Z wędkami na Śląsku - relacje wędkarskie

/ 7685 odpowiedzi / 692 zdjęć

Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

perwer


Karpik oczywiście piekny ,ale  ten okoń to perfekcyjne cudo ...ideał ryby .Kiedyś jak łowiłem na żabich w zimie na lodzie,miałem farta wyciągnąć jednego dnia po kilkanaście takich ,lub podobnych sztuk .Innym razem też zdarzyło mi sie wyciągnać kilka sztuk ponad 30cm ,a jeden okoń był tak dupny że nie przelazł mi przez dziure ,chodź te 30 stki przełaziły bez problemu- jednak była to dziura po kimś kto pierzchnią,lub sikierką zrobił jakiś tam otworek ....a zima tuż ,tuż i na pewno nie odpuszcza .
Widza że wszyscy w tym roku łazimy na ryby tak często jak łysy do glacoka ..ehh..
 Jesień zawsze była zajebista ,ale co zrobić ....Odpuszczamy ,ale my tu k...a wrócimy ...silniejsi ..heheh....też jak daro wracam  w pełni do gry od wiosny i postaram sie troche pokarpiować ,bo moda na karpiowania ogarnia znajomych -czyli zad i bęben troche bardziej podrośnie   i tyle....Ciekawe czy coś przymrozi w tym roku ...choć jak będzie ostro ,to nie widze ryby w tych małych kałużach już praktycznie i tak bez wody ...
(2015/11/18 18:47)

Majster 81


Chopy co tak cicho , a no pewno chytocie i szkoda casu na pisanie. (2015/11/26 18:04)

Majster 81


Ryby gryza , może nie są to metroki , ale zabawa przednio . Jedyn z naszych zbiorników . Pozdrawiam (2015/11/26 18:11)

wujek90


U mnie chyba dopiero sezon sie zaczął, piecyk zakupiony można siedzieć :)) Pozdrawiam. (2015/11/29 22:58)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

perwer


no wujek ,jest moc. Dużo ludzi na bramie ?  (2015/11/30 19:58)

kucus22


U mnie chyba dopiero sezon sie zaczął, piecyk zakupiony można siedzieć :)) Pozdrawiam.

Zacny karpik. Ile kilo miał misiek z moich okolic :) ?

(2015/11/30 22:42)

wujek90


Ludzi sporo ale da się zasiąść jak raniutko wyjedziesz. Ten akurat 12,5kg Poprzedni 19.7kg. Woda piękna, ludzie dbają o porządek, gdybym miał pod nosem ta wode to chyba bym siadał co drugi dzień. (2015/12/01 15:44)

kucus22


Fajne byki. Ja akurat mam rzut beretem bo z 25 min. autem, jednak nigdy tam jeszcze nie łowiłem. Jednak planujemy to zmienić z ziomkami. Tej zimy spróbujemy tam sił z feederami, metoda i standardowe zestawy z koszyczkiem. (2015/12/01 16:46)

wujek90


Fajne byki. Ja akurat mam rzut beretem bo z 25 min. autem, jednak nigdy tam jeszcze nie łowiłem. Jednak planujemy to zmienić z ziomkami. Tej zimy spróbujemy tam sił z feederami, metoda i standardowe zestawy z koszyczkiem.

Na federki dziadki łapią i to nieźle, zarybiali ostatnio karpiem to te zarybieniowe łapią i leszczyki od 40-50 to norma. Większe juz niestety na cieplej siedzą bo nawet z 250m nie chcą brać, ale na fedre warto zajrzeć w porownaniu do innych wód. Głęboko się zastanawiam czy jestes sens w przyszlym roku oplacać Katowice, jeździsz, sypiesz a efektów tyle co kot napłakał.

(2015/12/01 18:58)

perwer


wujek - jakbym miał taki zbiornik pod nosem ,to bym wykupił pozwolenie na cały rok . To jest dobra pora na takie miśki .
 Napisz mi czy bierze leszczyk -po obserwacji - bo chrześniaka bym wziął żeby sie pobawił .
(2015/12/01 19:01)

wujek90


wujek - jakbym miał taki zbiornik pod nosem ,to bym wykupił pozwolenie na cały rok . To jest dobra pora na takie miśki .
 Napisz mi czy bierze leszczyk -po obserwacji - bo chrześniaka bym wziął żeby sie pobawił .

No też dlatego w przyszlym roku tak zrobię. Leszczyk bierze tak od 8 do 11. Dziadki go ostro dłubią i na dębach jak bylem i na bramie. Pozniej wieczorem mieli brania, chociaż ostatnio jak sie załamała pogoda i sypło sniegiem to nici z leszcza były tylko drapieznik bił jak opętany. Tak min 50m od brzegu bo plycizna z początku. (2015/12/01 19:19)

perwer


Dzięki ... (2015/12/01 20:14)

Woa-VooDoo


http://www.katowice.pzw.org.pl/cms/2627/____zasady_wedkowania_w_okregu_katowice_w_2016 (2015/12/02 11:29)

wujek90


Chyba ostatnia zasiadka w tym roku i tej zimy na Rybniku... Żal serce ściska co te PZW wymyśla od nowego roku..;/ (2015/12/14 18:07)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

aal82


Ludzie gdzie ta zima .......wujek ładne karpiszony, tam jest ciekawą ryba.ją tam byłem z drugiej strony na zrzucie w listopadzie, ale mòj namiot nie wytrzymał śniegu z deszczem i musiałem po nocce się ewakuować. Trzeba się dozbroic w namiot i wrócić na następny rok. (2015/12/17 20:43)

wujek90


Jest rybka piekna, lecz co z tego. Plany były siadać w pojedyncze dni przy mrozach, a tu mrozów nie widać i zakaz smieszny rozbijania namiotów od nowego roku. Ludziom sie w głowach poprzestawiało człowiek płaci 330zł dodatkowo, a oni zabronią grzać się w namiocie w zime.. Też planuje na zrzut w jakiś dzień przysiąść zobaczymy co z tego będzie. Teraz tylko tam zezwolenie rozbijania namiotu... (2015/12/17 22:16)

berthold


http://www.katowice.pzw.org.pl/cms/2627/____zasady_wedkowania_w_okregu_katowice_w_2016



hm mnie to już raczej nie interesuje , w związku że już nie jestem mieszkańcem śląska tylko Opolskiego to wykupuję tylko raczej opolskie , ciekawe co oni wymyślą , czy wedki na hakach powiesić trzeba albo szukać kaczych dołów dla zabawy
(2015/12/18 10:28)

perwer


Coraz więcej tych zakazów .Dzisiaj trzeba  wcześniej przed wyjazdem ,czegoś się dowiedzieć o zbiorniku ,bo nie wiadomo czy nie ma zakazu biwakowania ,wywózki ,nęcenia-własnego regulaminu itd.No ale co zrobić ,trzeba się przyzwyczajać .Wujek ,fajne kabany .Gratuluje zapału ...All - podejrzewam że przymrozi w styczniu troche i w lutym .Jednak sezony łowienia na lodzie ,to już nie to .Pare dni pewnie będzie szło pochytać i tyle .Kiedyś w okresie świąteczno -sylwestrowym śmigałem po lodzie .Dzisiaj 10-14 c na placu ,to jeszcze spokojnie można na długie kije się pobawić. (2015/12/18 12:40)

aal82


Ehh szkoda gadać pomieszało się z pogodą już na dobre.już po 15 grudnia machało mormychami nie raz szczupły był na wigilię.....a my perwer wyskoczymy na lod wiosna..lod do drina (2015/12/18 19:01)

aal82


Panowie najlepszego w tym nowym roku.... Dzisiaj byłem się popluskać lód miał jakieś 5 cm twardy.może we wtorek będzie można wejść gdzieś pobawic się przy brzegu.Mróz ma być do wtorku fajny..😉 (2016/01/01 20:59)

perwer


Cześć dosiego roku i samych okazów . Fajnie ze mrozi i to konkretnie .W tygodniu zrobia opłaty i na przyszły wekend będzie można wreszcie coś pochytać s pod lodu .All należysz do jakiegoś klubu morsa ,czy  z kumplami sami sie zgadujecie żeby popływać przy -10 ? (2016/01/02 10:19)

Sith


U mnie chyba dopiero sezon sie zaczął, piecyk zakupiony można siedzieć :)) Pozdrawiam.

@Wujek90, Tobie i piecyk zbędny, podczas holu takich byków i tak można się spocić... ;-)
Gratulacje!!!
(2016/01/02 11:07)

aal82


Sami perwer sie zgadujemy. Znajomi teraz parę ładnych rybek wyciągali na Rybniku.oby mrozilo i nie było na plusie nie ma śniegu to łódzkim będzie rósł... (2016/01/02 14:31)