Zbrojenie Soft4play

/ 25 odpowiedzi / 7 zdjęć
Witam.
Pierwszy raz mam do czyneinia z soft4play. Możecie mi powiedziec, czy dobrze ją uzbroiłem?
Z góry dzieki.
http://imageshack.us/photo/my-images/507/sdc17092.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/849/sdc17091q.jpg/
PiernikTorunski


Widziałem 2 zdjęcia, i podobnie lub tak samo uzbroilem główna jigowa, pytanie brzmi : Jakie bedą efekty na ta przynete w sezonie 2013 ? Czy lepiej jigowa czy kotwiczki ? A może plastikowa nakładka tej samej firmy ? A może offsetowa? Pzdr Czas pokaże, miejmy nadzieje ze pomoże mi to złapać "metrowke"  (2013/02/12 20:57)

tstaros


Koledzy,

poproszę o radę.

Kupiłem na próbę 2 gumki soft 4 play 9,5 cm, ale już dozbrojone, tzw. ready to fish. Według opisu producenta są już gotowe do łowienia, nic nie trzeba robić tylko rzucać i wyciągać ryby. Ale niestety nie jest tak pięknie.

Otóż mój problem polega na tym, że przynęta ta bardzo szybko się wynurza, tak jakby była za lekka. Nawet jak jej dam chwilę żeby opadła, to i tak po paru metrach jest znowu na powierzchni i przestaje pracować.

Dodam, że na razie testowałem ją na płytkim rozlewisku, może lepiej sprawdzi się na głębszej wodzie. Proszę o porady, może jakoś źle ją prowadzę.

 

(2013/05/06 17:11)

u?ytkownik123415


Uzbrojone w co one sa? Offset czy Lip Skull? (2013/05/06 17:24)

u?ytkownik123415


Ogolnie co do softow to niestety ale tak zajebistej pracy jak na offsecie albo lip skullu nie uzyskamy na zwyklej glowce :( A szkoda bo za 5 hakow offset zaplacilem ostatnio jakies 18 zl :( (2013/05/06 17:44)

Artur z Ketrzyna


Witam.
Pierwszy raz mam do czyneinia z soft4play. Możecie mi powiedziec, czy dobrze ją uzbroiłem?
Z góry dzieki.
http://imageshack.us/photo/my-images/507/sdc17092.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/849/sdc17091q.jpg/

Jeśli chodzi o zbrojenie tą przynętę główką dzigową to może być. By jednak ona pracowała jak trzeba, to trzeba użyć oryginalnych dozbrojeń. Wtedy pracuje wężykowato.
Są dwa typy dzbrojeń; profilowany drut z kotwiczką jak i nasadka ze sterem/języczkiem. (2013/05/06 18:14)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Artur z Ketrzyna


A tak możesz samodzielnie wykonać dozbrojkę z kotwiczką. Wystarczy kawałek drutu i blaszki...
Dość dobrze się sprawdza, i jest troszkę bardziej dociążona... (2013/05/06 18:36)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Artur z Ketrzyna


Koledzy,

poproszę o radę.

Kupiłem na próbę 2 gumki soft 4 play 9,5 cm, ale już dozbrojone, tzw. ready to fish. Według opisu producenta są już gotowe do łowienia, nic nie trzeba robić tylko rzucać i wyciągać ryby. Ale niestety nie jest tak pięknie.

Otóż mój problem polega na tym, że przynęta ta bardzo szybko się wynurza, tak jakby była za lekka. Nawet jak jej dam chwilę żeby opadła, to i tak po paru metrach jest znowu na powierzchni i przestaje pracować.

Dodam, że na razie testowałem ją na płytkim rozlewisku, może lepiej sprawdzi się na głębszej wodzie. Proszę o porady, może jakoś źle ją prowadzę.

 


zastosuj ciężarek do bocznego troku. Zamontuj go na przodzie przyponu... Będzie fajnie pracował w opadzie..., coś jak boczny trok czy karolina.
Możesz też użyć taśmy ołowianej, montując ją na drucie, jak na rysunku z własnej roboty dozbrojką.
(2013/05/06 18:39)

tstaros


Dzięki za podpowiedzi. (2013/05/07 06:49)

kuba81


na jigu tez dobrze pracuje, ale trzeba wkluc sie krzywo to znaczy troszeczke z ukosa w  gume, hak kiedy idzie prosto przez gume nie pracuje tak fajnie jak idzie po delikatnej paraboli ;) (2013/05/07 09:13)

szogun1


Głowkę do sofftów osobiście zakładam wtedy kiedy mam zamiar nimi łowić z opadu. A tak to zakładam lip scula. Offset dobry na zarośniętą wodę. Tyle odemnie

Pozdrawiam (2013/05/07 12:04)

Artur z Ketrzyna


Ogolnie co do softow to niestety ale tak zajebistej pracy jak na offsecie albo lip skullu nie uzyskamy na zwyklej glowce :( A szkoda bo za 5 hakow offset zaplacilem ostatnio jakies 18 zl :(

Na oryginalnym systemiku (profilowany drut z kotwiczką), pracuje jak na filmie reklamowym. Jak i na tym prze zemnie opracowanym (drut i blaszka). Oryginał w sklepach jest trudno dostempny, koszt to 3 szt za 10 zł.
Zrobiłem też sobie szablon do wyginania (koniecznie, drut dentystyczny) jak te oryginalne. Opracowałem go na podstawie fotki orginałów (powiększałem na wordzie do tond aż uzyskały odpowiedni wymiar -kotwiczka musi wychodzić w samym końcu wycięcia brzusznego). (2013/05/07 20:23)

plotka97


Ja tez mam pytanie, a właściwie 2.Czy na hakach offsetowych gumy pracują dobrze jak na lip sculu?Czy da się wyeliminować zahaczanie kotwicy o stalkę lub wolfram przy gumie uzbrojonej w lip scula? (2013/05/12 16:54)

u?ytkownik123415


Ja tez mam pytanie, a właściwie 2.Czy na hakach offsetowych gumy pracują dobrze jak na lip sculu?Czy da się wyeliminować zahaczanie kotwicy o stalkę lub wolfram przy gumie uzbrojonej w lip scula?











Offset jest zamontowany w systemie antyzaczepowym i hak jest schowany w gumie wiec problemu z zaczepami o wolfram nie ma. (2013/05/12 17:07)

Iras1975


A tak możesz samodzielnie wykonać dozbrojkę z kotwiczką. Wystarczy kawałek drutu i blaszki...
Dość dobrze się sprawdza, i jest troszkę bardziej dociążona...


Dzisiaj jeden okonek i dwa esoxy bez miary, rybki na systemik pokazany przez Artura.

Pozdrawiam.

(2013/05/12 20:55)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Artur z Ketrzyna


Koledzy, ja nie wiem dlaczego ale nigdzie nie mogę dostać wzoru płoteczki. Dokładnie jak tej na tym zdjęciu (4 od góry). Raz tylko mi się ją udało dorwać... i straciłem ją.
Są teraz re nowe wzory z brokatem, ale to już nie to... (2013/05/16 12:14)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

tstaros


To jest dirty roach - zobacz na pirania-sklep, jakiś czas temu mieli. (2013/05/16 17:19)

oli84


ja swoje softy zbroje w normalne glowki tylko jest taki manewr moim  zdaniem ze obciazenie powinno byc odpowiednie do uciagu bo np. na 5 gr w wisle to jest szmata ale znowu na jeziorku pieknie chodzi a pozatym co do takich gumek widzialem jak facet wycholowal pieknego okonia 35 40 na oko  z kanalu zeranskiego jak potam zobaczylem na paprocha manns co i jak reszta moja ale patent jest 1 klasa i w sumie te wszystkie softy moga ..... :) pozdro :):)

 

(2013/06/18 00:37)

kuba81


na softa 8,5 zander z glowka jigowa 10 g ciagalem sandacze ostatnio (2013/06/18 08:26)