Zakaz pływania łodzią wiosłową

/ 5 odpowiedzi

Drodzy koledzy prosił bym o wyjaśnienie czy jeżeli na danym łowisku jest zakaz wędkowania z łodzi to także nie wolno na danym jezorze pływać łodzią wiosłową rekreacyjnie???

Gdzie można znaleść wykaz jezior na których jest całokowity zakaz pływania łodzią wiosłową???.

Bardzo prosze o pomoc w tej kwesti.

u?ytkownik29889


Wykaz pewnie można znaleźć w necie tyko trzeba poszukać trochę bo każde jezioro ma swoje prawa i przepisy.

Co do łowisk jest tak samo lecz na niektórych łowiskach jest w ogóle zakaz pływania rekreacyjnego, a za to można wędkować z łódki.

Przepatrz neta, a na pewno znajdziesz.

Pozdrawiam. (2010/03/28 18:19)

alien19999


Poprostu nigdzie nie mogę znaleść informacji o pływaniu rekreacyjnym łodzią. Głównie chodzi mi o jeziora takie jak szańce, płuskowęsy itp(kujawsko-pomorskie).

Rozumię zakaz łowienia z łodzi, ale nie rozumiem zakazu używania łodzi wiosłowych rekreacyjnie. Skąd Kowalski nie wędkujący ma się dowiedzieć czy moze pływać łodzią wiosłową po danym jeziorze??? Nie ma żadnych tablic informujących. Ja próbójąc zagłębić się w temat nie mogę nic znaleść. Gdzie tego można szukać???

(2010/03/28 18:58)

seta


http://www.wedkuje.pl/lowisko,jezioro-szance,14761
tam chyba nie nożna łowić z łodzi ale napisz prywatnie do autora linku powyżej  jak opisał jezioro to powinien znać przepisy pozdro (2010/04/02 18:16)

micko


Fakt jest taki że jezioro Szańce czy Pluskowęsy są małymi jeziorami i między innymi dla tego jest tam wprowadzony zakaz wędkowania z łodzi. ale nie rozumie dlaczego sie czepiają ze ktoś pływa lódką rekraacyjnie a nie ma żadnych tablic informacyjnych. Dla mnie to idioytyzm i opiekunowie tych jezior powinni za to odpowiadać żeby były tablice informujące o całkowitym zakazie pływania łódką. Ale u nas w okręgu jest tak że my płacimy za karty wędkarskie a zarząd nic nie robi. Oni sie tłumaczą ze przecież zarybiają jeziora ale z tym ich zarybianiem to niech ich *********

(2010/05/05 10:01)

Wladek Borowa


Korzystaj tylko z wody publicznej

Ustawa z 18 lipca 2001 r. – Prawo wodne (DzU z 2005 r. nr 239, poz. 2019 ze zm.) zapewnia każdemu prawo do korzystania z wód publicznych – do zaspokajania potrzeb osobistych, gospodarstwa domowego lub rolnego, lecz bez stosowania specjalnych urządzeń technicznych, takich jak np. pompy – a także do wypoczynku, uprawiania turystyki, sportów wodnych oraz, na zasadach określonych w odrębnych przepisach, amatorskiego połowu ryb.

Polskie przepisy gwarantują każdemu prawo do korzystania z wód publicznych, których właścicielem jest Skarb Państwa albo jednostki samorządu terytorialnego. Każdy, kto ma na to ochotę, może się w nich wykąpać, napoić zwierzęta, pospacerować nad brzegiem, wędkować czy uprawiać sporty wodne. Aby to było możliwe, każdy powinien mieć dostęp do wody np. od strony drogi. 

Aby rekreacyjnie popływać na łodzi nie musisz pytać o zgodę związku wędkarskiego.Nie mają prawa Ci tego zabronić.Nie musisz rownież rejestrować łodzi czy pontonu.Pływając musisz jednak mieć kapok.Zarówno Ty jak i pływające z Tobą osoby.Pozdrawiam

 

(2010/05/05 15:09)