Zasiadka karpiowa Nęcenie.

/ 17 odpowiedzi
witam, prosilbym o jakies porady dotyczace necenia. w piatek rano jade na 3 dniowa zasiadke na karpia. na lowisku znajduja sie karpie +10kg i to lapane dosyc czesto, ale przez mala rzesze wedkarzy. chodzi mi o to jak do tego podejsc. zakupilem 1kg kulek proteinowych tutti frutti, 1kg kulek truskawke 1kg kulek waniliowych. co do zanety to myslalem nad truskawkowa zaneta Boguslaw Bruda "MEGA KARP" mam ziarna zanetowe TRAPERA i zastanawiam sie nad dodaniem to zanety pelletu waniliwoego i truskawkowego. co do zapachow tych kulek to wybieralem je z inforamcji od znajomego ktory lapal juz tam piekne karpie. prosilbym o jak najlepszaa odpowiedz :)
rybak19965


Moim zdaniem zanęć sobie kukurydzą z puszki lub specjalną na karpia truskawkową kukurydzą :)
kulki dobrze sprawdzają się truskawkowe i waniliowe, możesz je jeszcze pomoczyć w dipie np. wanilia, truskawka lub banan:) Nęcić tez można zanętą TRAPER UNIWERSALNA z dodatkiem mega karp:) W lecie karpie dobrze biorą na owocowe zapachy. NAPISZ O WYNIKACH POŁOWU:) (2011/07/04 23:00)

kasior63


ponawiam temacik :D (2011/07/05 22:25)

JKarp


Cześć
Właściwie to kupiłeś sobie wszystko i pytasz jak tego użyć. Przecież teraz jak powiem, że może przydałby się pelet halibutowy w kilku rozmiarach ( 6,12,16,i 20mm) to chyba już nie go nie kupisz.
Są dwie opcje:
1. Wywozisz pomieszane kulki, pelet z kuku pontonem. Do tego mieszasz zanętę i robisz kule zanętowe. Też je wywozisz.
2. Z brzegu nęcisz kulkami kobrą lub procą. Zanętę mieszasz z peletem i kuku. Robisz kule zanętowe i procą lub petem posyłasz do wody.
Jeśli są tam karpie to powinny podejść.
Tylko nie wywal wszystkiego na jeden raz - lepiej zanętę dozować. Napisz jakiej firmy masz te kulki i pelet.
Janusz JKarp (2011/07/06 08:08)

kasior63


kulki tandem baits, a pellet mondial-f :) (2011/07/06 08:59)

JKarp


Cześć
TB to może nie najlepszy wybór ale trzeba próbować.
Powinieneś zastosować się do jednej z opisanych metod nęcenia i czekać na rybki.
Janusz JKarp (2011/07/06 09:15)

iro


Moim zdaniem w taką pogodę jak mamy to na owocach nie połapiesz. Z moich doświadczeń wynika, że wanilię wybierają najczęściej małe karpie do 3 kg a większy to barzo sporadzycznie. Ja zawsze daje towar szybko pracujący, czyli pellety z odrobiną kukurydzy w puszce a na hak kulka dobrze i szybko pracująca i na tym mam wyniki. (2011/07/06 09:17)

JKarp


Cześć
Dlatego zapytałem o halibuta, żeby przełamać te słodkości :-)
Co do wanilii- nie mam nawet pół kulki o tym smaku. Jakoś mi nie podchodzi ten smak.
Co do zanęty to proponuję Lorpio Magnetic Karp Halibut.
Janusz JKarp
P.S.
Irek jak filmik? (2011/07/06 09:48)

kasior63


zostalo mi kilka kulek o zapachu halibuta wiec tez beda probowal na nie lapac. co do tych slodkich zapachow to biora one sie z tego, ze inni wedkarze maja na tym lowisku dobre wyniki na nich i w kazda pogode praktycznie wiec musze probowac ;D (2011/07/06 10:02)

iro


Z moich praktyk i rozmów z kolegami karpiarzami wynika, że na słodkie i owocowe smaki najcześciej są wyniki w ciepłe dni i jak woda ma temperaturę wysoką (ponad 20 st. C) więc ja na twoim miejscu zaopatrzył bym, się w większy asortyment śmierdziuchów biorąc pod uwagę, że ostatnie dni nie należą do najcieplejszych i woda ochłodziła się. To że miesiąc czy dwa tygodnie temu inni łowili na słodkie i owoce to nie oznacza, że ty też teraz na nie połowisz. 


p.s. Janek filmik o.k. chociarz ja dłużej go trzymam i musi z dużą siłą mi się wyrwać z ręki wtedy nie muszę wchodzić do wody aby go poprawić ale pozostałe czynności robię dokładnie tak jak na tym filmie ogólnie filmik o.k. 

(2011/07/06 12:12)

kasior63


a nie przeszkodzi necenie smierdzacymi i owocowymi kulkami? (2011/07/06 12:26)

JKarp


Cześć
Nie przeszkodzi. Możesz kulki owocowe zalać też boosterem np rybnym. Możesz na haczyk zadipować truskawkę rybą. Ale tak jak napisał Irek zaopatrz się w jakieś śmierdziuszki. Zawsze możesz założyć kombinację owoc-smrodek.
Znając życie  zaraz zapytasz jakie smrodki.
Squid ( krewetka), crab, octopus ( ośmiornica ) ryba i wszelkie pochodne z przyprawami lub owocami.
Janusz JKarp (2011/07/06 12:57)

kasior63


dzieki za pomoc :D jeszcze dokupie z kg smierduchow i tego bostera co mowiles :) za duzo nei bede szalec dopiero mam 16 lat i ograniczone fundusze :) (2011/07/06 13:44)

zebek22


wtrące się na chwilkę jak bedziesz robił Smierdziuszki to nie w domu bo starsza Cie wyrzuci z niego hehe pozdrawiam i udanego połowu;-) (2011/07/06 14:20)

JKarp


Cześć
Jakub naucz się pierwszej podstawowej zasady karpiarza:
Nic nie kupuje się dwa razy ( czyli pierwszy raz bo tanie a drugi raz bo tanie się zepsuło ).
Wiesz do czego zmierzam? Pewnie nie. Nie kupuj produktów ( a konkretnie kuchni karpiowej ) tanich, nie sprawdzonych, ale i nie kupuj tych najdroższych, super markowych. Kup sobie kulki np firmy Gold Carp lub Carp Devil Baits. Nie o ilość kulek chodzi ale ich jakość. One muszą pracować po wrzuceniu do wody uwalniając substancje odżywcze.
Za ok 30zł  masz super kulki:
http://www.carpshop.pl/gold-carp-baits-c-74.html
http://www.sklep-karpiowy.pl/carpdevilbaits-m-1.html?page=2&sort=2a&sort=2a&filter_id=17
Janusz JKarp (2011/07/06 14:26)

iro


Janusz ma rację na moim blogu możesz zobaczyć sobie kule Gold Carp Baits i wyniki na nich. Poza tym Gold Carp i Devil są to kule na naturalnych komponentach więc nie zaśmiecają łowisk na ten przykład Tandem czy Lorenc robią tanie kulki na bazie kredy spożywczej która długo zalega i w łowisku i w żołądku karpia więc nie jest to dobry produkt. Co do tych super markowych to są niezłe produkty tylko mają za dużo pośredników zanim trafią na półkę sklepu więc wcale nie są dużo lepsze od Dewila Czy Gold Carpia tylko dużo pośredników z których każdy narzuca swoją marżę. (2011/07/06 14:59)

loko9099


ja bym nie necil zaneta sybka a raczej ziarnami, kuku, konopia, przenica, do tego pelecik, rybny, kulki, hy ja bym zrezygnowal z wanili, zamias wanili jakis smierdziel i truskawka bo czesto bywa tak ze w nocy karp sie przezuca na cos tresciwszego - smierdziel, jak nie posiadasz pontonu jak to napisal kolega ze wywozisz pontonem, zakup rakiete do zanacania lowiska. przedewszystkim nec duza iloscia ziaren a przedewszystkim konopia ktora wspomaga trawienie i dlugo przytrzymuje karpia w lowisku, kuleczki tak po pol kilo do wody oczywiscie nie za duzo calych, polamane albo przeciete na pol. milych lowow (2011/07/06 22:21)

u?ytkownik27096


Witam wszystkich.
Nie będę zakładał kolejnego tematu bo i po co ale mam kilka pytań:Zacznę od tego, że jezioro ma ok 50 ha jest tam spora populacja karpia i ładnego amura, mam do wyboru dwie miejscówki które wybrałem z obserwacji i że tak powiem macania dna tylko która będzie lepsza?1 to blat kilkadziesiąt metrów od brzegu 1-1,5m głębokości dno twarde im głębiej tym bardziej zamulone.2 to środek jeziora ale z głębokością ok 2-3m dno zamulone z lekką roślinnością w obu miejscach widziałem spławy ryb i wygrzewające się amury. Pozostaje jeszcze kwestia nęcenia mam zamiar zacząć nęcić w poniedziałek i tak przez cały tydzień a na weekend zasiadka. Będę nęcił kukurydzą, pszenicą i kulkami 16mm(truskawka-ryba) tylko w jakich ilościach może ktoś podpowiedzieć myślałem o 2kg kukurydzy 1kg pszenicy na początek ale nie mam pojęcia ile kulek dać i czy je z początku kruszyć a później sypać całe? Druga sprawa to czy na początek dawać mniej kulek a więcej ziarna a z czasem zmniejszać ilość ziarna na rzecz kulek? Aha kulki robię sam z pomieszania takich składników w proporcjach 60%/20%/20%http://www.naturalbait.eu/strawbery-fish-truskawka-ryba-p-6.html  60%http://allegro.pl/50-50-boilies-mix-mieszanka-bazowa-1kg-karp-kulki-i2301926872.html  20%http://allegro.pl/boilies-fish-mix-1kg-karp-kulki-i2301924494.html  20%Oczywiście to dopiero przygotowania więc jeżeli zmienić coś w składzie kulek proszę o sugestię.Bardzo proszę o podpowiedzi bo w tym roku zaczynam z karpiami. Pozdrawiam (2012/05/06 22:24)