Studia na Ichtiologii.

/ 9 odpowiedzi
Witam mam pytanie do ichtiologów i nie tylko.. W tym roku kończę szkołę i już nie wiele czasu mi zostało a więc trzeba postanowić co dalej.. Mam możliwość daną od rodziców żebym się dalej uczył.. Fakt że nie bardzo mi się chce ale jednak myślę żeby z tego skorzystać tylko nie iść byle iść tylko chcę aby ten wybór był trafny.. I tu pytanie bo myślałem żeby pójść na ichtiologię ( jedyny interesujący mnie kierunek) do Olsztyna rzecz jasna.. Tylko nie wiem jak jest po studiach jak  z pracą. Czy ciężko coś znaleźć czy raczej nie ma z tym problemu?? I jeżeli już się ma tą pracę to jak z zarobkami?? Pytam o te rzeczy bo nie mogę znaleźć na ten temat informacji.. A po prostu nie chcę iść na studia po to żeby mieć tylko papier ale po to żeby coś z tego mieć.. I dlatego jeżeli ktoś się orientuje w tym temacie to proszę o pomoc... Pozdrawiam 
zbynio5o


Poszukaj w necie, np. tu:http://www.wyczyn.fora.pl/hyde-park,15/ichtiologia-studia,37688.html (2015/02/23 21:50)

Korzon95


To już właśnie czytałem jeżeli chodzi o internet to chyba wszystko przejrzałem i dlatego pytam tutaj o jakieś konkrety.. Ale dzięki :) (2015/02/24 16:37)

luxxxis


A ilu znasz ichtiologów? ilu ich w ogóle jest? chyba garstka...etatów też pewnie nie za wiele jednak konkurencji nie ma za wielkiej.W dobie jakotakiego dbania o naturę ,renaturyzacji,i tym podobnych banałów to wydaje mi się że kierunek nielichy.Kiedyś jak sprawdzałem jak pójdzie mi dana marka samochodu to wpuszczałem lipne ogłoszenie dot sprzedazy,liczba tel mówiła sporo.Wbij w google zatrudnię ichtiologa czy cuś a efekty też coś niecoś podpowiedzą.
Sam przed chwila wrzuciłem to zapytanie i oferty są choć wiekszość na zasadzie dozoru z doskoku czy tym podobne. (2015/02/27 20:47)

bielik-vp


Niedługo Unia chce wprowadzić przepis mówiący o tym, że do każdego jeziora ma być przypisany ichtiolog i wtedy będzie ich brakować ponieważ tylko koło dziesięciu uczelni na świecie nadaje miano ichtiologa które jest uznawane na całym globie. W Polsce jest to Uczelnia w Olsztynie i ZUT w Szczecinie. Co do innych możliwości pracy zapraszam na stronę - http://www.rybactwo.zut.edu.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=46&Itemid=54 (2015/03/16 16:37)

grzeweg


http://www.ngr.pila.pl/technikum/ (2015/03/16 17:53)

89krzysztof


Kierunek mało przyszłościowy, bo za parenaście lat w tym chorym kraju ryb nie będzie :) (2015/03/16 20:05)

bielik-vp


Dalego właśnie jest bardzo przyszłościowy ponieważ zadaniem ichtiologa będzie odnowa populacji. Niech nazwa kierunki cię nie zmyli. Rybactwo to nie tylko łowienie ryb w celach konsumpcyjnych. Poza tym można pracować przy kontroli jakości wód i żywności i w jeszcze wielu innych branżach związanych z wodą. wszystko masz opisane w linku który wcześniej podałem. (2015/03/18 08:24)

bielik-vp


Są różne uczelnie z kierunkiem rybactwo lub ichtiologa, ale tylko w Szczecinie i Olsztynie zdobędziesz miano ichtiologa. (2015/03/18 08:27)

Korzon95


Dzięki panowie za pomoc ale mam totalny mętlik i nie wiem co poczynić.. Jeszcze trochę czasu jest także może jeszcze się pojawią inne możliwości, a może właśnie zaryzykuję i pójdę na ichtiologię.. Dzięki i pozdrawiam (2015/03/22 10:07)