1 maja- Kto pobił rekord szczupaka ? :)

/ 108 odpowiedzi / 17 zdjęć
MichalSpin


Jeden z 4 75cm 3,2kg pozostałe to 52, 55, 60 Pozdrawiam i życzę połamania ;) (2011/05/01 19:34)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

niutek40


Mięsiarz

ZAZDROŚNIK ?



Nic dodać nic ująć. (2011/05/01 19:42)

u?ytkownik57785


Aż boję się pomysleć ile szczupaków tak ogólnie (tylko dzisiaj) poległo na wszystkich łowiskach...... Rzeź.

Jeżeli wszystko zgodnie z REGULAMINEM to jest OK! Więc nie bój się.




A o co ja mam się bać? Martwi mnie tylko rzeź tylu szczupaków i to wszystko. Zgodnie z RAPR, czy nie, to pogłowie szczupaka poszło dzisiaj na dno i nie wiem czy to takie OK. Nikogo nie krytykuję, że zabrał na kolację ryby, bo sam też zabieram, ale stwierdzam jedynie fakt spadku pogłowia szczupaka dzisiaj w całym kraju. Może nie?

(2011/05/01 19:45)

Groszek97


Moim zdaniem powinno być ograniczenie dotyczące zabierania ryb z łowiska oprócz wymiaru w danym łowisku np. do szczupaka te 50 cm to wolno zabrać tylko takie 2 ryby i tylko te wymiarowe , a nie wszystko co popadnie -,- (2011/05/01 19:57)

MichalSpin


Gdy dziś rano wybralem się wybrane przeze mnie miejsce to sie załamałem widząc ile aut stało przy tym łowisku gdy doszedłem nad wodę brzeg był obsadzony żywcami wędkarz koło wędkarza co 5 metrów było ich około 50 i każdy miał coś w siatce ja akurat do połowu szczupaka preferuje spinning. Oczywiście wyprawa zakączyła się sukcesem. Ale nie oszukujmy się że w tym dniu jest wyławiany szczupak tonami... i nic na to nie poradzimy (2011/05/01 19:57)

withanight88


Bo to taka głupia moda nastała, że pierwszego trzeba naginac na szczupaka, nie wiem od czego to się zaczelo. Ja w zeszłym sezonie na esoxa celowo zasadzałem sie 3 razy- jesienią. I kilka razy ze spinningiem jak nie miałem zanety czy robaków na białą rybę. (2011/05/01 20:05)

u?ytkownik57785


Moim zdaniem powinno być ograniczenie dotyczące zabierania ryb z łowiska oprócz wymiaru w danym łowisku np. do szczupaka te 50 cm to wolno zabrać tylko takie 2 ryby i tylko te wymiarowe , a nie wszystko co popadnie -,-



                                                  RAPR

- troć jeziorowa, troć wędrowna, łosoś, sandacz, szczupak, sieja, boleń, /łącznie/ 2 szt.

(2011/05/01 20:13)

niutek40


Moim zdaniem powinno być ograniczenie dotyczące zabierania ryb z łowiska oprócz wymiaru w danym łowisku np. do szczupaka te 50 cm to wolno zabrać tylko takie 2 ryby i tylko te wymiarowe , a nie wszystko co popadnie -,-





Kolego tych nie wymiarowych to się nie zabiera "i tylko te wymiarowe" (2011/05/01 20:17)

u?ytkownik72396


Połowili pojedli a ja wam smacznego nie życzę (2011/05/01 20:18)

margor1976


Moim zdaniem powinno być ograniczenie dotyczące zabierania ryb z łowiska oprócz wymiaru w danym łowisku np. do szczupaka te 50 cm to wolno zabrać tylko takie 2 ryby i tylko te wymiarowe , a nie wszystko co popadnie -,-

ależ tak chłopaku właśnie jest, nie możesz zabrać więcej niż dwa szczupaki z łowiska, taki jest limit dobowy., no i oczywiście wymiar 50cm, ale jak się jest we dwóch na łódce to można zabrać cztery.

ja dziś byłem ze spinem, no i niestety lipa, dwa brania na 7 godzin to trochę mało, ale co dziwne frekwencja nie dopisała, tylko kilka łódek i to z rana później się wszyscy rozjechali, i zostałem sam na 343ha, wszystkie ryby moje......................Suwalszczyzna jest zawsze dwa tygodnie do tyłu od reszty kraju,..................... jeszcze będzie przepięknie, jeszcze będzie normalnie. (2011/05/01 20:24)

lorak


Aż boję się pomysleć ile szczupaków tak ogólnie (tylko dzisiaj) poległo na wszystkich łowiskach...... Rzeź.


Jeżeli wszystko zgodnie z REGULAMINEM to jest OK! Więc nie bój się.


To, że 1 maja wiele szczupaków kończy na talerzu to nic, w porównaniu z tym ile ich pada łupem do 1 maja i niestety nic się nie robi w tym kierunku żeby je chronić. Za małe są kary za kłusownictwo i dopóki się to nie zmieni to populacja szczupaka w Polsce z roku na rok będzie się zmniejszać. (2011/05/01 20:26)

Roland12


u mnie 57 cm padł waga 1,46 kg i oczywiście wrócił do wody, gdyż na zawodach padł ale niestety dał mi 4 miejsce a do podium bylo blisko :))
(2011/05/01 20:34)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Wedkarz60


U mnie dzisiaj na jeziorku wyciągneli ok 10 szt szczupaka a wędkarzy było cały dzień siedzieli i męczyli te szczupaczyny . U mnie dzisiaj było tak jak by nigdy szczupaków nie łowili . Spokój też mieli bo nie było kontroli to brali co szło . (2011/05/01 20:34)

margor1976


Aż boję się pomyśleć ile szczupaków tak ogólnie (tylko dzisiaj) poległo na wszystkich łowiskach...... Rzeź.

Jeżeli wszystko zgodnie z REGULAMINEM to jest OK! Więc nie bój się.




A o co ja mam się bać? Martwi mnie tylko rzeź tylu szczupaków i to wszystko. Zgodnie z RAPR, czy nie, to pogłowie szczupaka poszło dzisiaj na dno i nie wiem czy to takie OK. Nikogo nie krytykuję, że zabrał na kolację ryby, bo sam też zabieram, ale stwierdzam jedynie fakt spadku pogłowia szczupaka dzisiaj w całym kraju. Może nie?



no ale dzięki mądrym głowom z pzw, i tak większa część wróciła do wody, zwiększenie wymiaru ochronnego, zmniejszenie limitu dobowego to daje nam około 50% mniej odłowionych ryb niż w zeszłym roku, składki można podnieść, bo ryb przecież przybędzie, przybędzie też kasy bo na zarybianie mniej pieniędzy się wyda. :) (2011/05/01 20:37)

Bartes


zwiększenie wymiaru ochronnego, zmniejszenie limitu dobowego to daje nam około 50% mniej odłowionych ryb niż w zeszłym roku,





Chyba żartujesz 10% to jest max


Pozdrawiam. (2011/05/01 21:04)

wojtek1619


szkoda mi tych szczupłych i nie dziwi mnie że pogłowie tej pięknej rybki spada a szczególnie gdy widzi się takie zdjęcie jak u kolegi MichŁSpin (2011/05/01 21:37)

DelTor0


zwiększenie wymiaru ochronnego, zmniejszenie limitu dobowego to daje nam około 50% mniej odłowionych ryb niż w zeszłym roku,





Chyba żartujesz 10% to jest max


Pozdrawiam.

Nawet nie wiem czy 10%... U mnie trzepia szczupaki caly rok, zeby sie tylko nachapac...

i jeszcze sie chwala okazami po 35cm

Zakazy i obostrzebia nic w Polsce nie zmienia, niestety taki kraj... Nawet jakby wymiar byl 70cm to i tak nic to nie zmieni niestety...

(2011/05/01 21:43)

margor1976


zwiększenie wymiaru ochronnego, zmniejszenie limitu dobowego to daje nam około 50% mniej odłowionych ryb niż w zeszłym roku,





Chyba żartujesz 10% to jest max


Pozdrawiam.

Nawet nie wiem czy 10%... U mnie trzepia szczupaki caly rok, zeby sie tylko nachapac...

i jeszcze sie chwala okazami po 35cm

Zakazy i obostrzebia nic w Polsce nie zmienia, niestety taki kraj... Nawet jakby wymiar byl 70cm to i tak nic to nie zmieni niestety...




na swoim przykładzie wiem że to będzie około 50%
jeżeli 3szt to było 100%, to jedna sztuka jest równa 33% biorąc pod uwagę że co czwarty, piąty, szczupak jest wymiarowy i ma przynajmniej 50cm to też da nam około 20%, więc jak dla mnie rachunek jest bardzo prosty, a to że kłusują przez cały rok to nie nowina i ten rok nie jest pierwszym w którym się kłosuje

(2011/05/01 22:00)

u?ytkownik997


nigdy nie byłem jeszcze na rozpoczęciu sezonu spiningowego bo drażni mnie tłok nad wodą,poczekam aż będzie luźniej i wtedy porzucam a jak coś weźmie to też będzie fajnie a jak nie to i tak będzie zajebiście.
ŁOWIMY DLA PRZYJEMNOŚCI A NIE DLA MIĘSA
Najważniejsza jest moim zdaniem walka z rybą,może piszę tak że ryb nie lubię jeść,po prostu mi nie smakują (2011/05/01 22:00)

adrianek19921


witajcie panowie.Gdzie szukacie szczupaka?w jakich miejscach na jeziorze? jutro zamierzam połowić i cenne rady mi się przydadzą:) (2011/05/01 22:15)

j1234


[URL=http://iv.pl/][IMG]http://iv.pl/images/73206348587836745976.jpg[/IMG][/URL]

dzien przed 1 maja, oczywiscie wrocil do wody i na jutro ma przyprowadzic dziadkow (2011/05/01 22:29)

j1234


dzien przed 1 maja, oczywiscie wrocil do wody i na jutro ma przyprowadzic dziadkow (2011/05/01 22:35)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

piaho80


Jak czytam wasze wypowiedzi to wydaje mi sie że martwicie sie na zapas.Połowiliście szczupaki i je wypuściliście.

Może zakzać połowu szczupaka na 5 lat i będziemy mieli eldorado.....

GÓWN...... PRAWDA !!!!!!!!!!!

To tak jak z grzybiarzami w lesie jak niema okazałych prawdziwków to zbierają te małe bo przeciesz "jak nie on to ktoś inny je weźmie" 

(2011/05/01 22:50)

Rusek876


Dzisiaj niestety wyjazd jak na złość był porażka...


U mnie jak w przeciwienstwie u wiekszosci kolegów pieknie swiecilo slonce lekko powiewial wiatr. Ani kropeczki deszczu. 

Przyczyna braku dzisiaj ryby był po pierwsze, malutka dziurka w pontonie gdyż na zbiorniku ktorym odwiedzalem dzisiaj nie ma gdzie spinowac z brzegu odpuscilem sobie.


Pojechalem na niesprawdzony odcinek prosny. Siedzialem z 5-6h bez przerwy prawie tylko chwilka na jedzienie i nic... ani pukniecia... szkoda pobawil bym sie z jakims szczupłym :)


Pozdrawiam, połamania kija, łówmy dla przyjemnosci nie dla jedzienia ;)

(2011/05/01 23:31)