozpocząć zbiórkę na raty umożliwiające wykupienie własnego zbiornika ?

Pozdrawiam i proszę Wszystkich, pomóżcie informacjami.

Zbyszek/N
[2012-02-03 19:32]

Zibi60

Zasięgałem opinii w tym temacie w okręgu częstochowskim (ok 2 lata temu), ponoć się starali, ale nie dostali statusu OPP, a to jest warunkiem podstawowym. Skoro jednak Okręg Rzeszów mógł... Wykorzystać taki potencjał na cele wędkarskie, to byłoby coś. Z pewnością wielu wędkarzy by odpisało.
[2012-02-03 21:50]

tomaszgud

WOLE NA CHORE DZIECI!
[2012-02-03 21:58]

toma7802

WOLE NA CHORE DZIECI!

Jestem tego samego zdania co kolega! [2012-02-03 22:09]

Bols

Wykupienie zbiornika dla koła PZW. Poco i w jakim celu? Przecież PZW ma zbiorniki. Zbionik danego koła to zbiornik danego okręgu do którego koło należy. [2012-02-03 23:27]

ryukon1975

WOLE NA CHORE DZIECI!

Jestem tego samego zdania co kolega!

Ja też przepisuje corocznie na chore dziecko z mojej miejscowości.

Gdy w PZW nastanie czas zawodowców, profesjonalistów i odpowiedzialności, w miejsce amatorszczyzny i czynów społecznych pomyślę.
[2012-02-04 07:12]

lepiej dać na potrzebujących niż na ryby których nie bedzie [2012-02-04 10:20]

Zasięgałem opinii w tym temacie w okręgu częstochowskim (ok 2 lata temu), ponoć się starali, ale nie dostali statusu OPP, a to jest warunkiem podstawowym. Skoro jednak Okręg Rzeszów mógł... Wykorzystać taki potencjał na cele wędkarskie, to byłoby coś. Z pewnością wielu wędkarzy by odpisało.

Witaj Zibi.

Z pewnością stwarzane są i będą problemy aby spełnić wymogi OPP /Organizacji Pożytku Publicznego/. Podejrzewam nawet opór ze strony Zarządu Okręgu PZW, ale to już inna historia.
Bardziej myślę o rozpoczęciu we własnym małym gronie pozyskania tego "procentu" /637 wędkarzy Koła/, rozruszanie i skruszenie pozostałości, zaznaczam pozostałości "betonu", a potem w zasadzie każdy kto chce wędkować na Rabie, łowić ryby których jest z roku na rok coraz mniej, a z tego co wiem jest wielka liczba sympatyków tej rzeki w ościennych regionach.

Do pozostałych Kolegów i Koleżanek którzy/e piszą o pomocy chorym dzieciom odpowiem tak.
Przeszło 25 lat oddawałem krew honorowo na potrzeby wszystkich którzy tego wymagali, nie dla 2 dni, potem 1 dnia, nie dla czekolady czy też splendoru. Uczestniczyłem w kilku,kilkunastu akcjach mających pomóc potrzebującym /również dzieciom/, nadal będę uczestniczył. Są różne formy wspierania tych dzieci i ludzi potrzebujących.
Ale uważam że, o ile składki i opłaty dokonywane z mojej strony zgodnie ze Statutem PZW są w końcowym efekcie mało czytelne i widoczne w działaniach na rzecz np rzeki Raby, to pieniądze bezpośrednio "wskazane dla beneficjenta" - tutaj dotyczy konkretnego Koła /a nie działaczy w ZZ PZW/ zostaną zagospodarowane na zarybianie po zatwierdzeniu podczas Walnego Zebrania Koła.
Odnośnie "własnego" łowiska z wodami stojącymi. Niestety obecne takie łowiska znajdujące się w gestii Okręgu Tarnowskiego umiejscowione są w znacznej odległości od naszego Koła, przy zniżkowym trendzie zarobków, ubożeniu społeczeństwa, wzroście kosztu paliwa, wielu z nas nie stać na takie podróże. Akurat umiejscowienie Bochni ma zaletę taką że w okolicach wydobywany jest piasek i żwir na potrzeby budowy autostrad. Powstające i i istniejące żwirownie z pewnym czasem przechodzą w ręce osób prywatnych, stają się akwenami komercyjnymi, znowu koszty są wysokie aby "szary" wędkarz mógł sobie pozwolić na takie łowienie. Więc co dziwnego w tym że chęć kilku, kilkunastu czy nawet kilkudziesięciu osób w zrealizowaniu takiego projektu nas zjednoczy?
Pomyślcie, Wasze Koła również mogą dzięki temu zyskać. Zarybianie rzeki Raby to priorytet, a własne Koła łowisko to dalszy plan.

Pozdrawiam i proszę o komentarze i informacje.

Zbyszek/N

[2012-02-04 10:25]

Lepiej dać chorym dzieciom bo PZW i tak weźnie se do kieszeni płacisz kase i nic nie robią  [2012-02-04 14:25]

1z2z3z4

Lepiej dać chorym dzieciom bo PZW i tak weźnie se do kieszeni płacisz kase i nic nie robią

jestem za - PZW i tak nas dobrze doi

[2012-02-04 14:37]

Zielony80

Lepiej dać chorym dzieciom bo PZW i tak weźnie se do kieszeni płacisz kase i nic nie robią

jestem za - PZW i tak nas dobrze doi

Jestem takiego samego zdania. Pomagajmy tym co sami sobie nie mogą pomóc.
Chore dzieci, lub WWF czekają na nasze wsparcie.
[2012-02-04 18:58]

slawomir66

Witam. Również w ubiegłym roku zasięgałem informacji w dziale księgowości ZG PZw na temat możliwości przekazania 1% podatku ze wskazaniem na konkretne koło.
W odpowiedzi mailowej przeczytałem, że w naszym związku tylko jeden okręg ma taką możliwość i byćmoże jest to ten okręg o którym kolega pisze.  ZG PZW nie jest OPP. Śmieszne ale prawdziwe ZG nie otrzymał takiej zgody bo coś tam a okręg mógł i potrafił.
Co zaś odpowiedzi kolegów którzy wolą przekazać na chore dzieci swój 1 %. Też tak robię ale nie ma co zakazywać innym przekazywania swojego 1 % na cele które akurat jemu są bliższe. Jeśli byłoby można przekazać na swoje koło myślę, że i ja i kilku moich kolegów przekazałoby.
Pozdrawiam.
[2012-02-04 20:10]

toma7802

Witam. Również w ubiegłym roku zasięgałem informacji w dziale księgowości ZG PZw na temat możliwości przekazania 1% podatku ze wskazaniem na konkretne koło.
W odpowiedzi mailowej przeczytałem, że w naszym związku tylko jeden okręg ma taką możliwość i byćmoże jest to ten okręg o którym kolega pisze.  ZG PZW nie jest OPP. Śmieszne ale prawdziwe ZG nie otrzymał takiej zgody bo coś tam a okręg mógł i potrafił.
Co zaś odpowiedzi kolegów którzy wolą przekazać na chore dzieci swój 1 %. Też tak robię ale nie ma co zakazywać innym przekazywania swojego 1 % na cele które akurat jemu są bliższe. Jeśli byłoby można przekazać na swoje koło myślę, że i ja i kilku moich kolegów przekazałoby.
Pozdrawiam.

Przecież nikt nie pisał o zakazywaniu każdy pisał na co by wolał przekazać ten 1%podatku [2012-02-04 23:08]

W takim razie jak widać trzeba udać się do źródła tzn jedynego Okręgu legalnie uznawanego za OPP, od nich pobrać informację jak co napisać, co wprowadzić w życie a czego uniknąć aby pozyskać dla Okręgu taki dokument stwierdzający że nasza działalność jest z pożytkiem publicznym.
[2012-02-05 10:34]

kamael

Nemo309 - zapoznaj się na początek dobrze z Ustawa  o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. USTAWA . Zwróć szczególnie uwagę na art. 20 i 21 tej ustawy bo to podstawowe wymogi które trzeba spełnić aby uzyskać status OPP. Status OPP uzyskujesz w momencie wpisu do KRS dokonywanego przez sąd. Aby mieć możliwość uzyskania tego 1% na rok 2012 musiał byś mieć ten wpis do 30 kwietnia (niemożliwe chyba). Według mnie w ramach koła wędkarskiego będzie to bardzo trudne (o ile w ogóle możliwe?) - ale walcz o swoje i zorientuj się dobrze w temacie.
Najlepiej faktycznie skontaktuj się z ludźmi którzy już to wprowadzili zawsze możesz też zasięgnąć porady fachowca bez czego przypuszczam się nie obejdzie.  http://bip.ms.gov.pl/pl/rejestry-i-ewidencje/okrajowy-rejestr-sadowy/organizacje-pozytku-publicznego-/  Tu masz jeszcze jak wygląda taki wniosek o rejestracje do KRS oraz załączniki do wniosku.

Co do mnie to również przekazuje 1% na chorą osobę ponieważ wiem jak jej te pieniążki są potrzebne - niestety tutaj rybki nigdy nie wygrają.
Pozdrawiam.
[2012-02-05 10:58]

Witaj Kamilu.

Dziękuję za linki, zbieram wszelkie informacje tak więc i te są bardzo ważne.
Z pewnością jak to w naszym Kraju jest normą, o wszytko przyjdzie powalczyć, ale mam czas, nadmieniam iż nie przynosi to mi żadnych osobistych profitów /poza perspektywą wędkowania na rybnej rzece gdy daj Boże doczekam emerytury/.
Bardziej realny wydaje mi się termin 2014 roku /bo i w Okręgu muszą się pochylić nad taką propozycją, skontaktować się z Okręgiem Rzeszowskim, rozważyć za i przeciw ;) bo jak sądzę pieniądze były by mile widziane dla Okręgu a nie dla konkretnego Koła i odcinka rzeki.
Na szczęście mam tylko zamiar opracować projekt, zebrać maksimum informacji, przekazać odpowiednim osobom w Kole i niech te dalej sprawę prowadzą.
Czym więcej sami będziemy dbać bezpośrednio o swoje wody, pilnować ich i myśleć o przyszłości dla potomnych, tym większą przyjemnością będzie posiedzieć nad wodą z kijem.
Nie będę się powtarzał odnośnie pomocy dzieciom potrzebującym wsparcia, nadal i niezmiennie to czynię, czynić będę, z tym że w przypadku uzyskania prawa do przekazywania 1 % podatku na rzecz mojego Koła, tak będę czynić.

Pozdrawiam

Zbyszek/N
[2012-02-09 07:46]

retteman

to daj ja wole zarybiac
[2014-02-11 11:41]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia