Zestawy Mikado spinning i grunt do 500zł

/ 7 odpowiedzi
Witam, chciałbym zacząć przygodę z wędkowaniem, mam do dyspozycji głównie rzeki nizinne oraz stawy i jeziora. Chciałbym dwie wędki jedną spiningową oraz drugą jakąś do łowienia spławikowego. Na wodach w których bym wędkował są szczupaki, sandacze, karpie ( w sumie to wszystko prawie pływa :D). chciałbym jedną wędkę na większe rybki a drugą na powiedzmy średnie. na sprzęt wraz z kołowrotkami mam do przeznaczenia powiedzmy jakies 500zł. 

Kumpel polecił mi:
Mikado Nihonto Mini Float 390 10-40g - teleskop
+ KOŁOWROTEK KARPIOWY MANARO 730 MIKADO
oraz
wędka Mikado Black Stone M Spin 2.70m 5-30g
+kołowrotek Mikado Milestone 4009 FD - nowość 2016

I tutaj moje pytanie kolejne czy na tym sprzęcie mógłbym łowić sandacze i szczupaki oraz karpie i jakieś liny, karasie ? 
ewenementatrniex


Na spoko kolego bedziesz mogl łowic na te wedki wszystkie ryby ktore wymieniles , ale jesli moge ci doradzic to moim zdaniem spinning ok ale druga wedke kup sobie cos co ma wiekszy wyrzut czyli wiecej gram niz 40g bedziesz mogl sobie z gruntu karpie lepiej polowic taka wedke zeby miala ze 100g wyrzutu (2016/03/06 23:15)

lordgumas


Czyli w sumie to lepiej by było zamienić ten teleskop na np jakis feeder albo karpiówkę, czy lepiej znaleź inny teleskop z większym cw ? (2016/03/06 23:24)

ewenementatrniex


Feeder jak najbardziej moim zdaniem taki ze 120gr wyrzutu , no albo karpiowka a czy to bedzie teleskop czy nie to chyba nie ma wiekszej roznicy choc jak kupic teleskop to tez bedzie zapewne mial duzy wyrzut , kup sobie feeder najlepiej i na grunt polowisz i na splawik sam ma jednego feedera 120gr i lowie nim czasem na splawik bo inne wedki to karpiowk i spinning !!! (2016/03/06 23:36)

Jakub Woś


Drugi zestaw wygląda ok choć tego kołowrotka jeszcze na oczy nie widziałem. Pierwszy zestaw moim zdaniem nietrafiony. Mini Float i karpiowy młyn? Tak jak wyżej wspomniano zmień wędkę najlepiej na feeder. Ewentualnie jakiś match ale wtedy zmniejszyłbym kołowrotek. (2016/03/06 23:48)

lordgumas


ok a co powiecie na
Mikado SAKANA HANTA Feeder 390 cm / 140 gr
tylko jaki kołowrotek byście doradzili do tego feedera ? Chciałbym raczej zestaw z mikado żeby jakoś się to komponowało razem :) (2016/03/06 23:53)

PijanyAniol


Moim zdaniem jak ma to być na rzekę i jezioro wybierz 120 g  140 g to już sporo i typowo na rzekę ;) Mam 120 g mikado Esential Feeder i mikado X plode feeder w zupełności wystarcza takie C.W a i na najmocniejszej szczytówce widać branie płoci bez problemu ! 

Co do kołowrotka celuj w Okume z wolnym biegiem 5 lat gwarancji kołowrotki rewelacja Travertine ( zreszta polecany na forum ) oraz nowsza odsłona Tactic  - moim zdaniem seria TACTIC jest bardziej spasowane i lepiej pracuje no i lepiej wygląda mam rozmiar 45 ( wybrałem taki specjalnie na rzekę - chodzi bajecznie pod dużym obciążeniem ) Polecam serie TACTIC Baitfeder  ! 


Co do spinningu to ja bym na razie zainwestował w dobry zestaw gruntowy a póżniej myślał o spiningu pamiętaj ,że do spiningu nie nadaje się kołowrotek za 50- 100 zł który ładnie wygląda i mało waży on ma wytrzymać duże obciożenia i ciągłe rzuty już nie mówiąc o holu ryby ;) (2016/03/07 16:35)