Żyłka do metody match oraz feeder

/ 11 odpowiedzi / 2 zdjęć
Witam poszukuję żyłek do metody match i feeder. Myślę że do match żyłka 0.16 - 0.18 a feeder 0.2 - 0.22. Mógłby ktoś pomoc w wyborze dobrych żyłek w sensownej cenie tj. 20-30 zl za szpule. Rady, podpowiedzi mile widziane. Dziękuję. Pozdrawiam.
SlawekNikt


Do 20 zł., a trochę tych żyłem miałem ... i w tej cenie da się kupić, polecam żyłki dragon hm 80. Dobre są też trabucco z serii xps, ale mają niższą trwałość aniżeli hm 80. Nie miałem natomiast gamakatsu, którą z kolei wiele osób poleca, więc możesz w ramach eksperymentu zakupić. (2016/02/17 16:22)

jacfar


xps, 2 dychy za szpulkę na 2 lata używania to żaden wydatek, na dłużej niż 2 sezony umiarkowanego używania żadnej nie polecę;) kwestia pamięci, i nie wierz zapewnieniom producentów i "testerom" :D
dragona nie dotykałem, ale skoro można używać wieczyście, a po przewinięciu na lewą jeszcze dłużej to sam zdecyduj :D (2016/02/17 16:49)

Jakub Woś


Witam poszukuję żyłek do metody match i feeder. Myślę że do match żyłka 0.16 - 0.18 a feeder 0.2 - 0.22. Mógłby ktoś pomoc w wyborze dobrych żyłek w sensownej cenie tj. 20-30 zl za szpule. Rady, podpowiedzi mile widziane. Dziękuję. Pozdrawiam.


Ja z czystym sumieniem polecę żyłki Van Den Eynde Robinson Team. Są tam żyłki dedykowane do feedera i do metody odległościowej VDE Pro Feeder i VDE Pro Match kupisz w cenie ok 18 zł za 150m
(2016/02/17 17:06)

nizgor


Stosowałem w tym roku żyłkę Robinson pro match. Mogę powiedzieć, że jest to żyłka naprawdę bardzo dobra do tej metody. Posiada wszystkie cechy dobrej matchowej żyłki, przede wszystkim bardzo łatwo tonie.  (2016/02/17 17:10)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

tomasz-lada


Ja polecam trabucco t force special feeder lub (2016/02/17 20:13)

tomasz-lada


Ewentualnie tak jak pstrąg222 Dragon maxima match feeder, trabuco jak i dragon używam na Wisle , dla trabucco daje punkt więcej. (2016/02/17 20:21)

SebekKry


Ja też używam Dragon Maxima Match&Feeder i jestem zadowolony. Szpula 300m za około 3 dychy. (2016/02/17 20:42)

Kamiuch


Ja polecam Trabucco i Robinson Pro Match i Feeder, bardzo dobre żyłki i trzymają parametry. Żyłki dragona też są dobre ale są przegrubione. (2016/02/17 21:05)

tripod


dragona nie dotykałem, ale skoro można używać wieczyście, a po przewinięciu na lewą jeszcze dłużej to sam zdecyduj :D



Jacfar, co ty za głupoty piszesz, jakie użytkowanie wieczyste? Określenie użyte w Katalogu przy żyłce HM80 i HM69 "Long Life" użyto w znaczeniu  "Na cały sezon" a nie wg twojego tłumaczenia "wieczyście". Wprowadzasz ludzi w błąd.
(2016/02/18 02:53)

tripod


cześć Adamie, a może załóż dość dobrą żyłkę X-Treme Match Dragon, to żyłka bardzo dobra, powiedziałbym, że kilka punktów lepsza od Maximy. W ubiegłym roku jesienią używałem jej do quiver tipa i powiem, że dobrze pracowała w chłodnej, a później w zimnej wodzie - nie sztywnieje. Bardzo dobrze tonie, pakowana w szczelne pudełko zapobiegające starzeniu. W dużym sklepie internetowym widziałem ją w cenie 28,50 zł za 150 m. Dostępna od 0,14 mm. (2016/02/18 03:06)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.