Zawody 2015 Koło PZW nr 06 Chociwel

/ 4 odpowiedzi
Otwarte Towarzyskie Mistrzostwa w Połowie Troci i Łososia INA 2015 to pierwsze zawody wędkarskie w sezonie w których braliśmy udział odbyły się 11.01 w Stargardzie Szczecińskim. Do rywalizacji przystąpiło 54 zawodników reprezentujących głównie Stargard i Szczecin, pojawili się także wędkarze z Gorzowa, Poznania oraz Okonia Chociwel :) Po porannym ciepłym posiłku i odprawie ruszyliśmy nad rzekę z wielkimi nadziejami na dobry wynik, bowiem w pierwszych dniach stycznia regularnie łowiliśmy trocie. Niestety, załamanie pogody i obfite kilkudniowe opady podniosły poziom rzeki o 70 cm. Silny wiatr i mętna woda również nie ułatwiały łowienia. Adrenalinę podniosła nam ryba, która trzykrotnie spławiła się w jednej z naszych miejscówek, niestety ani jej ani żadnej innej trotki nie udało nam się przechytrzyć. Po powrocie do bazy zawodów okazało się że została złowiona tylko jedna ryba. Zwycięską troć złowił Andrzej Tokarski ze Szczecina. Więcej informacji oraz fotki na stronie Koła Kolejarz Stargard Szczeciński.Pozdrawiamy w Nowym RokuMariusz Grzegorz Łukasz
sum0


W dniach 17-18.01.2015 odbyły się w Goleniowie pierwsze zawody Turnieju Czterech Rzek imienia Jana Meyera Troć Iny 2015. Sobotni ranek zgromadził na starcie około 120 zawodników z całej Polski. Okonia Chociwel reprezentował tradycyjnie klan Sulimów. Słabe wyniki z poprzedniej niedzieli i podniesiony nadal stan wody nie wróżyły nic dobrego. Postanowiliśmy obłowić nasze stałe miejscówki poniżej Stargardu. Już w pierwszej z nich zauważamy spławiającą się rybę, którą udaje mi się skusić do brania na wobler. Pomiar wskazuje 55 cm. Zgłaszamy rybę i łowimy dalej z dużo lepszymi nastrojami. Wieczorem zjeżdżamy do bazy zawodów. Oprócz mojej ryby zgłoszonych jest jeszcze cztery, wszystkie większe od mojej, więc po pierwszym dniu zajmuję 5 miejsce. Wieczór kończy ciepły posiłek i licytacja sprzętu wędkarskiego. W niedzielę świt zastaje nas nad rzeką. Łowimy około godziny, po czym Grzesiek proponuje zmianę miejscówki. Nosa do ryb to on ma, więc za jego radą przenosimy się w górę rzeki. Już po kilkunastu rzutach na kiju siada mi 63 cm samczyk. Już wiem, że mam duże szanse na zwycięstwo. Do końca tury nic się nie udaje przechytrzyć. Zjeżdżamy do Goleniowa. Tego dnia złowiono cztery ryby. Łącznie zajmuję pierwsze miejsce z dwoma rybami 118 punktów, drugie miejsce dla Jarosława Kamińskiego troć 68,7 cm, trzeci jest Konrad Świtalski troć 66,3 cm. Więcej o imprezie na stronie Towarzystwa Przyjaciół Rzek Iny i Gowienicy. Do zobaczenia na Reskiej Troci.S. (2015/01/28 09:18)

sum0


W dniach 14-15 lutego odbyły się drugie zawody Turnieju Czterech Rzek imienia Jana Meyera Reska Troć 2015. Frekwencja dopisała, na starcie zarejestrowano 168 zawodników. Pogoda również nie przypominała połówki lutego, było słonecznie i po porannych przymrozkach całkiem ciepło. Nieco gorzej było z rybami, pierwszego dnia złowiono 7 ryb, drugiego tylko 1. Niestety klan Sulima po uczciwie przepracowanych dwóch rybodniówkach zjechał z wody o kiju. Zawody wygrał Konrad Świtalski z Gostynia, drugie miejsce zajął 14-latek z Gryfic Aleks Szmońda (utarł nosa starym wygom  brawa), trzecie miejsce dla Piotra Kosińskiego również z Gryfic. Podziękowania należą się Andrzejowi Laszukowi i całej ekipie Towarzystwa Miłośników Rzeki Regi za jak zwykle świetnie przygotowaną imprezę. Szersza relacja na stronie tmrr.Do zobaczenia na Memoriale Wierzbickiego.S.  (2015/02/19 21:00)

sum0


W niedzielę 1 marca Parsęta gościła zawodników XXVII Memoriału Wiktora Wierzbickiego. To kolejna odsłona Turnieju Czterech Rzek. Na starcie pojawiło się 257 osób. To chyba swoisty rekord, jeśli chodzi o zawody trociowe. Takich tłumów wędkarzy na parkingu leśnym w Ząbrowie nie widziałem jeszcze nigdy. Okoń Chociwel tym razem w lekko okrojonym składzie czyli Mariusz i Łukasz. Na dodatek jeszcze przypałętała mi się kontuzja kolana i część znajomych wędkarzy zgodnie twierdziła, iż mogę nie dokuśtykać do rzeki. Wbrew wszelkim przeciwnościom i z pomocą Łukasza dałem radę i nawet łowić się dało całkiem przyjemnie. Niestety, tym razem Parsęta nie dała nam ryby. Nie tylko nam zresztą, złowionych zostało zaledwie 5 troci. Miejscowi nie dali szans wędkarzom z Polski, wygrał Edward Dżyga z Kołobrzegu, drugie miejsce zajął Andrzej Wołkowski prezes TMP Białogard, trzecie miejsce wywalczył Jerzy Kraska z klubu Salmo Kołobrzeg. Brawa dla organizatorów za sprawnie przeprowadzone zawody. Jestem pełen podziwu, wszystko dopięte na ostatni guzik. Więcej o imprezie na stronie Koła Miejskiego w Kołobrzegu.S.Klan (2015/03/08 22:47)

sum0


Towarzystwo Przyjaciół Rzek Iny i Gowienicy zaprasza na otwarte zawody spiningowo-muchowe Goleniowski Łosoś 2015. Zbiórka 16 maja o godz. 5 w Goleniowie na polu namiotowym przy ulicy Spacerowej. Więcej informacji na forum tpriig.pl  (2015/05/09 07:59)