Na co biorą jelce?

/ 18 odpowiedzi / 4 zdjęć
Tak jak w temacie. U mnie na zalewie jest masa tego czegoś, pływają po płyciźnie, na plaży (z daleka wygląda na takie cienkie i długie, niektóre nawet bardzo długie - nie wiem co to dokładnie jest ale utożsamiłem to z jelcami). Na co je złapać? Na rosówkę nawet nie chcą tknąć. Preferuję łowienie na spławik - co założyć na haczyk?
darek-salamon


Tak jak w temacie. U mnie na zalewie jest masa tego czegoś, pływają po płyciźnie, na plaży (z daleka wygląda na takie cienkie i długie, niektóre nawet bardzo długie - nie wiem co to dokładnie jest ale utożsamiłem to z jelcami). Na co je złapać? Na rosówkę nawet nie chcą tknąć. Preferuję łowienie na spławik - co założyć na haczyk?


Czy oby to jelce? To ryba rzeczna bardziej kolego.Popytaj muszkarzy. (2014/06/07 13:53)

Leniwy


Tak jak w temacie. U mnie na zalewie jest masa tego czegoś, pływają po płyciźnie, na plaży (z daleka wygląda na takie cienkie i długie, niektóre nawet bardzo długie - nie wiem co to dokładnie jest ale utożsamiłem to z jelcami). Na co je złapać? Na rosówkę nawet nie chcą tknąć. Preferuję łowienie na spławik - co założyć na haczyk?


Czy oby to jelce? To ryba rzeczna bardziej kolego.Popytaj muszkarzy.



W takim razie jak Pan myśli co to może być? Bo jest tego w bród, pływają po płyciźnie i wydają mi się takie cienkie i długie. To coś ma srebrne płetwy, klenie krążą tak samo, ale klenia potrafię rozróżnić, a tego nie (2014/06/07 14:05)

darek-salamon


To jest jelec na zdjeciu .A nie pomyslaleś ze to uklejki? (2014/06/07 14:19)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

darek-salamon


Najzwyklejsze tarło uklejek.To wszystko. (2014/06/07 14:23)

Jędrula


Jelce jak płocie , spróbuj na białe robaki , ochotka itp (2014/06/07 14:44)

Leniwy


Najzwyklejsze tarło uklejek.To wszystko.



No dobrze. Tylko że ukleja osiąga 10–20 cm długości, a to coś na moje oko ma koło 40 - 50 cm. (2014/06/07 14:45)

Jędrula


To jest jelec na zdjeciu .A nie pomyslaleś ze to uklejki?

 

 

 

 

 

Darek to kleń !



(2014/06/07 14:46)

darek-salamon


Zrob fotkę gdybac mozemy.Ja ostatnio takie coś zlapalem :-) :-) :-) :-) :-) (2014/06/07 15:13)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Jędrula


Jak gdybać ? To kleń , ciężko go z jelcem pomylić . (2014/06/07 15:16)

darek-salamon


Jak gdybać ? To kleń , ciężko go z jelcem pomylić .


O tych rybach co w oczach rosną i plywaja przy brzegu półmetrowe.Jelca mozna pomylić Jędrula z kleniem Kleń ma górna warge wieksza mięsistą niż jelec.Masz jelca. (2014/06/07 15:24)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Leniwy


Zrob fotkę gdybac mozemy.Ja ostatnio takie coś zlapalem :-) :-) :-) :-) :-)




Czego narzekasz ;d. Piękna świnka (2014/06/07 15:51)

u?ytkownik102837


Tak jak w temacie. U mnie na zalewie jest masa tego czegoś, pływają po płyciźnie, na plaży (z daleka wygląda na takie cienkie i długie, niektóre nawet bardzo długie - nie wiem co to dokładnie jest ale utożsamiłem to z jelcami). Na co je złapać? Na rosówkę nawet nie chcą tknąć. Preferuję łowienie na spławik - co założyć na haczyk?

Mi się wydaje że są to po prostu ukleje, proponuje założyć dwie trzy pinki na mały haczyk. Do tego cienka żyłka główna z małym spławikiem i zestaw do wody a na pewno złapiesz tą rybę i prawdopodobnie przekonasz się ze to ukleja :)


Pozdrawiam Boczny Trok (2014/06/07 16:36)

darek-salamon


Chlopak pisze ze 40-50 cm/ ukleje jak sledzie owszem lapalem po 18 -20 cm na cieplych kanalach koninskich,prawdziwe giganty jak na uklejki.Wiec to nie ukleje. (2014/06/07 16:57)

Lujski


moze to sieje, sielawy (2014/06/08 08:19)

grisza-78


Różnica między kleniem a jelcem jest tak wielka, że nie ma opcji pomylenia tych dwóch gatunków. Ja łowię jelce regularnie na spinning. Są to typowo rzeczne ryby, co nie znaczy, że nie mogą występować w zbiorniku zaporowym. Jednak gdzieś powyżej napisano, że ryby, które autor wątku chce zidentyfikować, mają 40 do 50 cm, więc jelec odpada, bo aż tak duży nie rośnie. (2014/06/08 08:31)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

ryukon1975


Chlopak pisze ze 40-50 cm/ ukleje jak sledzie owszem lapalem po 18 -20 cm na cieplych kanalach koninskich,prawdziwe giganty jak na uklejki.Wiec to nie ukleje.





Wejdź na profil Leniwy i przeczytaj wszystkie wątki jakie założył. Może zaskoczą w Twojej głowie trybiki i zobaczysz o co biega. Według mnie to konto z którego ktoś sobie kpi z wszystkich i zadaje takie pytania. Nie można być aż tak głupim by zadawać takie pytania. :) Powiedział ktoś jelec to rzucił 50 cm i wodzi wszystkich za nos. Pobudka.

Wtedy nie będziesz się mnie czepiał że się Ciebie czepiam jak w wątku niżej.

http://forum.wedkuje.pl/f,najciekawsze-i-najsmieszniejsze-blockquotey-z-wedkuje,718454,200.html

(2014/06/08 08:51)

darek-salamon


Z zasady traktuje ludzi powaznie ,mam do Ciebie pretensje tylko o jedno-skoro sa wkretacze na forum i ćwoki ktorzy robią wkrety ,czemu drwisz i ośmieszasz ludzi przez kąśliwe wpisy? Nie mozna tak było od razu? Nie jestem daunem i moja wiedza wędkarska  ponad 30 letnia jest bardzo obszerna.Staram sie pomagac młodym  wedkarzom bo sam kocham nad zycie to co robię,Nigdy nikomu nad wodą nie odmowilem zadnej pomocy.Wiesz w ciagu niecalego roku fatum ,zmarli mi rodzice ,a wiesz co mnie przy tym zyciu trzyma?To ze tu  z wami jestem i to ze miłuje wedkarstwo.Nie szydzę z nikogo i nikomu nie ubliżam .   Bo mozna kogoś bardzo urazić nie zdając sobie z tego sprawy.Przepraszam kolego zdjecie ściagalem z poczytnej strony gdzie znany muszkarz opisywał jelca.Takie bledy sie zdarzają na kompie.Za mój wpis przepraszam kolegę.Będe baczniej przyglądal sie wpisom takich oszołomów co zamęt sieja na forum .Dzieki  ze mi to uświadomiłeś w sposób kulturalny. (2014/06/08 11:29)

Leniwy


Chlopak pisze ze 40-50 cm/ ukleje jak sledzie owszem lapalem po 18 -20 cm na cieplych kanalach koninskich,prawdziwe giganty jak na uklejki.Wiec to nie ukleje.


Ja nie pisze że 40 - 50 cm, pisze, że w wodzie wydają się na mniej-więcej tyle. Nie wiem, może to faktycznie ukleje... A założyłem ten temat ("Na co biorą jelce?), bo kolega z którym chodzę na ryby od 3 lat (a on sam od dzieciństwa) powiedział mi, że to jelce, a skoro ktoś taki mi to mówi to myślałem, że się nie myli.


"Wejdź na profil Leniwy i przeczytaj wszystkie wątki jakie założył. Może zaskoczą w Twojej głowie trybiki i zobaczysz o co biega. Według mnie to konto z którego ktoś sobie kpi z wszystkich i zadaje takie pytania. Nie można być aż tak głupim by zadawać takie pytania. :) Powiedział ktoś jelec to rzucił 50 cm i wodzi wszystkich za nos. Pobudka.

Wtedy nie będziesz się mnie czepiał że się Ciebie czepiam jak w wątku niżej.

http://forum.wedkuje.pl/f,najciekawsze-i-najsmieszniejsze-blockquotey-z-wedkuje,718454,200.html"

Co pan chce od mojego profilu? Teraz to pan kpi sobie ze mnie. Ja jestem młodym wędkarzem, dopiero poznaje wszystkie jego uroki; a z pana postu wychodzi na to, że jest pan jakimś detektywem. A dlaczego zwracam się do Ciebie "Pan"? Proste - różnica wieku. Jeśli nie chcesz pomóc, tylko oskarżasz mnie o to, że ja sobie ze wszystkich kpie to wyjdź i nie wracaj, droga wolna. Bo jak dla mnie [w tym momencie] jesteś tylko starszym panem co to wszystko wie najlepiej. Jak to mówią "porażki się przyjmuje z klasą, a zwycięstwem nie chełpi", a tego Ci brakuje. Wiesz o czym mowa? O honorze, którego nie masz za garść.

Ja szanuję takich ludzi jak darek-salamon, którzy starają się pomóc młodym, a w razie potrzeby wyprowadzają z błędu. Ale cóż, przede mną jeszcze całe życie - mam nadzieję, że nigdy nie spotkam w nim kogoś takiego jak "ryukon". Zawsze jak jestem na rybach i podchodzi do mnie ktoś inny, obcy z jakąś prośbą typu "czy dałbyś trochę robaków", "przypon, bo mi się urwał", "haczyk" to staram się ją spełniać. Myślę, że to forum jest od tego, żeby pomagać, a nie "śledzić kogoś po tym, jakie tematy zakładał". (2014/06/08 14:32)