Tani i dobry feeder

/ 13 odpowiedzi
DObry zestaw feederowy? łowie na rzecze o średnim  nurcie i stawach. Mam feederka z tej samej serii 3,60/100(kołowrotek frx 300) i spisuje się świetnie, lecz mam bardziej wątpiwosci, jak coś udałoby się coś znalesć w podobnej cenie do tego feederka?
arbie2


Nie napisales jaki masz feeder wiec jak Ci doradzic zeby trafic z cena.Z mojej strony polecam kij Mikado UV 3.90 90c.w. dobry na wody stojace  i rzeczki o srednim uciagu mam takie dwa i jestem zadowolony. (2013/07/17 06:52)

rubeus22


arbie2 a mógłbyś mi polecić jakiś feeder tak do 230zł za sztukę. W przyszłym roku zawieszam "karpiowanie" i chcę połowić większość gatunków ryb na stawach i jeziorach średnich rozmiarów. Czytam dużo ale oferta jest zbyt wielka jak dla kogoś kto nie siedzi w temacie. Chciałbym kij o akcji parabolicznej lub pół parabolicznej ale czytałem że podobno trudniej rybę zaciąć takim kijem. Doradziłbyś coś.  (2013/07/17 09:31)

arbie2


Te kijki ktore wymienilem wyzej nadaja sie na wody stojace i kosztuja w granicach 200zl a feedery maja raczej akcje szczytowa nie praboliczna czy polparab. najwazniejsze zeby dobrac c.w.do danego lowiska i ryb jakie chcemy lowic.Poczytaj troche na forum co inni polecaja potem jedz do sklepu wez wedke w reke i sam zobacz jak lezy w dloni bom to tez wazne. (2013/07/17 10:19)

ponczu2


Tani albo dobry. (2013/07/17 20:33)

notaki


Chciałbym kij o akcji parabolicznej lub pół parabolicznej ale czytałem że podobno trudniej rybę zaciąć takim kijem.


Moim całkowicie prywatnym zdaniem feeder o akcji parabolicznej to nieporozumienie :-), chyba, że rozmawiamy o naprawdę zaawansowanych kijach, które w chwili zaciecia mają akcję szczytową, a podczas holu dużej ryby gna się w parabolę, ułatwiajac hol i męcząc rybe podczas jej odjazdów. Zauważ, że feeder ma (zwykle ) półmetrową bardzo miękką szcztówkę , do tego dołóż miekki kij , i by zacięcie taka wedką na dłuzszym dystansie miało sens musiałbyś ciąć potężnym zamachem. Szansa by takie zacięcie było skuteczne spada do kilkunastu procent (2013/07/17 20:51)

u?ytkownik86032


Kupuje tryton feeder , zobaczę jak się będzie sprawował i dam znać  (2013/07/17 21:43)

arbie2


Tani albo drogi dobry albo zly nie ma wedki ktora by sie nie dalo lowic roznica jest taka ze wracamy znad wody zrelaksowani albo zmeczeni.Nikt nie kupi za nas wedki tego wyboru musimy dokonac sami. (2013/07/17 21:57)

Tobek


Ja kupuje Robinson Diplomat CS-matrix feeder 360/90 i też jak tylko go przetestuję dam znać. (2013/07/17 21:59)

rubeus22


Byłem w sklepie i miałem w ręce Mikado UV twin feeder 390-420 tylko taki model był. Akcja tego kija szczytowa lecz przy większym obciążeniu kij łamie się na całej długości. Jak na 3-4 składy to wydaje mi się dobrze pracuje. Za to wykonanie pozostawia wiele do życzenia; przelotki karygodnie wykrzywione i to nie tylko jedna. Znalazłem przynajmniej 4. Gdzie nie gdzie widać niedociągnięcia w lakierowaniu. Chyba kupię Mikado Tachibana 3.9 light feeder co o tym myślicie? Miał ktoś te dwa kije w ręce i mógłby mi porównać ich akcję. Pozdrowienia.   (2013/07/18 12:19)

aandi76


Posiadam kolego te tachibany tylko w wersji heavy i o dł 360 fajnie się nimi łowi i na wiselce i na jeziorku.Jeśli łowisz na rzece to je polecam bo mają cw.do 120g a do tego 5 wymiennych szczytówek więc nie ma problemu z sygnalizacją nawet najmniejszych rybek ,a zapas mocy przy uciągu zawsze się przyda.Z tego co wiem teraz wyszedł nowy model Da Vinci .Jeśli chodzi o UV to trochę się dowiadywałem o nich i opinie były podzielone więc wybrałem Tachibane . (2013/07/18 17:50)

haja


Chciałbym kij o akcji parabolicznej lub pół parabolicznej ale czytałem że podobno trudniej rybę zaciąć takim kijem.


Moim całkowicie prywatnym zdaniem feeder o akcji parabolicznej to nieporozumienie :-), chyba, że rozmawiamy o naprawdę zaawansowanych kijach, które w chwili zaciecia mają akcję szczytową, a podczas holu dużej ryby gna się w parabolę, ułatwiajac hol i męcząc rybe podczas jej odjazdów. Zauważ, że feeder ma (zwykle ) półmetrową bardzo miękką szcztówkę , do tego dołóż miekki kij , i by zacięcie taka wedką na dłuzszym dystansie miało sens musiałbyś ciąć potężnym zamachem. Szansa by takie zacięcie było skuteczne spada do kilkunastu procent


Nooo kolego. Widzę że znasz się na rzeczy... (2013/07/18 19:55)

Miechu-Wedkarz


Nie napisales jaki masz feeder wiec jak Ci doradzic zeby trafic z cena.Z mojej strony polecam kij Mikado UV 3.90 90c.w. dobry na wody stojace  i rzeczki o srednim uciagu mam takie dwa i jestem zadowolony.

 Sorka ale chodziło mi o taki sprzęt, totalnie zapomniałem dać linka.
http://allegro.pl/mega-zestaw-feeder-kolowrotek-zylka-koszyk-z11-i3373057812.html (2013/07/19 19:13)