Sprzęt do metody bolońskiej

/ 7 odpowiedzi
Witam
Może podpowiedział by ktoś początkującemu (w metodzie bolońskiej) jaki sprzęt wybrać, jakie wędzisko, spławiki, żyłki, haczyki itp itd, na co najlepiej łowić????? Chciałbym ogarnąć tą metodę na Wiśle i na tej rzece głównie, a w sumie to tylko i wyłącznie łowić.
radek-01


To zależy jak grubym porfelem dysponujesz. Oczywiście ilu wędkarzy tyle opinii, ale zaznaczam iż nie jest prosta i tania metoda. Tani kij będzie ciężki i w przypaku słabych wyników szybko metoda bolońska Ci się znudzi i pewnie wrócisz do feederka. Przynajmniej ja tak zaczynałem. (2013/04/19 00:06)

jabcok007


no co do kasy to sam nie wiem, w jakiej cenie są wędziska no powiedzmy tańsze ale już takie w miarę dobre ? i powiedzcie mi dlaczego wędziska muszą mieć 6-7 metrów ? (2013/04/19 11:58)

MARCIN CK


Wędkę w miarę 6m kupisz już od 300zł,takie długie bo prowadzi się zestaw dość daleko od łowiącego i zniwelowanie zakoli żyłki tak w bardzo dużym skrócie. (2013/04/19 12:11)

jabcok007


chyba zaczynam kojarzyć chodzi o to żeby żyłka była jak najdłużej napięta tak ? a jakie polecacie spławiki do bolonki na Wisłę ?    (2013/04/19 15:25)

radek-01


Domyślam się że Wisła to dość szybki nurt. Spławik w kaształcie bombki 12 gram powinien być ok. Zaznaczam jednak że łowienie bolonką jest równie aktywne (może nawet bardziej) jak spinning, więc sprzęt musi być dość wygodny. Gorąco poleam Mikado Ultraviolet. 6m kosztuje ok. 300zł., 7m - 400. Miałem 6m. - rewelacyjny kij. Teraz kupiłem 8m z tej serii. Co do spławika w tym sezonie kręcą mnie cralusso bolo lub surf - z opisów wydają się niezwykle ciekawe. (2013/04/20 02:46)

MARCIN CK


Ja od zeszłego roku stosuje cralusso bolo cena od 23-25zł ale są warte tej kasy. (2013/04/20 07:16)

JWy


no co do kasy to sam nie wiem, w jakiej cenie są wędziska no powiedzmy tańsze ale już takie w miarę dobre ? i powiedzcie mi dlaczego wędziska muszą mieć 6-7 metrów ?


dlatego żeby można było łowić na dużej głębokości  przy użyciu spławików stałych

chodzi o rynny i np.trudno zarzucić wędką 4,5 w rynnę 5m do tego dochodzi specyficzne prowadzenie przynęty (przytrzymawanie),żyłka pomiedzy wędką a spławikiem cały czas musi być kontrolowana,napięta.

osobiście mam 8m

(2013/04/20 07:43)