Zbrojenie dużych gum na wkręty,sprężyny

/ 6 odpowiedzi
Witam.

Panowie potrzebuje Waszej pomocy - mam problem ze zbrojeniem dużych gum +15cm w sprężynę/wkręt.
Otóż  KAŻDA guma, którą uzbroję w sprężynę.... KRĘCI SIĘ WOKÓŁ WŁASNEJ OSI.... :/   Począwszy od Shaker`ów od Lunker City, skończywszy na Svartzonkerach McPike 25cm.
Nie wiem co jest grane, wielokrotnie próbowałem wkręcać sprężyny od nowa skutkiem czego są rozpierdzielone gumy za ponad 100zł :// ale wkręcanie od nowa nic nie dało.

Nie chce zbroić w jigi bo to dodatkowo obciąża gumę i praca traci na atrakcyjności.
To mój pierwszy sezon z tego typu zbrojeniem i doopa :/
Help, help, HELP!
filip-cichocki


nie wiem czy moja odpowiedź cokolwiek wprowadzi, głupie pytanie, krętlika używasz do przyponu?  (2016/11/20 23:13)

aldente


Zapodaj jakąś fotkę, na której widać, jak zbroisz tę gumę, co się obraca. Wtedy na pewno nie jeden doświadczony kolega będzie mógł wtrącić swoje uwagi.
Na gumy łowię rzadziej, ale po uzbrojeniu muszą być te przynęty podwieszone do głównej linki  ekscentrycznie...to znaczy jak mimośród. Wtedy na pewno nie będą się kręciły wokół włąsnej osi. (2016/11/21 08:41)

Szwagier666


Siema
Nieeeeeee.... to nie kwestia przyponu/krętlika, to by było zbyt banalne. No i wiem drogą eliminacji, że przypon nima ;p tu nic do rzeczy - używam tytanowych przyponów od Dragona - chyba nie muszę dodawać nic więcej :) (2016/11/21 14:18)

Szwagier666


Aldente masz racje co do jednego - ktoś doświadczony rozwiązał mój problem.
Starszy Pan, swoją drogą mega kopalnia wiedzy :), dosłownie w 1 zdaniu rozwiązał mój problem :D

Powiedział: musisz wycentrować gumę, wystarczy że dociążysz ją od spodu
Rozwiązanie banalne no ale to jednak już wiedza tajemna ;p śmieje się no ale powiedzcie kto by na to wpadł, no kto? Doświaczenie tego Pana mnie poraziło ;p

Nawet podesłał linka do YouTube z insruktażem Majkiego  z Timu Pleciona, jak dociążać/kalibrować gumy zbrojone w sprężynę - wystarczy główka jigowa, najlepiej z kołnierzem żeby dobrze się osadziła w gumie. Z główki odcinamy cały hak, a samą główkę wpinamy trzpieniem z kołnierzem w gumę  - odpowiednie miejsce to spód blisko głowy albo na środku gumy. Każda guma jest inaczej przeciążona więc trzeba kombinować z gramaturą główek i umiejscowieniem - czasem wystarczy 1 główka, a czasem trzeba wpiąć 2 mniejsze (przy głowie i po środku).

Tak więc dzięki za odzew, a moje wypociny zostawiam z nadzieją, że komuś to pomoże :)

Pozdrawiam
  (2016/11/21 14:29)

aldente


Aldente masz racje co do jednego - ktoś doświadczony rozwiązał mój problem.
Starszy Pan, swoją drogą mega kopalnia wiedzy :), dosłownie w 1 zdaniu rozwiązał mój problem :D

Powiedział: musisz wycentrować gumę, wystarczy że dociążysz ją od spodu.
Mam rację co do drugiego też i jest to to samo co ci powiedział starszy pan. Ty musisz tylko wiedzieć, co oznacza słowo mimośród albo mocowanie ekscentryczne. To nic innego , jak wyjście z linii osi w ten sposób, aby przesunąć rozłożenie ciężaru (2016/11/21 15:05)