Zestaw początkowy

/ 10 odpowiedzi
Witam

Zaczynam zbierać własny zestaw do spiningu i na początek nie chciałbym zbyt dużo wydać.
Znalazłem na allegro taką aukcję:http://allegro.pl/zestaw-spinning-mikado-wedka-2-75-spinningowy-kol4-i5539277512.html?utm_source=facebook&utm_medium=cpc&utm_term=ROIHUNTER&utm_campaign=W%C4%98DKARSTWO%3A+View+products%283d%29+-View+products%2818h%29+-+AddToCart%283d%29+-+Buyers%283d%29--Wszystkie+%28od+30z%C5%82%29+desktop+MPA+%28desktop%29&utm_content=at1%212372219
Czy myślicie, że na początek nada się to ?Sama firma Mikado dobrze mi się kojarzyła.Dziękuję za odpowiedzi. 
Spear


Ten zestaw wystarczy aby rozpocząć przygodę ze spinningiem, ale szału nie ma. Z czasem nabierzesz doświadczenia i sam wyciągniesz wnioski, czy wolisz wędkę dłuższą, krótszą, lżejszą czy cięższą. Ta wędka to kompozyt nie węglówka jak jest w opisie aukcji, ale do łowienia blachami czy woblerami się spokojnie nada, gumę też poprowadzisz. Kołowrotek słaby, cienki kabłąk, brak aluminiowej szpuli i kiepska jakość, ale żyłkę nawinie. Wydawanie kupy pieniędzy na pierwszy sprzęt to moim zdaniem głupota, bo nigdy nie wiadomo, czy nie będzie to chwilowe zauroczenie, ale kupowanie najtaniej jak to możliwe też mija się z celem.

Osobiście jednak nie brałbym żadnego zestawu, bo w zestawy ładują wszystko to co zalega na sklepowych półkach. Lepiej sobie od razu dobrać inny sprzęt.
Przykładowy sprzęt w granicach 150 zł.
http://allegro.pl/wedka-mikado-mikazuki-spinning-2-40m-5-25gr-gratis-i5185474147.html - wędka
http://allegro.pl/kolowrotek-mikado-tessen-2004fd-4bb-spinning-i5684106514.html - kołowrotek
http://allegro.pl/zylka-jaxon-monolith-spinning-150m-0-25mm-13kg-i5216988000.html  - żyłka
Akurat ten sprzedawca ma tylko żyłki jaxon, dlatego ten wybór.

Przynęty to już inna sprawa, lepiej samemu kupić niż dostać dwie garście takich na które nigdy nie połowisz.
Moim zdaniem lepiej dołożyć te 20 zł i kupić już taki podstawowy sprzęt do którego można mieć pewne zaufanie.

(2015/11/18 10:07)

Sith


Oceniam negatywnie.
Po pierwsze dla początkującego wędzisko 10-35g to przesada, zacznij od lżejszego np 5-20g, jest zdecydowanie bardziej uniwersalne, chyba, że masz dostęp do łowiska gdzie nastawisz się na okazy szczupaków, bo to z zestawu nie bardzo do innych rybek pasuje, a czy na pewno jest tak mocne, żeby wyciągnąć szczupaka 8-10 kg to też wątpliwe.
Po drugie, ten kołowrotek ma tylny hamulec, są na ten temat różne opinie, ale chyba większość spinningistów preferuje przedni - jest bardziej precyzyjny, a poza tym obydwie szpule oferowane z tym młynkiem są grafitowe, młynek bez głównej szpuli aluminiowej, to śmieć.
Po trzecie, żyłka o średnicy dobieranej losowo jakiejś mało znanej firmy
Po czwarte, jeśli tak "bogaty" zestaw kosztuje 135 PLN, to z góry stawia jego jakość pod znakiem zapytania.

Zastrzegam, że to moja subiektywna ocena na podstawie treści oferty. Ja nie dotknąłbym nawet tego zestawu.

Ps
Zgadzam się z drugim i trzecim akapitem wypowiedzi Speara za wyjątkiem żyłki JAXON - to porażka.
(2015/11/18 10:11)

zbynio 33


Mam pytanie; po co kupować dwa razy? Już fajny zestaw na długie lata można kupić dokładając 100, czy 150 zł... Co do zestawu to te losowo wybieranie żyłki, przynęt itd. to totalna porażka. Losowo to znaczy tak, że koleś się pozbywa to co mu nie potrzebne... (2015/11/18 10:36)

Spear


Dokładać można bez końca, ale nie ma sensu jeżeli ktoś chce połowić tylko w wakacje czy w jedną sobotę w miesiącu.
Zgadzam się, że te wszystkie gartisy są słabej jakości i pewnie zalegają już jakiś czas na półkach.
(2015/11/18 11:21)

luxxxis


Zestaw dramat,coś co zniechęci wręcz posiadacza,reszta podobnie jak Sith,celuj w mniejsze cw,delikatniej. (2015/11/18 11:24)

Mereen


Co do wędziska się nie wypowiadam czy dobre czy złe chociaż nie sądzę żeby za taką cenę miało taką szansę. 


Wypowiem się jednak co do kręcioła bo sam od elity zaczynałem kiedyś i nic złego na te kołowrotki powiedzieć nie mogę. Za tą cenę prezentują sobie naprawdę wiele. Proste a przez to skuteczne maszyny, które wykonują to co do nich należy i nic więcej. Szpula grafitowa w elitach naprawdę jest wytrzymała  - moja ma juz pare lat i poza obdartym lakierem nic jej nie jest. Na poczatek taki kreciol w mojej opinii w zupelnosci satysfakcjonujacy. Zgodze sie natomiast, ze tylny hamulec to nie jest rewelacyjne rozwiazanie do spinningu ale tak lowic tez sie da, kiedys wiekszosc z nas biegala z kolowrotkami typu RD ;) 


W żyłkę też polecam raczej zainwestować jakieś marki z renomą. To niewielki koszt a nie bedziesz ciagle rzucal przeklenstwami i dokupowal codziennie nowych przynęt bo się shit zerwał. (2015/11/18 15:25)

Sith


Dodam jeszcze, że te "losowe" żyłki mogą już zalegać kilka lat, a wówczas będą się rozłaziły w palcach.
Posłuchaj kolegów - z wyjątkiem opinii Mereena na temat kołowrotka, bo grafitowa szpula to wyłącznie "zapas", MIKADO Shinju za 60 zł ma już szpulę aluminiową, nawet najtańsze kołowrotki JAXON-a Nano NT za 40 zł ma szpulę aluminiowa.
Miałem kiedyś (w zamirzchłej przeszłości) kołowrotek D.A.M. z grafitowymi szpulami, po trzech sezonach obydwie wyglądały jak zębate piły tarczowe.

Masz ciekawą propozycję ze strony "Wędkarstwa z Pasją", pogadaj, potarguj się.

Najważniejsze nie kupuj byle szmelcu zachwalanego na Allegro. Takie zestawy bardzo często są składane z niechodliwych bubli zalegających magazyn, żeby tylko się ich pozbyć.
(2015/11/19 05:55)

radoslaw-plonsk


Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. 
Zestaw, który zaproponował Spear jest jak najbardziej w moim budżecie.
A co polecacie, plecionki czy żyłki na początek i do takiego niżej budżetowego zestawu ?
Na jakich firm produkty zwrócić uwagę przy zakupie żyłek/plecionek ? (2015/11/19 14:52)