Konger Equs Tango vs Robinson Diaflex

/ 3 odpowiedzi
Witam,
Poznam chętnie opinie na temat wędek jak w tytule posta. Co polecacie na okonki (boczny trok i gumki) z powyższych wędek. Łowić zamierzam z brzegu i zależy mi na wędce w miarę przyzwoicie wykonanej i w miarę czułej i jednocześnie takiej której nie straszny będzie ewentualny przyłów w postaci szczupaczka. Chętnie poznam Wasze opinie... Pozdrawiam!
michoslaw


posiadam 2 wędki z firmy Konger, jedna z nich to Tango cw 1-10, 270cm, druga to Tango Equs Micros cw 0,2-5 gram, 215 cm.

Jedna i druga wędka to typowa okoniówka, ale każda z nich ma już na rozkładzie wymiarowe szczupaczki ( Tango 1-10 lepiej sobie radzi ).

Nie odpowiadam Tobie jednaoznacznie na pytanie ( ponieważ pytałeś o konkretne modele ), ale jeśli chodzi o Kongera to dla mnie jest bdb jakość ( zwłaszcza Micros - rewelacja ) za przyzwoite pieniądze. Jestem zwolennikiem głównie Dragona, jednak w tych parametrach wyrzutowych Konger jest dla mnie najlepszy. Cw jest realne, kije nie są przegrubione.

JA polecam Kongera

(2014/02/25 20:49)

yarousseau


posiadam 2 wędki z firmy Konger, jedna z nich to Tango cw 1-10, 270cm, druga to Tango Equs Micros cw 0,2-5 gram, 215 cm.

Jedna i druga wędka to typowa okoniówka, ale każda z nich ma już na rozkładzie wymiarowe szczupaczki ( Tango 1-10 lepiej sobie radzi ).

Nie odpowiadam Tobie jednaoznacznie na pytanie ( ponieważ pytałeś o konkretne modele ), ale jeśli chodzi o Kongera to dla mnie jest bdb jakość ( zwłaszcza Micros - rewelacja ) za przyzwoite pieniądze. Jestem zwolennikiem głównie Dragona, jednak w tych parametrach wyrzutowych Konger jest dla mnie najlepszy. Cw jest realne, kije nie są przegrubione.

JA polecam Kongera


------------------------------------------------------------------------------------------
Którą z Kongerków poleciłbyś z poniższych?

http://www.okonek.com.pl/konger-wdka-world-champion-tango-p-6715.html
http://www.okonek.com.pl/konger-wdka-world-champion-tango-p-383.html
http://www.okonek.com.pl/konger-wdka-equs-mikros-tango-p-368.html

Nie żebym reklamował ale akurat tutaj znalazłem wszystkie 3 kongerki.
Dodam, że raczej na początek interesuje mnie ciężar wyrzutowy  1(2)-10(12)g.
Czy brać sprawdzonego starego Tango czy może lepiej WRX (jest tanszy, lżejszy i ma przelotki typu K, ale skoro tanszy to w czyms gorszy albo po prostu jeszcze nie sprawdzony w boju i z czasem cenka skoczy...)? Czy może jednak dopłacić do Equs Tango (tylko w tym przypadku mam do wyboru 270cm 1-12g albo 240cm 1-10g czyli chyba są sztywniejsze od poprzedniczki)? Planuje łowić głównie z brzegu i 240cm to może troche za krotko...?


Dodam, że nadal czekam na jakieś nowe opinie na temat wędeczek jak w temacie posta:) (2014/02/26 11:02)

yarousseau


Zauważyłem, że w tytule posta nie pojawiły sie dwa kijki (ograniczona ilość literek).
Mianowicie zastanawiam się nad:

Robinson Diaflex Perch 2-12g
Dragon Fishmaker 2-12g
Konger Equs Tango 1-12g
Konger World Champion Tango 1-10

Bardziej przychylam się do Robinsona i Dragona ale chętnie przeczytam każdą opinię. (2014/02/26 21:02)