Zakupy sprzętu wedkarskiego na ebay

/ 17 odpowiedzi
Witam,
dzięki forum które ostatnio odwiedzałem i kolegom się na nim udzielającym "odkryłem" pewien interesujący wątek....TANIEJ ZA GRANICĄ!!!!
Osobiście nie mam doświadczenia w kupowaniu sprzętu i sprowadzania zza granicy, ale na pewno osób które mogą się podzielić doświadczeniami, wskazówkami i co najważniejsze adresami internetowymi nie brakuje.
Koledzy, wiem, jestem za utrzymaniem Polskiej gospodarki, mam znajomych którzy mają sklep wędkarski i rozumiem że powinno się dorabiać naszych...TYLKO TE CENY!!!

 Dla przykładu podaję linki :

Kołowrotek Shimano Aernos FA- nowość
- u NAS - od 430zł do 480zł ( tu akurat 430zł )
http://www.bass-sklep.pl/kolowrotek-shimano-aernos-1000-fa-duplikat-1.html

- hiszpański e-bay - Shimano Aernos FA 2500 - z przesyłką - 378, 40zł :)
http://www.ebay.it/itm/SHIMANO-AERNOS-2500-FA-NEW-2012-PESO-GR-255-RAPP-5-2-1-CAPIENZA-0-25-160M-/120832997175?pt=Pesca&hash=item1c22353737

Warto?WARTO!!!

Wiem, może to i tylko 50 zł, ale 50zł tu, 60zł tam i jeszcze coś pewnie i zaoszczędzimy na dobrej klasy wędkę:)

Ok, liczę że temat przyciągnie kilka osób i będziemy mogli powymieniać się doświadczeniami i radami.

Pozdrawiam Wszystkim i żeczę...połamania kija

Łukasz C.




Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Zibi88


Przerabialiśmy ten temat na forum perkusyjnym. trzeba by mieć kogoś w tamtym kraju kto by ci to wszystko rozpakował z oryginalnych pudełek i lekko  "przybrudził" bo inaczej na granicy to opodatkują :/ ... chociaz tamto dotyczyło chyba USA ... tu niby jest shengen.. ale pieron ich wie ;/ zawsze znajdą sposób, żeby zarobić (2012/01/23 21:39)

u?ytkownik997


a przedstawiciele milczą,dołanczam się (2012/01/23 21:45)

fishtrace


Z USA moga faktycznie dowalic clo ale w shengen nic takiego nie ma miejsca, bardzo czesto kupuje na e-bay i w roznych zagranicznych sklepach bo jest taniej. (2012/01/23 21:46)

u?ytkownik997


http://www.ebay.it/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p5197.m570.l1313&_nkw=pesca&_sacat=See-All-Categories

ceny we włoszech (2012/01/23 21:46)

89krzysztof


Zibi - przybrudzone, nie znaczy że przejdzie bez cła. Próbowałem tak sprowadzić do Polski rowery. Bez opłaty cła się obyło, po prostu celnicy nie są głupi. Ale te rowery też były ze stanów. Jak sprawa wygląda na terenie Europy, tego nie wiem.  (2012/01/23 21:48)

skrento


Naszym chłopakom też nie brakuje ikry! Kto szuka ten znajdzie: http://www.askari.pl/product/shimano_aernos_fa/1438/

Pozdro (2012/01/23 22:01)

Olek


Panowie, nie zapomnijcie dołożyć do ceny -  kosztów przesyłki - ok 50 euro

(2012/01/23 22:04)

charlesv


Panowie, nie zapomnijcie dołożyć do ceny -  kosztów przesyłki - ok 50 euro

Każdy sobie tyle liczy? Ja za kręcioły z USA płaciłem za wysyłkę po około 12$. (2012/01/23 22:46)

buba0sparx


Urzytkownik od którego kupujesz musi zgadzac sie na wysyłke za granice. Wysyłka bedzie dosyc droga. Pozatym zakładasz sobie PayPal i mozesz kupywac.

A co do wysyłki z USA to co niektóre rzeczy będą wchodzic na cło ale nie jest to zasadą , najlepiej by było korzystac z polskich firm kurierskich działających na rynku Amerykanskim takich jak POLAMER albo inne. Duzo zachodu koszty duze przy zakupie jednej rzeczy nie zawsze sie oplaca.

(2012/01/23 22:49)

getka


ja powiem tak trochę sprzętu różnego rodzaju oraz akcesorii kupiłem za granica i na wszystko jest sposób. cło liczone jest od wartości towaru po primo więc chcesz kupić dwie wędki na raz nie rób tego kup jedna a drugą za tydzień na pewno nie przyjdą razem a nawet jak jedna jest nie dla Ciebie to po co masz za kogoś płacić cło sam niech płaci w tym wypadku... koszt wysyłki i tak bedzie jednakowy bo zazwyczaj drugi przedmiot wysyłamu jest tylko dolara taniej żadko sie zdarza żeby dawali kombinowaną wysyłkę trzeba by się dobrze dogadać.... ja nawet świetliki kupuje za granicą bo jest taniej a i tak mi się opłaca bo chyba do 65 us w chin można kupować z z USA bodajże 125 ale dokładnie już nie pamiętam trzeba by sprawdzić na stronie urzędu celnego:D
no chyba że mam parcie i chce na już to kupuje u nas w polszy dwa razy drożej:D na nawet kołka łącznikowe to kupuje za granicą i wysyłkę mam za free bardzo często:D trzeba dobrze gadać i wszystko się da uzgodnić:D (2012/01/24 00:15)

u?ytkownik37642


E-bay jeszcze mnie nie zawiódł a wręcz przeciwnie,pozytywnie zaskoczył!!!

A jak pozytywnie to już wiedzą starzy bywalcy ebay-a:)

(2012/01/24 00:52)

Stypa63


Wszystko ładnie i pięknie, ale jak taki kołowrotek rozleci się po sezonie, albo przyjdzie uszkodzony to trzeba go będzie na gwarancji odesłać do sprzedawcy albo do producenta, i tu zaczynają się schody. Znowu trzeba płacić za kuriera itd. Pracuję w serwisie sprzętu AGD i wiem jak to jest z rzeczami kupionymi w necie. Niby jest taniej, ale coraz mniej rzeczy się naprawia tylko wymienia na nowy sprzęt w sklepie. Nieraz sprzedawca przysyła sam towar, bez paragonu i karty gwarancyjnej i wtedy już nic z tym nie zrobisz. A jak kupisz sobie kołowrotek normalnie w sklepie to przynajmniej jak kręcioł się rozleci to jest gdzie wrócić i komu w mordę dać. (2012/01/24 01:12)

ryukon1975


a przedstawiciele milczą,dołanczam się



Więc z allegro na ebay?:)

Przedstawiciele milczą bo trudno w racjonalny sposób wytłumaczyć dlaczego w kraju gdzie się zarabia grosze ich sprzęt jest 20-25 % droższy jak w Niemczech czy Anglii.
Potem będą płacze by dbać o nasze sklepy,na pierwszym miejscu każdy dba o swoje-kieszenie.

Szacunek do pieniędzy na zachodzie europy zmusza ich do wystawienia ludzkich cen, bo nikt tam nie będzie wypruwał sobie żył by kupić kołowrotek za astronomiczną kwotę.
Tu w Polsce szukają jeleni do oskubania,każdy ma swoją wolę i swoje pieniądze.
Ja się jednak nie dam oskubać.:) (2012/01/24 06:26)

JKarp


Naszym chłopakom też nie brakuje ikry! Kto szuka ten znajdzie: http://www.askari.pl/product/shimano_aernos_fa/1438/

Pozdro

CześćW Askari rzeczywiście mają taniej ale i często, gęsto na towar trzeba czekać nawet cztery tygodnie. Nie mówię, że zawsze tak jest ale nader często.Na jednym z forów karpiowych chłopaki opisują swoje przygody z tym sklepem. A to wędki porysowane, a to krzywe. Zamiana z wadliwego na wadliwy.Miałem okazję dwa lata temu na import z Anglii. Po posłuchaniu kilku mądrych rad odpuściłem. Trzeba bardzo uważać z tymi zakupami za granicą ponieważ są serie sprzętu robione np tylko na Zachód i oczywiście również tylko na Eurpę Wschodnią. Shimano zakupione w Niemczech serwis przyjął ale i szybko miałem info co to za cudo i skąd jest.Mario73 ma rację - trzeba wiedzieć co się chce kupić, za jaką kasę i od kogo. Wtedy E-bay potrafi zaskoczyć ... przede wszystkim używanymi rzeczami. Mimo tego, że Europa, Shengen itp wielu sprzedawców po prostu nie chce wysyłać do Polski.JK (2012/01/24 07:03)

piotrcarp


Witam ja tam wole kupowac tradycyjnie w sklepie najlepij wziasc do reki pokrecic dokladnie poogladac czy jest to solidnie wykonane czy niema wad juz na pierwszy rzut oka. Kota w worku lepiej nie kupowac ale kazdy ma wlasne zdanie i podejscie do tego tematu (2012/01/24 08:56)

DelTor0


a przedstawiciele milczą,dołanczam się



Więc z allegro na ebay?:)

Przedstawiciele milczą bo trudno w racjonalny sposób wytłumaczyć dlaczego w kraju gdzie się zarabia grosze ich sprzęt jest 20-25 % droższy jak w Niemczech czy Anglii.
Potem będą płacze by dbać o nasze sklepy,na pierwszym miejscu każdy dba o swoje-kieszenie.

Szacunek do pieniędzy na zachodzie europy zmusza ich do wystawienia ludzkich cen, bo nikt tam nie będzie wypruwał sobie żył by kupić kołowrotek za astronomiczną kwotę.
Tu w Polsce szukają jeleni do oskubania,każdy ma swoją wolę i swoje pieniądze.
Ja się jednak nie dam oskubać.:)


Faktycznie w Aglii czy Niemczech sprzet jest tanszy niz u nas. Wczoraj dostalem nowy kolowrotek Daiwy kupiony na ebay ze sklepu w anglii i 70 zl zostalo w kieszeni. (2012/01/24 11:13)

dadex


http://www.forlessthanever.com/  polecam , kup[owalem nie raz nie dwa , nie ma zadnych problemow (2013/07/08 10:09)