Żywiec a rejestr połowów

/ 97 odpowiedzi
pawelz


Ja u siebie otrzymalem rejestry, ale musiale sam sobie o to zadbac. Poszedlem tam gdzie oplacam karte, poprosilem aby sciagneli mi rejestry i zezwolenia i nie bylo problemu.
Ludzie, troche wlasnej inicjatywy i samodzielnosci. Nie liczmy na to ze ktos nam wszystko poda jak na tacy. Kiedys , pamietam bylo cos takiego jak oplata 100 zl na wszystkie rzeki poludnia (Dunajec, San, Sola itp). Zeby to zdobyc, specjalnie musialem jechac do Czestochowy. Nie czekalem az mi ktos da. (2011/03/18 10:04)

JaroDaw


Witam to ja doleje oliwki do ognia. Czy opłacajac składki nie powinienem dostać rejestrow okregów z którymi Kielce podpisały porozumienia ? Dodam jeszcze ze pytajac MĄDRYCH działaczy tak ich nazwijmy usłyszałem ze mam w pisywac wszystko w rejestr kielecki

Nie wszystkie, ale te o które poprosisz, powinny być wydawane od ręki i tam je powinno się zdać po zakończeniu roku.  Ale .......
Wcale nie głupie, to co Ci powiedzieli, ale chyba jeszcze nie dozwolone ( tak mi się wydaje). 


Ja u siebie otrzymalem rejestry, ale musiale sam sobie o to zadbac. Poszedlem tam gdzie oplacam karte, poprosilem aby sciagneli mi rejestry i zezwolenia i nie bylo problemu.
Ludzie, troche wlasnej inicjatywy i samodzielnosci. Nie liczmy na to ze ktos nam wszystko poda jak na tacy. Kiedys , pamietam bylo cos takiego jak oplata 100 zl na wszystkie rzeki poludnia (Dunajec, San, Sola itp). Zeby to zdobyc, specjalnie musialem jechac do Czestochowy. Nie czekalem az mi ktos da.

Ja też w zeszłym roku rejestry otrzymałem od ręki, mam nadzieję że z zezwoleniami, nie będzie problemu, ale jak z dopłatą inny okręg ???? Już podobno nie honorują przekazów, ani przelewów. Czy nie powinni dopłat za inny okręg przyjmować w kole macierzystym ? Jak chcę jechać na weekend, może dwa do sieradzkiego, to muszę przejechać dodatkowo w tygodniu 100km w każdą stronę by spotkać się ze skarbnikiem tamtego okręgu ?? kicha  (2011/03/18 11:47)

ryukon1975


W poniedziałek po papier do Szczecina.
W wtorek po papier do Rzeszowa.
W środę po papier do Wrocławia.
W czwartak po papier do Ełku.
Po drodze kilka innych.Wędkarz czy turysta.Nie wędkarz bo nie ma czasu łowić,nie turysta bo nie ma czasu zwiedzać.
Inicjatywa czy brak organizacji w PZW ?
 
Nie doszukujcie się sensu i logiki w PZW ich nie znajdziecie.:) (2011/03/18 12:01)

pawelz


Ludzie, kiedy wreszcie zrozumiecie, ze Zezwolenia wprowadzone w tym roku to nie wymysl PZW ?
Czy az tak trudno to ogarnac ?. Owszem, mozna miec pretesje, ze nie zablokowano tego durnego przepisu, ale nie jest to wymysl zwiazku.
Nie jestem sympatykiem naszego zwiazku, czesto o tym pisze, ale akurat w tym wzgledzie, nie moge miec pretensji. (2011/03/18 12:16)

u?ytkownik57785


Kolegom chyba bardziej chodzi o ich "dystrybucję", a nie samo istnienie. Ale ja nie rozumiem czegoś, bo jak ja chciałem zezwolenie na Szczecin i Poznań, zgłosiłem to skarbniczce koła, ona w Okręgu i po tygodniu je miałem.  (2011/03/18 12:20)

pawelz


Witam to ja doleje oliwki do ognia. Czy opłacajac składki nie powinienem dostać rejestrow okregów z którymi Kielce podpisały porozumienia ? Dodam jeszcze ze pytajac MĄDRYCH działaczy tak ich nazwijmy usłyszałem ze mam w pisywac wszystko w rejestr kielecki

Nie wszystkie, ale te o które poprosisz, powinny być wydawane od ręki i tam je powinno się zdać po zakończeniu roku.  Ale .......
Wcale nie głupie, to co Ci powiedzieli, ale chyba jeszcze nie dozwolone ( tak mi się wydaje). 


Ja u siebie otrzymalem rejestry, ale musiale sam sobie o to zadbac. Poszedlem tam gdzie oplacam karte, poprosilem aby sciagneli mi rejestry i zezwolenia i nie bylo problemu.
Ludzie, troche wlasnej inicjatywy i samodzielnosci. Nie liczmy na to ze ktos nam wszystko poda jak na tacy. Kiedys , pamietam bylo cos takiego jak oplata 100 zl na wszystkie rzeki poludnia (Dunajec, San, Sola itp). Zeby to zdobyc, specjalnie musialem jechac do Czestochowy. Nie czekalem az mi ktos da.

Ja też w zeszłym roku rejestry otrzymałem od ręki, mam nadzieję że z zezwoleniami, nie będzie problemu, ale jak z dopłatą inny okręg ???? Już podobno nie honorują przekazów, ani przelewów. Czy nie powinni dopłat za inny okręg przyjmować w kole macierzystym ? Jak chcę jechać na weekend, może dwa do sieradzkiego, to muszę przejechać dodatkowo w tygodniu 100km w każdą stronę by spotkać się ze skarbnikiem tamtego okręgu ?? kicha 



Problem jest w zezwoleniach. Sama oplata nie wystarczy, aby moc lowic w innym niz wlasny okreg.
Pewnie dlatego przestano honorowac w niektorych okregach przelewy internetowe. Po to aby delikwent nie zdziwil sie jak dostanie mandat mimo oplaconej dniowki i braku zezwolenia.
Co komu da oplata przez internet, jak musi i tak miec jeszcze jeden papierek - owe nieszczesne zezwolenie. A sa one drukami scislego zarachowania (rejestry nie byly). dlatego poczta nikt nam ich do domu raczej nie wysle. Niektore okregi (np. Czestochowa) poszly na reke wedkarzom i naciagnely nieco prawo. Umieszczaja wzor dziennego zezwolenia na stronach internetowych. I teoretycznie honoruja takie zezwolenie wraz z oplata. Ale nie jest to regula ogolnopolska. (2011/03/18 12:22)

pawelz


Kolegom chyba bardziej chodzi o ich "dystrybucję", a nie samo istnienie. Ale ja nie rozumiem czegoś, bo jak ja chciałem zezwolenie na Szczecin i Poznań, zgłosiłem to skarbniczce koła, ona w Okręgu i po tygodniu je miałem.

Dokladnie tak samo bylo w okregu piotrkowskim. Zglosilem, ze potrzebuje zezwolenia i po kilku dniach odebralem. Po prostu Czestochowa wysyla do siedzib okregow z ktorymi ma podpisane umowy pewna liczbe zezwolen. Osoba u ktorej placilem skladki pojechala do piotrkowa z moimi danymi i tam od razu wypelnili zezwolenia na konkretne osoby. Placic nic nie musze, bo mamy porozumienie z Czestochowa. Identycznie sprawa wygladala z okregiem radomskim. (2011/03/18 12:25)

JaroDaw


Kolegom chyba bardziej chodzi o ich "dystrybucję", a nie samo istnienie. Ale ja nie rozumiem czegoś, bo jak ja chciałem zezwolenie na Szczecin i Poznań, zgłosiłem to skarbniczce koła, ona w Okręgu i po tygodniu je miałem.

Dokladnie tak samo bylo w okregu piotrkowskim. Zglosilem, ze potrzebuje zezwolenia i po kilku dniach odebralem. Po prostu Czestochowa wysyla do siedzib okregow z ktorymi ma podpisane umowy pewna liczbe zezwolen. Osoba u ktorej placilem skladki pojechala do piotrkowa z moimi danymi i tam od razu wypelnili zezwolenia na konkretne osoby. Placic nic nie musze, bo mamy porozumienie z Czestochowa. Identycznie sprawa wygladala z okregiem radomskim.

Właśnie o tym piszę, ale co mi po zezwoleniu, jak nie mogę zrobić opłaty na miejscu np : na Sieradzki, z okręgu Częstochowskiego ( dopłata 70zł ). Chyba że mogę, nie pytałem (jeszcze).;) (2011/03/18 13:48)

JaroDaw


sorka (dopłata 60zł) (2011/03/18 14:47)

arus


Kol. zadałem tylko proste pytanko mam jeszcze wiele innych ale czy jako członek PZW od ponad 20 lat (z przerwami ) nie mam prawa do jasnego wyjaśnienia praw i obiowiązków członka (bez podtextów) ?
\ (2011/03/18 15:53)

kutwa-run1


Nie wiem jak w innych okręgach ale okręg wrocławski ustalił z okręgami z którymi podpisał porozumienia, że połów ryb na wodach okręgu PZW, z którymi Wrocław podpisał porozumienie odbywa się bez prowadzenia rejestru i z zezwoleniem wrocławskim. Jak sprawa wydawania zezwoleń w innych okręgach tego nie wiem, ale coś mi się wydaje, że trzeba będzie osobiście takowe odbierać, po zapłaceniu składki oczywiście. (2011/03/18 18:54)

arus


Pytanko do kol. Macieja Mastifa (bo czaszmi dobrze gada) czy łowiac poza swoim okręgiem bez rejestru będe ukarany ja ? czy skarbnik,prezes mojego koła który nie wydał mi stosownego rejestru połowu ? (2011/03/18 20:25)

JaroDaw


Pytanko do kol. Macieja Mastifa (bo czaszmi dobrze gada) czy łowiac poza swoim okręgiem bez rejestru będe ukarany ja ? czy skarbnik,prezes mojego koła który nie wydał mi stosownego rejestru połowu ?

Już się nie mogę doczekać Maćka odpowiedzi ;) (2011/03/18 20:40)

arus


No ja tez bo nad woda jak wiadomo ile osób tyle wersji (2011/03/18 20:43)

kazik


Posiadanie , wydawanie i wreszcie cała zasada ich wprowadzania zrobiła taki mętlik i zamieszanie że mało kto może się w tym połapać . Każdy okręg stworzył po swojemu te zezwolenia i tak : jedne okręgi wpisują wszystkie wody , zasady wędkowania w okręgu , drugie okręgi dzielą te zasady na poszczególne opłaty i porozumienia , inne po prostu wszystko wypisują i nawet RAPR , jeszcze inne wprowadzają rejestry. Niektóre zezwolenia jak np. w rzeszowskim okręgu to pokaźna książeczka którą się długo czyta , a z której mało co wynika , są tam podzielone te zasady na rodzaje opłat , rodzaje porozumień i tak naprawdę to trudno jest coś w tym się doczytać .Do tego zerżnięty RAPR , oczywiście dopisując ,,w okręgu rzeszowskim”.  Na podstawie tego wszystkiego my wędkarze jak  mamy to stosować , jak zachować się kiedy mało to jest zrozumiałe . Następna kwestia to taka że z iloma okręgami mamy porozumienie to tyle tych zezwoleń każdy powinien posiadać . Do tego wędkowanie jednodniowe , czy kilkudniowe to następne zezwolenia .Sterta papieru nas czeka i jeszcze nie można czegoś zgubić bo druk ścisłego zarachowania .  A tak naprawdę to kto mnie rozliczy z tego druku i co się będzie z nim działo po zakończeniu roku . Przecież takie druki należało by zdawać i tu jest znowu dowolność i następna niewiadoma  . Ktoś wydał przepis i jak zwykle nasze władze nie wiedzą jak je wprowadzić w życie . Miało być łatwiej , miał być wykorzystywany Internet , honorowanie przekazów i opłat pocztowych , a wyszło jak zawsze po Polsku – wielki bałagan i ogłupianie większości wędkarzy .  Nie mam pretensji o to że coś takiego zostało wprowadzone , ale mam pretensje że ci co wprowadzali ten zapis nie potrafili tego zrobić porządnie . Na tym przykładzie widać rozwarstwienie PZW i widać że tych okręgów jest stosunkowo za dożo . Tu mamy dobitny przykład czym jest obecny nasz związek PZW . ZG PZW po raz kolejny jest bezradny i zamiast narzucać jakieś ogólne zasady , po prostu odsuną ten problem od siebie i pozwolił okręgom na wolną amerykankę . Więc mamy jak zwykle , bałagan .  (2011/03/18 20:44)

arus


Kol. Kaziu najciekawsze jest to że nikt do końca nie wie o co chodzi z tym kwitem (rejestr połowu) bo tak jak mi powiedzieli zeby wpisywac w kielecki to np. Jelenia Góra ni ch....ja nie dostanie informacji ile rybek z ich okręgu zjadłem (2011/03/18 20:57)

JaroDaw


Kol. Kaziu najciekawsze jest to że nikt do końca nie wie o co chodzi z tym kwitem (rejestr połowu) bo tak jak mi powiedzieli zeby wpisywac w kielecki to np. Jelenia Góra ni ch....ja nie dostanie informacji ile rybek z ich okręgu zjadłem

nie koniecznie, jeśli ktoś coś z tych rejestrów sczytuje, może przecież przesłać informację do innych okręgów. Prawda? Ale zdanie kolegów z PSR, czy SSR może być odmienne i powołanie się na słowa skarbnika, czy prezesa koła może nie wystarczyć do uniknięcia konsekwencji.

dewiza -" nieznajomość przepisów, nie zwalnia od ich stosowania" (2011/03/18 21:05)

kazik


Z założeń początkowych to zezwolenia miały informować o wodach na jakich możemy łowić i rejestrach połowów . Obecnie w te zezwolenia okręgi wpisały wszystko co im pasowało i jedne wstawiły rejestry , a drugie okręgi nie , wydając osobne . Jedne okręgi honorują rejestry z porozumień a drugie okręgi wymagają własnych . Prawidłowo zezwolenia z rejestrami powinno się zdawać , ale nic konkretnego nie ma na ten temat , poza tym że niektóre wprowadziły karę  10 zł , za brak rejestru , lub brak wypełniania . Ten problem miał być rozwiązany przy wejściu zezwoleń , ale to nie zostało zrobione . Wiem na pewno że w ciągu sezonu musimy się zachować zgodnie z zarządzeniami jakie zostały wprowadzone , ale po zakończeniu roku to chyba już zgodnie z uznaniem . Piszę ogólnie bo w moim okręgu to na pewno zdam rejestr z mojego okręgu gdyż ukarają mnie 10 zł  , a o tych innych okręgach to pomyślę i tu mam dowolność bo niby i tam płaci się (nie we wszystkich) 10 zł , ale kto mnie do tego zmusi , przecież kto będzie się tym interesował że ja akurat pobrałem takie zezwolenie i rejestr . (2011/03/18 21:18)

arus


Nie znajomość przepisów ????? A jaki to jest przepis że zapytam. Dlaczego nie otrzymałem nowego RAPR ????? Też mam se sam z internetu pobrać ? (2011/03/18 21:50)

kazik


Wrócę jeszcze do żywca i rejestru . Otóż niektóre okręgi w regulaminach wypełniania wyraźnie mają napisane :

Z powyższego jeżeli złowię płotkę , okonia jako żywca to mimo że mam go w sadzyku , czy siatce to pierwszą rybę powinnem wpisać do rejestru . Jak ja udowodnię mając płotkę , okonia , karasia  12 , 15 , 20 centymetrowego  w sadzyku  że ją nie zabiorę do domu , to przecież jest uchylanie się od obowiązku , bo w sadzyku wtedy mogę trzymać i 5 kg . Prawidłowo to powinnem na podrywkę złowić jednego żywca , założyć na wędkę i nie trzymać pozostałych , a jeżeli już chcę użyć następnego to ponownie łowię i zakładam . Zauważcie że podrywki można używać tylko w miejscu łowienia . Po co mi sadzyk jak ryb żywych nie można mi przewozić , bo jak inaczej udowodnię że to ryby akurat z tego łowiska . Ta podrywka to wielkie nieporozumienie i więcej może przysporzyć kłopotów używanie jej , niż żywca pozyskamy np. na spławik .

(2011/03/18 21:52)

arus


Kol. Kaziu niech ktoś mądry (MĄDRY) wyjaśni mi pojęcie "innych wód" . Mieszkając w dorzeczu rzeki Wisły to chyba nie ma innych wód a może znów sie mylę. (2011/03/18 21:59)

kazik


Inne wody to takie wody które nie podlegają np. . porozumieniu , dodatkowej opłacie , lub po prostu leżą poza okręgiem , lub są administrowane przez obce podmioty , jak prywatni właściciele i spółki itd. Mimo że leżą w dorzeczu tej samej rzeki to polegają innym zasadom . Za inne wody można jeszcze uważać wody nie wymienione a będące w obszarze własności danego podmiotu , okręgu itd. na które ten podmiot ma umowę dzierżawy . Jest to pojęcie ogólne i czasami stosowane skrótowo , zamiast wymieniać to wszystko . Głównie pełne brzmienie , czy definicja innych wód wynika z tego gdzie ten zwrot został użyty . (2011/03/18 22:16)

beder1


Podejrzewam,że w najbliższym czasie bez sekretarki nad wodą wędkowanie będzie niemożliwe,biurokracja unijna dopada i wędkarzy.

(2011/03/19 10:03)

JaroDaw


Nie znajomość przepisów ????? A jaki to jest przepis że zapytam. Dlaczego nie otrzymałem nowego RAPR ????? Też mam se sam z internetu pobrać ?

p Ustawa o rybactwie śródlądowym Art 7 

„2a. Posiadanie zezwolenia, o którym mowa w ust. 2, potwierdza dokument wydawany przez uprawnionego do rybactwa w obwodzie rybackim określający podstawowe warunki uprawiania amatorskiego połowu ryb ustalone przez uprawnionego do rybactwa wynikające z potrzeby prowadzenia racjonalnej gospodarki rybackiej w tym obwodzie rybackim, uwzględniającej w szczególności wymiary gospodarcze, limity połowu, czas, miejsce i technikę połowu ryb. Zezwolenie może także wprowadzać warunek prowadzenia rejestru amatorskiego połowu ryb, a w przypadku wprowadzenia tego warunku, określać sposób prowadzenia tego rejestru.”,



Kolego co do nowego RAPR, nie każdy go otrzymał, chodź dziwie się że akurat dla kogoś kto ma dostęp do internetu to problem, co mają powiedzieć ci, którzy z sieci nie korzystają ??


Tu masz link :

http://www.pzwokon.pl/prawo/regulamin_amatorskiego_polowu_ryb_2011.pdf


(2011/03/19 10:29)

kutwa-run1


Cytat z rejestru połowu ryb dla okręgu Wrocław , powtórzonego w zezwoleniu :" Po złowieniu i zabraniu ryby z łowiska wędkarz ma obowiązek wpisać ją do rejestru wg poniższego wzoru ( tabela )." Pytanie-w którym momencie mam wpisać złowione ryby jeśli chcę działać zgodnie z prawem? Nadmieniam, że nigdzie nie ma wyjaśnień odnośnie słowa " zabraniu". (2011/03/20 13:20)