Mój przypon łamaniec - proszę o opinie

/ 14 odpowiedzi / 2 zdjęć
Witam

Proszę doświadczonych kolegów karpiarzy o opinię i ewentualne korekty co do mojego przyponu łamanego.Bo nie wiem czy do końca tak powinien się składać.Użyte materiały.

Krętlik Korda 8
Fluocarbon Korda 20 Lbs
Plecionka Kkarp 25 Lbs
Robal Carp'usa mniejszy rozmiar
Hak Hikkara


Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

bolekr


Bardzo mało widać na tym zdjęciu. Jeśli stosujesz krętlik to koniecznie z oczkiem od strony haka, lub sam metalowy pierścień, Ja stosuje dodatkowo śrucinę dociążającą no i robię zdecydowanie dłuższe włosy... Ale to sam musisz sobie sprawdzić. Pzdr

Pletki Kkarp są bardzo dobre i tanie - polecam wszystkim (2014/05/17 11:52)

molibdenowyM22


tzn zestaw będzie tak wyglądał w klipsie wciśnięty krętlik 8 dalej ---->Agrafka do szybkiego montażu----> a na agrafce właśnie ten przypon na tym krętliku reasumująć krętlik,agrafka,krętlik tylko nie wiem czy nie za dużo tego złomu w zestawie? (2014/05/17 12:08)

bolekr


Proponuję jadąc od ciężarka:
Krętlik gizmo a na łamaniu ring metalowy i masz wsio. (2014/05/17 12:54)

u?ytkownik158065


Jak dla mnie ogólnie rzecz biorąc również jest ok :), też bym  wprowadził małe zmiany ale nie jest źle, dał bym jak Rafał śrucinę dociążającą, pomaga w zacięciu i dzięki niej przypon przylega do dna, nastepna sprawa to drugi pozycjoner z rurki lub kółeczka, blow out rig pomaga w zacięciu i utrudnia karpiowi pozbycia się haka dzięki cięzarowi przynęty, co do włosa również zdecydowanie w tego typu przyponach wolę długie włosy, minimum 2 cm od przynęty do łuku kolankowego, przynęta  naturalniej się zachowuje i w przypadku duzych ryb hak  lepiej sie zapina, choć małe karpie tez bardzo dobrze się zapinają. (2014/05/17 14:38)

molibdenowyM22


Dziękuję chłopaki za pomoc.


Mam takie małe miniaturkowe kułeczka  Tandem Baitsa rozmiar ten najmniejszy(2.5) próbowałem i wejdzie na haczyk więc myślę,żę dam kółeczko zamiast termokurczka .Śrucinkę oczywiście na miękkim odcinku założyc??Hmmm a co do włosa to myślałem ,żeby go pózniej stoperem troszkę wydłużyć największy stoper (ok 0,5cm)Również jest u mnie sporo amurka stąd ten krótszy włosek ale z kolei nie wiem czy taki łamaniec jest najlepszą opcją na amury.Traktuję je oczywiście jako przyłów:))
(2014/05/17 19:01)

u?ytkownik158065


jesli chcesz zacisnac na miekkiej to zacisnij przy samym węźle (2014/05/17 19:45)

molibdenowyM22


ok a reszta elementów gra i jakby się to sprwdziło w stosunku do amurów z waszego punktu widzenia? (2014/05/17 19:50)

u?ytkownik158065


blow out rig to uniwersalny przypon, sprawdza się również z amurami, hak też jest ok na amura a najlepsze sa te z szerokim łukiem i krótkim trzonkiem
(2014/05/17 21:09)

bolekr


Jeśli chodzi o amury to radzę dać kroki włos, na długim może być problem z zacięciem.... (2014/05/17 21:51)

molibdenowyM22


Dzięki panowie za pomoc jeszcze raz ten pierwszy z krótszym włosem będzie z myślą o amurach.Ten poniższy z wprowadzonymi korektami długi włos,kółko krętlik z kółkiem będzie na karpie.Ostatecznie przypon przypon po modach będzie taki,,, (2014/05/17 21:58)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

molibdenowyM22


Hak Korda Kontinental 6
Pletka z Prologica 25 Lbs nie wiem czy dobra ta firma:)
Pastę załaduję jako obciążenie przed wywożeniem:) (2014/05/17 22:00)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

bolekr


Dobry przypon

Fajniej by było gdybyś z pletki i fluorocarbonu zrobił dwie pętęlki połączone metalowtym pierścieniem, ale to moje zdanie ;) generalnie wygląda ok a ten włos nie jest aż taki długi ;)


Pzdr (2014/05/17 22:08)

molibdenowyM22


Dzięki za wyrozumiałość w moich początkach i za cenne rady Pozdrawiam i życzę wam połamania nad wodą:)))) (2014/05/17 22:16)

u?ytkownik60174


Co do plecionki z Prologica to mam plecionkę Viper i bardzo dobrze mi się sprawdza :) (2014/05/17 23:01)