Zmiana czasu - kto jest przeciw

/ 35 odpowiedzi
Zmiana czasu , kto jest przeciw i jest za ogólnopolskim referendum w tej sprawie
Jakub Woś


Co roku jest to tu na forum maglowane. Ja jestem za zmianami czasu na letni i zimowy. (2015/03/28 23:14)

Bernard51


Ja jestem za, a nawet przeciw .. (2015/03/29 07:23)

u?ytkownik16322


W obecnej sytuacji energetycznej kraju nie ma to najmniejszego sensu tylko wprowadza chaos i zamieszanie .Fabryki , huty etc. zlkwidowano a wraz z nimi zginął system III zmianowy . To głównie z myślą o oszczędnościach w tym systemie wprowadzono te zmiany. Pierwsi zrobili to jak zwykle pragmatyczni Prusacy w I-wszą wojnę światową.Wiem coś na ten temat od 40 lat jestem energetykiemJulian (2015/03/29 08:17)

ogtw


Ludność trochę zaoszczędzi na prądzie, elektrownie trochę stracą na sprzedaży prądu, bilans wyjdzie na zero a zamieszanie wygra.  (2015/03/29 10:36)

u?ytkownik26223


Zmiana czasu , kto jest przeciw i jest za ogólnopolskim referendum w tej sprawie


Jestem za zmianą czasu.Inaczej było by nudno;)A dla czego kolega jest przeciwny?? (2015/03/29 12:06)

rysiek38


W sumie dobre pytanie wiec uzasadniam ..jestem takim typem zwierzęcia że trudno przestawia mi się mój zegar biologiczny i ze dwa tygodnie bedzie ciężko poza tym mam na uwadze naszych domowych przyjaciół (zmiany w karmieniu,wyprowadzaniu a w hodowli np.w dojeniu)-wiem że nie jest to obojętne.
Na dodatek zamieszanie w komunikacji a zysk dyskusyjny.
Ja osobiście skorygowałbym czas o pół godziny i zostawił go w spokoju :-) (2015/03/29 12:29)

ogtw


O pół godziny, wtedy południe wypadnie około godziny 12:00 (2015/03/29 12:39)

ogtw


W 1977 roku majster w pracy zwołał zebranie na temat zmiany czasu na letni, żeby w poniedziałek nikt się do pracy nie spóźnił. Jeden z pracowników się zdenerwował i zaczął krzyczeć:, co wyście ogłupieli, ja będę w nocy wstawać i zegary przestawiać, nie szło tego w dzień zrobić ino w nocy!   

(2015/03/29 13:02)

Arcymisiek


W 1977 roku majster w pracy zwołał zebranie na temat zmiany czasu na letni, żeby w poniedziałek nikt się do pracy nie spóźnił. Jeden z pracowników się zdenerwował i zaczął krzyczeć:, co wyście ogłupieli, ja będę w nocy wstawać i zegary przestawiać, nie szło tego w dzień zrobić ino w nocy! 

To wyjątkowy bystrzak był. :) Swoja drogą, mnie jako renciście taka zmiana nie przeszkadza. :)

 

(2015/03/29 13:06)

Jakub Woś


W sumie dobre pytanie wiec uzasadniam ..jestem takim typem zwierzęcia że trudno przestawia mi się mój zegar biologiczny i ze dwa tygodnie bedzie ciężko poza tym mam na uwadze naszych domowych przyjaciół (zmiany w karmieniu,wyprowadzaniu a w hodowli np.w dojeniu)-wiem że nie jest to obojętne.
Na dodatek zamieszanie w komunikacji a zysk dyskusyjny.
Ja osobiście skorygowałbym czas o pół godziny i zostawił go w spokoju :-)

Czym według Ciebie jest zegar biologiczny? Bo mam wrażenie że mylnie pojmujesz to pojęcie (2015/03/29 13:20)

rysiek38


W sumie dobre pytanie wiec uzasadniam ..jestem takim typem zwierzęcia że trudno przestawia mi się mój zegar biologiczny i ze dwa tygodnie bedzie ciężko poza tym mam na uwadze naszych domowych przyjaciół (zmiany w karmieniu,wyprowadzaniu a w hodowli np.w dojeniu)-wiem że nie jest to obojętne.
Na dodatek zamieszanie w komunikacji a zysk dyskusyjny.
Ja osobiście skorygowałbym czas o pół godziny i zostawił go w spokoju :-)

Czym według Ciebie jest zegar biologiczny? Bo mam wrażenie że mylnie pojmujesz to pojęcie

Dokładnie chodzi mi o to ze ja mam cos takiego że budzę się przed budzikiem ok minuty (bydzik awaryjnie)to po zmianie czasu nawet jak mnie obudzi niby na czas to w sumie zdarza mi sie zasnąć ponownie wiec jak np przebudze się powiedzmy trzy godziny wczesniej to już mam przechlapane bo boję sie zaspać (2015/03/29 13:41)

Jakub Woś


W sumie dobre pytanie wiec uzasadniam ..jestem takim typem zwierzęcia że trudno przestawia mi się mój zegar biologiczny i ze dwa tygodnie bedzie ciężko poza tym mam na uwadze naszych domowych przyjaciół (zmiany w karmieniu,wyprowadzaniu a w hodowli np.w dojeniu)-wiem że nie jest to obojętne.
Na dodatek zamieszanie w komunikacji a zysk dyskusyjny.
Ja osobiście skorygowałbym czas o pół godziny i zostawił go w spokoju :-)

Czym według Ciebie jest zegar biologiczny? Bo mam wrażenie że mylnie pojmujesz to pojęcie

Dokładnie chodzi mi o to ze ja mam cos takiego że budzę się przed budzikiem ok minuty (bydzik awaryjnie)to po zmianie czasu nawet jak mnie obudzi niby na czas to w sumie zdarza mi sie zasnąć ponownie wiec jak np przebudze się powiedzmy trzy godziny wczesniej to już mam przechlapane bo boję sie zaspać

Przystosowanie organizmu do zegara mechanicznego to nie zegar biologiczny (2015/03/29 20:38)

rysiek38


Może i nie jest ale faktem jest że południe jest wtedy gdy słońce jest w najwyższym punkcie w danym dniu i moim zdaniem niech tak zostanie choćby z szacunku dla astronomów :-) (2015/03/29 23:25)

Jakub Woś


Może i nie jest ale faktem jest że południe jest wtedy gdy słońce jest w najwyższym punkcie w danym dniu i moim zdaniem niech tak zostanie choćby z szacunku dla astronomów :-)

Aby południe słoneczne i zegarowe były w tym samym czasie musielibyśmy codziennie zegarki przestawiać (2015/03/29 23:53)

ogtw


Może i nie jest ale faktem jest że południe jest wtedy gdy słońce jest w najwyższym punkcie w danym dniu i moim zdaniem niech tak zostanie choćby z szacunku dla astronomów :-)

Aby południe słoneczne i zegarowe były w tym samym czasie musielibyśmy codziennie zegarki przestawiać

A ja myślałem że to zależne jest od długości geograficznej (tak za Gomułki uczyli w szkole imienia Władysława Broniewskiego) (2015/03/30 07:34)

berthold


zmiana czusu to czysta hujowina i każdy o tym wie ale nikt nie powie dość i trwa to wariactwo dalej (2015/03/30 17:16)

Jakub Woś


zmiana czusu to czysta hujowina i każdy o tym wie ale nikt nie powie dość i trwa to wariactwo dalej

rzeczowa wypowiedź (2015/03/30 19:34)

rysiek38


zmiana czusu to czysta hujowina i każdy o tym wie ale nikt nie powie dość i trwa to wariactwo dalej

rzeczowa wypowiedź

Wiecej niz rzeczowa to sprawa oczywista :-) (2015/03/30 23:48)

Sith


Widać wszystkim zabrakło veny twórczej, a i zdrowego rozsądku. Ludzie nad czym tu dyskutować! Pierdołami się zajmujecie... ;> (2015/03/31 05:20)

Bernard51


A ja postrzegam to tak, jeżeli ktoś o tym zadecydował to na pewno wie dlaczego i po co, na pewno dobrze były wyliczone korzyści jak i straty. Natomiast my Polacy zawsze mamy swoje zdanie dla swojej nieomylnej " ja wiem lepiej".  Boss nakaże zrobić to lub to to trzech Polaków godzinę będzie dyskutować że powinno się zrobić właśnie inaczej aby wykazać się swoją mądrością i fachowościa, natomiast inne nacje bez dyskusji zrobią to co nakazał przełożony.
Skoro za tego be PRL-u zmieniano czas letni i zimowy a teraz za wspaniałej "demokracji-kapitalistycznej" nadal jest to kontynuowane to znaczy że jest z tego korzyść dla energetyki krajowej i czy nam się to podoba też czy nie. (2015/03/31 07:08)

ogtw


Widać wszystkim zabrakło veny twórczej, a i zdrowego rozsądku. Ludzie nad czym tu dyskutować! Pierdołami się zajmujecie... ;>

My, pierdoły zajmujemy się pierdołami, ale ktoś to czyta i dobrze, chociaż czytanie nie jest przymusowe.  (2015/03/31 08:01)

ogtw


Już jutro będą dwie korzyści: można dłużej spać i można wcześniej być na rybach.  (2016/10/29 16:38)