Odznaki PZW.

/ 48 odpowiedzi

  • konto usunięte

Koledzy pewnie jest was tu sporo odznaczonych zlotymi , srebnymi odznakami pzw . Koledzy piszcie chwalcie sie za co je dostaliscie i co takiego zrobiliscie dla pzw , ze jestescie ich posiadaczami .
mossak


Uderżyleś w czuly punkt co niektórych a nawet większośći .Mój ojciec po 16 latach bycia skarbnikiem doczekal się srebrnej odznaki plus z 15 blat dzialalnośći  w kole typu sekretarz czlonek komisjii to bylo za czasów PRL.A teraz koledzy po 5 latach dzialalności mają srebrne i zlote odznaki.I to jest bardzo drażliwy temat i dla betonów i dla dorobkiewiczów.Fajny temat może ruszą i będzie się z czego pośmiać. (2015/02/05 15:22)

SuperGrover


Uderżyleś w czuly punkt co niektórych a nawet większośći .Mój ojciec po 16 latach bycia skarbnikiem doczekal się srebrnej odznaki plus z 15 blat dzialalnośći  w kole typu sekretarz czlonek komisjii to bylo za czasów PRL.A teraz koledzy po 5 latach dzialalności mają srebrne i zlote odznaki.I to jest bardzo drażliwy temat i dla betonów i dla dorobkiewiczów.Fajny temat może ruszą i będzie się z czego pośmiać.


Betony... dorobkiewicze... z dużą łatwością używasz tego typu słów w stosunku do innych. Zamiast się śmiać z innych proponuję płakać nad własną postawą.  (2015/02/05 15:36)

u?ytkownik162240


Uderżyleś w czuly punkt co niektórych a nawet większośći .Mój ojciec po 16 latach bycia skarbnikiem doczekal się srebrnej odznaki plus z 15 blat dzialalnośći  w kole typu sekretarz czlonek komisjii to bylo za czasów PRL.A teraz koledzy po 5 latach dzialalności mają srebrne i zlote odznaki.I to jest bardzo drażliwy temat i dla betonów i dla dorobkiewiczów.Fajny temat może ruszą i będzie się z czego pośmiać.

                 
Szacun dla twojego ojca kolego  (2015/02/05 16:09)

Romuald55


Najgorzej,gdy głos zabierają ci co nie maja pojęcia na dany temat.Corocznie odznaczenia przyznaje ZG PZW.To informacja dla tych Kolegów którzy chcą wiedzieć w jaki sposób i za co są odznaczani wędkarze.Ci wszystkowiedzący moi przedmówcy nie muszą tego czytać bo wszystko wiedzą.Czym się kieruje ZG.Otóż na każde 500 członków Koła,o ile pamiętam,przypada jedna odznaka.Do tej puli dochodzi kilka sztuk będących w gestii władz Okręgu.Komu przysługuje odznaka?Każdemu kto pięć lat pracował na rzecz PZW.Mogą to być członkowie zarządu koła,członkowie SSR,członkowie sądów koleżeńskich,komisji rewizyjnych.Jednym słowem członkowie statutowych władz.Może być również odznaczony inny wędkarz za udokumentowane ciągłe działanie na rzecz danego koła.Mogą być odznaczeni czynni sędziowie wędkarscy.Odznaczenia z puli Okręgu przypadają kolejno na każde kolo w okręgu jako dodatkowa odznaka dla SSR lub sędziów wędkarskich na życzenie okręgu.Kto i jaka odznakę otrzyma decyduje Zarząd Koła.TYLKO I WYŁĄCZNIE!!!!.W moim kole uprawnionych jest ok 15 osób.Ta liczba zmienia się w każdym roku ze względu na staż.Czyli praktycznie raz na 15 lat mogę zostać odznaczony.
A teraz Panie mossak,śmiej się jeśli masz powód,a chyba masz...z siebie. (2015/02/05 16:09)

mossak


Wiedzialem że w czuly punk uderze ale serdecznie pozdrawiam i dużo zdrowia życzę i mniej stresu panowie. (2015/02/05 16:15)

u?ytkownik26223


http://www.pzw.org.pl/pliki/prezentacje/3/wiadomosci/42/pliki/regulamin_nadawania_odznak.pdf

Tu jest regulamin w pdfie
ale interesuje mnie ten zapis
19. Członek Związku traci przyznaną odznakę w przypadku wykluczenia go ze Związku, prawomocnym orzeczeniem sądu koleŜeńskiego
wynika z niego że jeśli ktoś z zarządu zostaje odznakę to jest "odznaczony" do puty do puki go nie wywalą z koła
a z tego co wiadomo "odznaczeni" są zwolnieni z opłat,a kto za nich płaci???? oczywiście my. (2015/02/05 16:36)

SuperGrover


a z tego co wiadomo "odznaczeni" są zwolnieni z opłat,a kto za nich płaci???? oczywiście my.
Zasłużył sobie to jest zwolniony. Nie płacz kolego, bo płacisz tyle samo, a co najwyżej do puli związku mniej wpływa kasy. Poza tym jak taki załóżmy strażnik rybacki przez 5 lat za free gania nad wodą i ludzi kontroluje, to taka zniżka jest i tak nieadekwatna do tego ile od siebie dał. Tym bardziej, że dalej na rzecz swojego koła pracuje. Przecież takim internetowym malkontentom odznak nie będą dawać co to tylko narzekają jak to jest źle. 
(2015/02/05 17:47)

u?ytkownik162240


a z tego co wiadomo "odznaczeni" są zwolnieni z opłat,a kto za nich płaci???? oczywiście my.
Zasłużył sobie to jest zwolniony. Nie płacz kolego, bo płacisz tyle samo, a co najwyżej do puli związku mniej wpływa kasy. Poza tym jak taki załóżmy strażnik rybacki przez 5 lat za free gania nad wodą i ludzi kontroluje, to taka zniżka jest i tak nieadekwatna do tego ile od siebie dał. Tym bardziej, że dalej na rzecz swojego koła pracuje. Przecież takim internetowym malkontentom odznak nie będą dawać co to tylko narzekają jak to jest źle. 




a z jakiego tytulu domagsz sie zwolnienia  z oplat jak robisz to spolecznie , najczescie to sa straznicy widmo bo wogole ich nie widac . (2015/02/05 18:30)

kaban


To niby chwalenie to czemu ma niby służyć ? Nie do końca chyba rozumiem sens tego pytania... . (2015/02/05 18:32)

Arcymisiek



Opowiem wam pewną zasłyszaną historyjkę o pewnym skromnym i cichy gospodarzu koła X z zawodu stolarzu. Otóż...
Ów gospodarz swojski chłop, dbał przez wiele lat o to, żeby każda akcja w kole przebiegała sprawnie. Brał czynny udział w każdej akcji sprzątania i wycinki drzew nad kołową wodą, kosił i oznaczał sektory przez X lat przed zawodami - wszystko na własny koszt. Remontował tablice informacyjne i inne duperele, etc... Niestety jego zasługi nie były docenione przez beton z zarządu i nie zgłoszono jego kandydatury do srebrnej odznaki, ponieważ podejrzewam, że był zbyt nisko sytuowany społecznie. Przyszedł taki czas, że do koła X zapisał się komendant powiatowej policji(lotnej), momentalnie został wcielony w szeregi zarządu, a po roku zabłysnął  srebrną odznaką... Ta ciekawa historyjka ilustruje nam, co może kolesiostwo i układy w naszym PZW. (2015/02/05 18:32)

Romuald55


Wyjaśnię Kolegom pewne wątpliwości i niewiedzę w tej sprawie.Jeżeli sąd nie pozbawi odznaki to ma się ją dożywotnio,będąc członkiem PZW.Zniżka w opłatach to 50% za odznakę srebrną i złotą,75% za odznakę z wieńcami.Czy to dużo?...W moim okręgu mam sto parę zł zniżki.ROCZNIE.Co za to? Średnio 4-5 dni miesięcznie jestem do dyspozycji PZW.Czyli raz w tygodniu nie mogę pojechać sobie na ryby jak każdy inny wędkarz.Zaznaczam,że nie otrzymuję od PZW żadnych innych pieniędzy. (2015/02/05 18:33)

u?ytkownik162240


Wyjaśnię Kolegom pewne wątpliwości i niewiedzę w tej sprawie.Jeżeli sąd nie pozbawi odznaki to ma się ją dożywotnio,będąc członkiem PZW.Zniżka w opłatach to 50% za odznakę srebrną i złotą,75% za odznakę z wieńcami.Czy to dużo?...W moim okręgu mam sto parę zł zniżki.ROCZNIE.Co za to? Średnio 4-5 dni miesięcznie jestem do dyspozycji PZW.Czyli raz w tygodniu nie mogę pojechać sobie na ryby jak każdy inny wędkarz.Zaznaczam,że nie otrzymuję od PZW żadnych innych pieniędzy.



robisz to spolecznie kolego od ilu lat , napisz cos wiecej o swojej dzialalnosc . Ja doskonalem wiem jak wyglda przyznawanie odznak z godnie z przepisami w PZW . Pozdrawiam (2015/02/05 18:50)

mossak


Romek nie gniewaj się ale chyba czas dilera zmienić bo to co ty piszesz to jakaś paranoja. Te regulaminy zostaly tylko na papierze i nikt ich nie respektuje.OK przepraszam chyba że zatrzymaliśćie na epoce wczesnego Gierka i tych cymbalów  z PZW z Warszawy co nawet chyba statusu  nie mają może się myle na dzień dzisiejszy to przepraszam.I mam szczerą nadzieje że nowy prezes wniesie coś lepszego.Ale wygląda to tak jakby stryjek zaminil siekierkie na kijek.Czyli jak Tuska na Kopacz i szalu nie będzie trzymaj się kolego. (2015/02/05 18:56)

MienioFishHunter


Wyjaśnię Kolegom pewne wątpliwości i niewiedzę w tej sprawie.Jeżeli sąd nie pozbawi odznaki to ma się ją dożywotnio,będąc członkiem PZW.Zniżka w opłatach to 50% za odznakę srebrną i złotą,75% za odznakę z wieńcami.Czy to dużo?...W moim okręgu mam sto parę zł zniżki.ROCZNIE.Co za to? Średnio 4-5 dni miesięcznie jestem do dyspozycji PZW.Czyli raz w tygodniu nie mogę pojechać sobie na ryby jak każdy inny wędkarz.Zaznaczam,że nie otrzymuję od PZW żadnych innych pieniędzy.

A wcześniej kolega otrzymywał? Za co ta odznaka? Na czym polegają obowiązki, kiedy jest kolega do dyspozycji PZW? Z czyich środków są te czynności wykonywane i kto decyduje że takowe powinny być w ogóle wykonane? Czy dotyczą te obowiązki również delegacji, organizacji spotkań, narad, zebrań itd ze środków PZW? - Proszę mi wybaczyć - to zwykła ciekawość. I pytanie formalne do tak zżytego z PZW członka: Czy mogę nazywać kolegę "Kolegą" skoro nie płacę składek PZW, wędkuję wyłącznie w wodach morskich i łowiskach prywatnych oraz za granicą... z pełną premedytacją i brakiem zamiaru uiszczania tych składek do grobowej deski? (2015/02/05 20:15)

Jędrula


Rany ! Temat prowokacyjny , niepotrzebny i można kogoś naprawdę urazić   . Proszę mi uwierzyć , że są społecznicy i Społecznicy . (2015/02/05 20:28)

Sniper64


Witam wszystkich i Pozdrawiam:)) (2015/02/05 20:37)

Artur z Ketrzyna


Wyjaśnię Kolegom pewne wątpliwości i niewiedzę w tej sprawie.Jeżeli sąd nie pozbawi odznaki to ma się ją dożywotnio,będąc członkiem PZW.Zniżka w opłatach to 50% za odznakę srebrną i złotą,75% za odznakę z wieńcami.Czy to dużo?...W moim okręgu mam sto parę zł zniżki.ROCZNIE.Co za to? Średnio 4-5 dni miesięcznie jestem do dyspozycji PZW.Czyli raz w tygodniu nie mogę pojechać sobie na ryby jak każdy inny wędkarz.Zaznaczam,że nie otrzymuję od PZW żadnych innych pieniędzy.



robisz to spolecznie kolego od ilu lat , napisz cos wiecej o swojej dzialalnosc . Ja doskonalem wiem jak wyglda przyznawanie odznak z godnie z przepisami w PZW . Pozdrawiam

:-) (2015/02/05 21:04)

roman76


Przypominam tylko temat (2015/02/05 22:05)

pakul1206


Te całe odznaki i wieńce kojażą mi się z minioną epoką ale jakieś tam zniżki w opłatach myślę że powinny być, jeżeli marnujesz swój czas,paliwo... na rzecz innych biorąc udział np. w przygotowaniu zawodów, które nie tylko są organizowane dla starych wyżeraczy ale też dla dzieciaków to w dobrym tonie jest to żeby druga strona też to jakoś doceniła. To tak jak zawołasz teścia żeby ci coś pomógł, oczywiście zrobi to "społecznie" pieniędzy wołał nie bedzie ale po robocie wypadałoby jakiś tam obiad czy przysłowiowego kielicha zaproponować. (2015/02/05 22:33)

Romuald55


Czytać powinno się ze zrozumieniem a odpowiadać z rozwagą.Widzę,że niektórzy nie wiedzą co znaczą te słowa.Tyle w temacie. (2015/02/05 23:40)

Bernard51


To niby chwalenie to czemu ma niby służyć ? Nie do końca chyba rozumiem sens tego pytania...

. Grześku rozmyślne pytanie aby zamieszać trochę, a może niedoceniani próbują zaistnieć jak kol. który żyły chce sobie podciąć i wszem to obwieszcza. (2015/02/06 06:15)