Zestaw spinningowy za ok.300 zł.

/ 101 odpowiedzi
Witam,mam już tani sprzęt do spinningu, czyli wędka JAXON Cantara cw. 10-40 oraz kołowrotek York Centor + plecionka chyba też JaXONa.Jakoś się tym łowi, ale plecionka często się pląta, akołowrotek musiałem wzmocnić (korbke) bo się rożleciała.Chciałem prosić o radę jaki sprzęt byście polecili, tak za około zł za wędke i kołowrotek. Łowię głównie na Odrze w okolicach Krapkowic.Mam mniejsze gumy, a ostatni zakupiłem spory arsenał woblerów. Pozdrawiam

Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

Matjas


em Witam

Niedawno wyrobiłem karte wedkarską chce sobie kupic wedke spinningową prosze o porade zamierzam łowic na sole skawie moze jezioro zywieckie jaka wedka kołowrotek zyłka itp . itd.

mam do wydania 300 zł

wczesniej łowiłem tylko na spławik 

(2014/03/16 14:04)

Pietrzak


Za dużo informacji to nie podałeś. Jaki rodzaj wędki cię konkretnie interesuje. Teleskop czy może dwu częściowa. Do jakiej ryby? Jakich przynęt? Gramatura wyrzutu. Długość kija. Bez podstawowych informacji nie można nic polecać. (2014/03/16 14:20)

sopel13


Moja porada to poszukaj i poczytaj na forum. Jest wiele identycznych tematów. Na pewno coś wybierzesz. (2014/03/16 14:21)

antekryby


wędka to: agresor spin carbon długość:2,70 cw. 10-30g kołowrotek to: mikado black eagle 3006 FDżyłka to: dragon milenium szczupak 0,25mm 
polecam osobiście łowie na ten sprzęt 3 sezon i wszystko jest w porządku (co do żyłki to nie tylko na szczupaki, inne drapieżniki typu sandacz lub okoni łowi sie bez problemu).

Pozdrawiam (2014/03/16 16:34)

kaban


Polecam wyszukiwarkę i odpowiedzi mnóstwo.  (2014/03/16 16:57)

biker1


300zł coś na pewno złożysz, ale jak cię wciągnie spinning to będziesz musiał jeszcze dożucić trochę kasy (2014/03/16 17:33)

Tusior


Wędka: Mistrall Aqua spin 2.70 10-30 cw.Kołowrotek: SPRO PassionMoim zdaniem najlepszy wybór do 300zl Pozdrawiam:) (2014/03/16 17:43)

Matjas


a jakie jeszcze do tego przynęty kupić ? (2014/03/17 13:38)

zelu12


Witam wszystkich ;) Jeszcze jestem zielony w temacie spinningu i dlatego zwracam się do was z prośbą, a mianowicie chciałbym złożyć zestaw do spinningu za około 300 zł. Zestaw miałby być dosyć uniwersalny ponieważ chciałbym nim łowić szczupaki oraz sandacze, a może nawet okonie. Łowiska na które przeważnie bym się wybierał to rzeka Kamienna, Wisła, zbiorniki Brody, Wióry , Hańcza oraz różne stawy. Nie mam żadnego pojęcia jakie przynęty bym stosował. Mówiąc krótko im więcej  czytam o spinningu tym mniej wiem. Proszę o wyrozumiałość :) (2014/07/07 03:17)

Jakub Woś


Robinson Quartz Pro Spin plus Kinetik Pike Spin (2014/07/07 06:44)

u?ytkownik181320


Dragon Express Spin 4-20g 275cm obsłuży okonie i średnie szczupaki, mam go i jestem z niego zadowolony do tego Shimano Catane i zestaw gotowy Wędka 200złKołek 130złŻyłkę polecam Dragon HM69 jak do twoich potrzeb to chyba 0,20, 0,25 maxŻyłka 20złNie ma sensu wywalać na plecionkę 200zł bo ta żyłka jest bdb.Do tego agrafeczki polecam Bushido rozmiar poniżej 15I jakieś gumki na początek na główeczkach koszt tego to jakieś 400zł ale warto dopłacić 100zł :) (2014/07/07 08:36)

u?ytkownik155838


Dragon Express Spin 4-20g 275cm obsłuży okonie i średnie szczupaki, mam go i jestem z niego zadowolony do tego Shimano Catane i zestaw gotowy Wędka 200złKołek 130złŻyłkę polecam Dragon HM69 jak do twoich potrzeb to chyba 0,20, 0,25 maxŻyłka 20złNie ma sensu wywalać na plecionkę 200zł bo ta żyłka jest bdb.Do tego agrafeczki polecam Bushido rozmiar poniżej 15I jakieś gumki na początek na główeczkach koszt tego to jakieś 400zł ale warto dopłacić 100zł :)

Lepszym rozwiązaniem będzie Dragon Express 5-25 lub 7-30. Kołowrotek Spro Passion. Do tego tania dobra plecionka Mikado Nihonto  Fine Braid. Catana szybko wysiądzie na Wiśle. (2014/07/07 14:09)

Haryyy5


Kołowrotek bym Ci radził spro passion, W tej cenie najlepsze co możesz dostać, ryobi ecusima też ma bardzo dobre opinie i 5 lat gwarancji ale ja go w ręce nie miałem także nie będę się wypowiadał. Spro passion mam 2 szt. i dają radę. Wędkę spinningową wybierz sobie jakąś pośrednią z max c.w. ok 20-25g. Mniej nie ma sensu o ile nie chcesz skupiać się na okonkach. Wędziska o wyższym c.w. ok 30-35g będą lepsze na szczupaki i sandacze bo będziesz mógł rzucać cięższymi przynętami, jak trafisz coś większego to przyda się zapas mocy ale okonka niestety ledwo na takim sprzęcie poczujesz, o żadnej walce nie może być mowy. Sam zadecyduj ale ja na Twoim miejscu brałbym o c.w. max 20-25g. Konkretnego modelu nie doradzę bo nie jestem akurat w tym zakresie w temacie. Na kołowrotek żyłeczka 0.20-0.30. Plecionka też jest ok, tyle że po pierwsze za dobrą plecionkę zapłacisz ok 100zł, za żyłkę ok 20zł, lepiej zaoszczędzoną kasę dołożyć do wędki, a po drugie plecionką łowi się trudniej niż żyłką, jako początkujący możesz mieć z nią problemy, zwłaszcza przy rzutach. Polecam za rok dwa, jak się wprawisz i nie będziesz miał innych wydatków, bo plećka to świetna sprawa ale nie na początek wędkarskiej przygody.

Jak pełen zestaw to jeszcze coś na koniec tego zestawu :
Jako przypon polecam zwykłe stalki, długości zależnej od łowiska i indywidualnych preferencji.
A jako przynęta blachy wahadłowe najlepiej polspinga i jakieś obrotówki. Blaszki są tanie, proste w obsłudze i co najważniejsze skuteczne także na początek idealne.
(2014/07/07 15:46)

zelu12


Dziękuje bardzo za szybkie i naprawdę porządne odpowiedzi :) właśnie o coś takiego mi chodziło. Dziękuję! (2014/07/08 01:49)

Haryyy5


Zapomniałem jeszcze o długości spinningu. 270 cm to taki powiedzmy standard. Mniej bym Ci nie radził o ile nie masz warunków uniemożliwiających skutecznie zarzucanie i operowanie długim kijem. Natomiast jeśli łowisz w warunkach dobrych, gdzie masz możliwość sobie wygodnie porzucać to polecałbym Ci kij 3m. Dłuższy kij pozwoli Ci dalej zarzucać, lepiej będzie pracował przy holu i  przede wszystkim te dodatkowe parę centymetrów naprawdę przyda się na rzece jeśli masz jakieś przeszkody do ominięcia, zwalone drzewa itp to łatwiej będzie Ci to zrobić długą wędką którą wyciągniesz jak najdalej i wtedy poprowadzisz przynętę te np 2 metry od brzegu omijając przeszkody. (2014/07/08 10:49)

kamil-sedek


Witam.potrzebuję sprzętu na okonia,szczupaka,sandacza,boleń  głownie na drapieżniki kołowrotek między 100-150zł. wędka 100-150zł.na więcej mnie nie stać :)do tej pory mam wędkę jaxon bleck arrow 2.70m 10-40g i kołowrotek kongera rd520 (tani zestaw ale służy i dużo wyciągnięte ryba na nim rożnych)  pozdrawiam  (2015/09/22 15:41)

Sith


Wędzisko http://www.wedkarski.com/wedki/10212-wedka-ferox-delta-spin-jaxon.html model WJ-FDS27030
Kołowrotek http://www.wedkarski.com/10260-kolowrotek-travis-jaxon.html model KJ-TRV400
Obydwa produkty polecane przez DOBRE czasopisma wędkarskie (WŚ i WMH). (2015/09/23 06:20)

Sith


@Żurawinowy, masz rację, opędzenie się jednym wędziskiem tych wszystkich gatunków graniczy z cudem,  CW 10-30 na okonia, to faktycznie tylko "od bidy", moim zdaniem wskazany przeze mnie Ferox bardziej podejdzie pod szczupaka, bolenia i sandacza, niż pod okonia, ale "od bidy"...

Kamil, jeśli nie masz wyjścia i musisz obyć się jednym wędziskiem, to może jednak lepiej - tego DRAGON-a co radził @Ryukon - właśnie coś z zakresu CW 5-20(25)g.

JAXON wypuścił serię zupełnie dobrych wędzisk i w tym zakresie na przykład http://www.wedkarski.com/wedki/10211-wedka-ferox-ultra-spin-jaxon.html model WJ-FUS27020. Tym bardziej, że masz już wędzisko cw 10-40g, to coś lżejszego będzie wyborem idącym w dobrą stronę.
Kilka lat też miałem jedną wędkę (determinacja finansowa) i był to spinning właśnie 5-20g, jak na ówczesne czasy (15 lat temu) rewelacyjny JAXON Legend Riper. Mam go dotąd i jest to mój ulubiony kijek, ale teraz specjalizacja wymusza na naszym bezrybiu użycie sprzętu przystosowanego do połowu konkretnych gatunków, więc mam kilka różnych wędzisk od cw 1-8g do 100-200g.
Zastanów się nad tym DRAGON-em Thytan, lub JAXON-em Ultra.

Ps
Tego Blac Arrow, na Twoim miejscu nie pozbywałbym się. To nie jest rewelacja, ale wędzisko niemal niezniszczalne (kompozyt). Przyda Ci się właśnie do cięższego spinningu. (2015/09/24 07:23)

jannowywpoznaniu


szukam sztywnego spina o bardzo szybkiej akcji długości 2,1-2,4m , przynęty gumy z główkami od 20-30gr w rozsądnej cenie
który model mi polecicie
(2015/10/12 17:25)

Dos equis xx


Najszybszy kij jaki mam to Robinson Redstar High Speed Spin. Są o długościach i 2,1m i 2,4m (2015/10/12 23:22)

jannowywpoznaniu


może jeszcze jakieś propozycje ale z cw większym jak 25gr (2015/10/14 15:59)