Skradziona karta wędkarska

/ 6 odpowiedzi
Minionej nocy ktoś włamał się do mojego samochodu , rozp... szybe i pól kokpitu bo niepotrafił wyjąć radia (panela nie było) no i niestety ukradł mi też kartę wędkarską wraz z książeczką opłat (miałem opłacony bierzący sezon) które były w schowku. Moje pytanie do braci wędkarskiej brzmi: czy musze zdawać egzamin na nową kartę skoro i tak raz już go zdałem i czy musze opłacić bierzący sezon ponownie?
u?ytkownik13410


Wypowiedź rzecznika prasowego PZW na temat zaginięcia karty wędkarskiej na innym forum: "Zgubienie karty wędkarskiej, jak każdego dokumentu panstwowego, wymaga rozpoczęcia procedury uzyskania duplikatu. W tym celu udajemy sie do starostwa powiatowego, skladamy i opłacamy (10 zł) wniosek o wydanie duplikatu, dołączamy zdjęcie i uzyskujemy duplikat. Natomiast zgubienie legitymacji PZW także wymaga wydania duplikatu. W tym celu udajemy sie do skarbnika macierzystego (dotychczasowego) koła, czyli tam gdzie znajduje się nasza ewidencja członkowska, a nastepnie po dokonaniu wplat: za nową legitymację (5 zł), wpisowego, skladki członkowskiej, uzyskujemy duplikat wraz z potwierdzeniem wniesienia aktualnych składek." (2009/08/15 17:01)

Norbert Stolarczyk


Jeśli miałeś tak jak mówisz opłaconą składkę na rok 2009 to musisz udać się do Skarbnika swojego koła i poprosić o wystawienie duplikatu legitymacji w którym to skarbnik naniesie odpowiednią adnotacje że masz opłacony rok 2009 na podstawie wpisu do rejestru koła którego dokonano w momencie opłacenia przez Ciebie składek i potwierdzonych zapewne Twoim podpisem, dołączyć musisz również 1 zdjęcie. Jeśli chodzi o Kartę wędkarską należy udać się do Starostwa Powiatowego wydziału ochrony środowiska, właściwego do Twego miejsca zamieszkania. Tam otrzymasz dokument który należy wypełnić zgodnie z poleceniami w nim zawartymi, w tym przypadku również potrzebne będzie 1 zdjęcie, nie wiem tylko jaka jest opłata za duplikat Karty Wędkarskiej, za wystawienie Karty jest to kwota 10 pln, być może za duplikat będzie ponownie. (2009/08/15 17:05)