Zalewa octowa dla smazonych krapi/leszczy

/ 17 odpowiedzi
podzielcie sie przepisem, bo nie moge trafic
zawsze albo za malo octu dam to osci nie miekna albo za duzo to za "mocne" wychodza rybki
babirus1978


Witam.Kolego zalewa jak do grzybów,czyli 3:1,li¶ælaurowy i ziele angielskie.Rybka dobrze usmarzona niech moknie z piêæ dni. (2010/07/27 12:19)

rusikus


dzieki bardzo, dodalem jeszcze magii i troszki cukru ^^
rybki juz plywaja w zalewie i za pare dzionkow bede kosztowal :) (2010/07/27 17:52)

kibico


Ja robie takze zalewê 3 do 1 i dodaje oprócz li¶cia laurowego i ziela angielskiego cebulê pokrojon± w talarki,p³oteczki wysma¿one w takiej zalewie,hmmm palce lizac :)

(2010/07/28 13:57)

babirus1978


Te¿ dodawa³em cebule,ale jak rybka ma  polerzeæ d³u¿ej ni¿ tydzieñ zrezygnowa³em z niej bo zacze³a siê psuæ.Pozdrawiam. (2010/07/28 14:50)

grzesiek1999


Witam.A oto mój przepis na zalewê octow± do ryb któr± mogê zasugerowaæ "4 szklanki wody, 1 szklanka octu 10%,3-4 ³y¿ki cukru,sól,ziele angielskie,listek laurowy,cebula oraz do s³oika w³o¿yæ pokrojon± w plastry marchewkê).No i oczywi¶cie usma¿ona rybka.¯yczê smacznego. (2010/07/28 14:53)

rusikus


o z ta marchewka to dobry pomysl , nastepnym razem razem z rybkami bedzi eplywala w zalewie ;)
dzieki (2010/07/28 21:44)

rusikus


Te¿ dodawa³em cebule,ale jak rybka ma  polerzeæ d³u¿ej ni¿ tydzieñ zrezygnowa³em z niej bo zacze³a siê psuæ.Pozdrawiam.


A sloik Ci sie "zamknal" ? I mowisz ze cebula sie psula? (2010/07/28 21:45)

Sniper64


Witam to co¶ nie tak by³o ze s³oikiem...! moje rybki le¿± a¿ mam na nie smaka! i jest ok.
Wiesz co! zanim cokolwiek bêdziesz wk³ada³ do s³oika najpierw sprawd¼ go!! w prosty sposób,nalej 1/3 zwyk³ej wody zakrêæ go i przechyl,je¿eli bêdzie siê z niego la³o to jest nie szczelny,mo¿na zmieniæ nakrêtkê i sprawdziæ czy bêdzie trzyma³,je¿eli to samo to bierz inny s³oik! (2010/07/28 22:15)

rusikus


u mnie sie "zamknal" tzn wieczko jest wklesle :) (2010/07/28 23:28)

ayem


To jest niemo¿liwe aby przez cebulê siê zepsu³y , moje stoj± tydzieñ i s± jak ta lala . To i kupne ¶ledzie powinny siê popsuæ a tak¿e s± sma¿one w zalewie z cebul± . (2010/07/29 15:12)

krapiotr69


Witam.A oto mój przepis na zalewê octow± do ryb któr± mogê zasugerowaæ "4 szklanki wody, 1 szklanka octu 10%,3-4 ³y¿ki cukru,sól,ziele angielskie,listek laurowy,cebula oraz do s³oika w³o¿yæ pokrojon± w plastry marchewkê).No i oczywi¶cie usma¿ona rybka.¯yczê smacznego.

Bardzo dobra zalewa s³odko - kwa¶na, marchewka ok. Kolega ma racjê polecam. Cebula nie powinna siê zepsuæ przez oko³o dwa tygodnie je¿eli s³oik jest dobrze zamkniêty. I tak siê nie zepsuje, ale po d³u¿szym czasie daje niepo¿±dany posmak. Ja osobi¶cie uwa¿am, ¿e bez cebulki to kicha. Je¿eli ryba ma postaæ d³u¿ej w ch³odnym to po kilku dniach ju¿ po zamarynowaniu trzeba prze³o¿yæ rybê bez cebuli do innego naczynia. Pozdrawiam. (2010/07/31 22:22)

u?ytkownik27124


Moja Babcia zalewa rybki gor±c± zalew± octow± z tymi listkami itp. mocno zakrêca i przewraca zakrêtk± do do³u. Niech postoj± tak sobie a¿ siê zawekuj± i tak zrobione to i do wigilii mog± staæ. Pozdrawiam (2010/07/31 22:26)

u?ytkownik26041


no koledzy przepisy na rybke w zalewie macie bardzo dobre musze wyprobowac bo dawno takiej rybki nie jadlem kidys moj ojciec robil byly rewelacja (2010/08/01 23:10)

krapiotr69


Moja Babcia zalewa rybki gor±c± zalew± octow± z tymi listkami itp. mocno zakrêca i przewraca zakrêtk± do do³u. Niech postoj± tak sobie a¿ siê zawekuj± i tak zrobione to i do wigilii mog± staæ. Pozdrawiam

Potwierdzam, gdy¿ zapomnia³em dodaæ wcze¶niej, tylko gor±c± zalew± zalewamy no i do góry dnem i po k³opocie. Babcie to jednak skarb, mnie moja te¿ tego uczy³a.
(2010/08/02 09:58)

szczap


Moja Babcia zalewa rybki gor±c± zalew± octow± z tymi listkami itp. mocno zakrêca i przewraca zakrêtk± do do³u. Niech postoj± tak sobie a¿ siê zawekuj± i tak zrobione to i do wigilii mog± staæ. Pozdrawiam

Potwierdzam, gdy¿ zapomnia³em dodaæ wcze¶niej, tylko gor±c± zalew± zalewamy no i do góry dnem i po k³opocie. Babcie to jednak skarb, mnie moja te¿ tego uczy³a.


Chcia³bym u¶ci¶liæ jeszcze bardziej tzn.zalewamy "gor±ce rybki" takie aby mo¿na tylko by³o w³o¿yæ je do s³oika - gor±c± zalew± octow±. (2010/08/08 20:30)

krapiotr69


Moja Babcia zalewa rybki gor±c± zalew± octow± z tymi listkami itp. mocno zakrêca i przewraca zakrêtk± do do³u. Niech postoj± tak sobie a¿ siê zawekuj± i tak zrobione to i do wigilii mog± staæ. Pozdrawiam

Potwierdzam, gdy¿ zapomnia³em dodaæ wcze¶niej, tylko gor±c± zalew± zalewamy no i do góry dnem i po k³opocie. Babcie to jednak skarb, mnie moja te¿ tego uczy³a.


Chcia³bym u¶ci¶liæ jeszcze bardziej tzn.zalewamy "gor±ce rybki" takie aby mo¿na tylko by³o w³o¿yæ je do s³oika - gor±c± zalew± octow±
.


No i mamy gotowy ¶wietny przepis. rzeczywi¶cie rybki powinny byæ co najmniej ciep³e. Pozdrawiam smakoszy tych od filetów i tych od o¶cistych.
(2010/08/12 10:38)

wiechu86


witam. ja na litr wody dodaje 250ml octu, li¶æ laurowy, pieprz, ziele angielskie, cebule i trochê czosnku dla smaku. po trzech dniach rybki s± gotowe do spo¿ycia ¿yczê smacznego (2010/08/18 19:23)