Zanęta pod lód

/ 6 odpowiedzi
Witam, chciałem zapytać o zanętę na pod lodowe łowy. Jakoś nigdy nie przykładałem większej uwagi na zimowe techniki łowienia, co prawda byłem kilka razy na lodzie, no ale cudów nie było. Może tajemnica zawarta jest w zanęcie. O okoniach tu nie myślę bo w mojej okolicy jest więcej wędkarzy niż jaka kolwiek "ustawa" przewiduje, najlepiej można to zobaczyć po ilości przerębli które powstały po kilku dniach mrozu... Dlatego też uważam że lepiej darować sobie ten gatunek. Mi wystarczą płotki, tylko jak je przechytrzyć? Może zna ktoś jakieś uniwersalne wskazówki, które mi młodemu się mogą przydać? całą technikę można wyczytać na różnych portalach, ale może lepiej zapytać "starych wyjadaczy":P
Jędrula






         

Stosuj zanętę w ciemnych kolorach – brązowym , czarnym . Zanęta powinna być o bardzo małej frakcji , po prostu pyłek , powinna być mało sycąca i najlepiej dodaj coco belge aby pogoniło Twoje rybki to będą dłużej żerowały na stanowisku . Możesz nęcić odrobiną pinki lub ochotki .

Kolejna rzeczą bardzo niedoceniana przez dzisiejszych wędkarzy jest podajnik , wbrew pozorom to bardzo ważne urządzenie na lodzie .

Jeżeli pod twoim przeręblem jest delikatny prąd wody to Twoje kule zanętowe rzucone ręką mogą wylądować 1-2 metry od miejsca łowienia / położenia przynęty a tego byś pewnie nie chciał ?

Podajnik jest również świetny do nęcenia ochotka czy pineczką . Przy łowieniu na lodzie bardzo mało nęcimy , 300-500 gram zanęty powinno Ci starczyć na 2-3 dziury na 5-8 godzin łowienia .

(2012/01/31 16:24)

Greg1994


Ziemia i jokers takiej zanęty używam na lodzie (2012/01/31 16:42)

Romuald55


Należy zwrócić uwagę żeby nie przemoczyć zanęty ponieważ zamarznięta wypływa na powierzchnię,czyli pod lód. (2012/01/31 17:31)

tytusik


Paczka gliny i dżokers. Najlepsza zanęta podlodowa. Na haczyk ochotka. (2012/01/31 19:04)

peterak


jest taka sprawa, bo mój kolega polecił mi pod lód tą zanęte : http://www.caperlan-fishing.com/EN/go-fishing-bait-54686005/# bo jest w krążkach i opada i na dnie się rozpada wie ktoś coś o tym ? (2013/01/25 23:14)

perwer


jest taka sprawa, bo mój kolega polecił mi pod lód tą zanęte : http://www.caperlan-fishing.com/EN/go-fishing-bait-54686005/# bo jest w krążkach i opada i na dnie się rozpada wie ktoś coś o tym ?



Piotruś to powiedz koledze niech sam se tym nęci ,lub do pieca wrzuci na rozpałke .
Zanęta podlodowa niczym sie za bardzo nie różni od tej jaka używamy latem .
 Jedyne zmiany to takie że : musi być drobno zmielona i w miare uboga - jak nie znasz łowiska .
 Do tego trzeba ją -najlepiej w proporcjach 2:1 zmieszać -Glina:zanęta.
 Podajemy w bardzo małych ilościach - najpierw kulka nie wieksza od mandarynki ,a później donęcasz kuleczkami jak orzechy włoskie.
  Bardzo dobrym rozwiązaniem zamiast zanęty jest ,po prostu wymieszanie jokerska z ziemią i w takiej postaci podanie go. Polecam też kupić paczke pinek i od czasu do czasu  wsypać w otwór kilka- to pobudzi ryby do żerowania .
 Wszystko musisz podawać w małej ilości ,bo ryby szybko nasycisz w zimie .
 Jako zanęte sprawdzone ,polecam Milewskiego - Płoć ,lub z tańszych Lorpio. (2013/01/26 07:04)