Z wędkami na Śląsku - relacje wędkarskie

/ 7685 odpowiedzi / 692 zdjęć

Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

u?ytkownik165777


Witaj , na naszym odcinku łowimy suma od 1 lipca do 31 października , nic nie moga napisać o braniach na Odrze bo w tym miesiącu jeszcze nie bylem na rybach - zdrowie się posypało . (2016/05/18 21:52)

Ikdols


Cześć Wam!

Czy ktoś w tym sezonie łowił na Pławniowicach już?  Jak to w tym sezonie wygląda?  (nie pytam już nawet o kontrole na parkingu przy absurdalnych zakazach  od niewieszy ale np. obecnosć rybek, roślinność podwodną, która potrafi uprzykrzyc pobyt na pławkach itp)

Będę wdzięczny za info, pzdr ! :)
  (2016/05/18 22:29)

Piotr 53


chopiska a możecie mi coś napisać o sumie na Odrze bo czytom ten kajetnik i niy widza okresu ochronnego na suma abo brele szukać som nie wiem , a nie chciołbym wdepnąć przy kontroli , piszcie co wiecie
berthold jo na Odrze niy chytoł jeszcze, ale kiedyś czytołem opis miejscówki , podobno miejsce należy do nojlepszych na naszym (katowickim) odcinku , mianowicie chodzi o cypel na samym ujściu Kłodnicy od naszy strony , pisali w tema cie że od karpia , bolenia i szczególny nacisk kładli na to że miejscówka wyjątkowo dobro na suma , wiesz różnie to może być ale zawsze warto sprawdzić przy okazji , pozdro.
  (2016/05/19 11:39)

berthold


pytom bo jednego suma małego żech już chycił ale że głowy niy mom do czytanio regulaminów (robota przy chałpie) to tak to wyglądo ba a sumym nigdy sie nie interesowałem , ale widza że chyba ino nim sie zainteresuja bo tu rejon Cisek-KK nie ma za bardzo co liczyć na leszcza czy coś w ten deseń , gadałem z miejscowym i powiedzioł że już chyba z 5 lot niy chycił leszcza a było to w landzmierzu to jest 4 km w górę od k/k (2016/05/19 22:19)

Piotr 53


pytom bo jednego suma małego żech już chycił ale że głowy niy mom do czytanio regulaminów (robota przy chałpie) to tak to wyglądo ba a sumym nigdy sie nie interesowałem , ale widza że chyba ino nim sie zainteresuja bo tu rejon Cisek-KK nie ma za bardzo co liczyć na leszcza czy coś w ten deseń , gadałem z miejscowym i powiedzioł że już chyba z 5 lot niy chycił leszcza a było to w landzmierzu to jest 4 km w górę od k/k
berthold Sum wymiar ochronny 70cm , ilośc do zabrania 2 szt wody stojące , 1 szt rzeki / dobowo , odcinek KK - Rogi od mostu Długosza (przy wyspie) do ujścia kanału Gliwickiego odcinek (NO KILL) z wyłączeniem wtorków i środy ,zakaz połowu ryb na lewym brzegu rzeki patrząc z nurtem ( w soboty i niedziele) okres ochronny suma od  01.Listopad do 30.Czerwiec . Jeśli chodzi o leszcza to na odrze 033 obowiazuje limit 10 szt , pozdro.
  (2016/05/20 11:52)

berthold


dzięki panowie , za informacje , bo mimo że mieszkom teraz  1 km od odry to nic niy wiym hehe ale remont już się kończy to myśla że niy dugo byda zdowoł relacje z potynżnych sumów (2016/05/20 22:40)

naruto1919


Tak widzę, że forum jakoś trochę osłabło, albo już nikt ryb nie łowi i nie ma się czym chwalić tak jak ja, 15 razy nad wodą w tym roku i jeden karpik. (2016/05/24 09:25)

berthold


fakt coś nie tak , kaj te hanysy siedzą ? na rybach ? ale ino jakieś to gips (2016/05/25 08:51)

u?ytkownik165777


Po miesięcznej przerwie wybrałem się nad Odrę [granica śląskiego i opolskiego ] , taki rozpoznawczy wypad od godz. 16 do 20 ,  złowiłem dwie płocie okolo 25 cm i leszcza 62 cm - wszystkie brania na czerwonego , na kukurydzę ani pyknięcia . Z przykrością muszę stwierdzić że choć to dopiero maj , Odra już doczekala się zakwitu glonów , co skutecznie utrudnia połowy szczególnie w nurcie . (2016/05/25 09:02)

berthold


Po miesięcznej przerwie wybrałem się nad Odrę [granica śląskiego i opolskiego ] , taki rozpoznawczy wypad od godz. 16 do 20 ,  złowiłem dwie płocie okolo 25 cm i leszcza 62 cm - wszystkie brania na czerwonego , na kukurydzę ani pyknięcia . Z przykrością muszę stwierdzić że choć to dopiero maj , Odra już doczekala się zakwitu glonów , co skutecznie utrudnia połowy szczególnie w nurcie .
super że zdrówko ci  się poprawiło , lechol fajny , gratki
  (2016/05/25 21:16)

jorg69


od srody do dzis Odra KK odcinek opolski
3 brania na biale i 2 leszcze wyjete 55 i 57 cm
obok nie widzialem zeby wyciagali cos ludzi sporo 
ps. kupa glonow i trawy  (2016/05/28 11:38)

wujek90


Blisko 1,5 miesiąca bez ryby, wypad na 8h na jezioro pzw po 3h nie wierzyłem własnym oczom. Podbierak do wymiany ale ważne że rybka wyciągnięta na brzeg. Pozdrawiam chopy (2016/06/01 14:44)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

szczepcio


Blisko 1,5 miesiąca bez ryby, wypad na 8h na jezioro pzw po 3h nie wierzyłem własnym oczom. Podbierak do wymiany ale ważne że rybka wyciągnięta na brzeg. Pozdrawiam chopy

            Witaj wujek90 pochwal się ile ważył i na co wziął? (2016/06/01 18:21)

wujek90


4 kukurydze na wlosie, 3 garsci do lodki jako zaneta. (2016/06/01 20:41)

naruto1919


Piękna ryba gratulacje ja wpadłem na przeczyce wpadło kilka leszczy 40 + ale ryba nie żeruje miałem farta i wyczaiłem górkę na której stało stado to wyłuskałem przez trzy dni i noce 3 lescze no dobre i to,coś powalczyło na kiju. (2016/06/02 09:01)

zbynio5o


http://www.tvs.pl/informacje/sum-prawie-wiekszy-od-stawu-rekordowy-sum-zlowiony-w-chorzowie-zdjecia/1#gallery
Taka ciekawostka z małego stawu związkowego koło "Skałki".  (2016/06/02 14:37)

wojpap32


cześć a na kanale ktoś siedzi? bierze coś? (2016/06/03 22:30)

dam


Witam koledzy wiecie czy bierze sandacz na kozłowej (2016/06/04 17:19)

perwer


Witam koledzy wiecie czy bierze sandacz na kozłowej

biere..

  (2016/06/05 07:40)

aal82


Perwer to czemu nie dzwonisz??????
  (2016/06/05 22:20)

Majster 81


Świyrkol, z łodzi od 4-11
Cel drapieżnik
Efekt: 3 okonie około 25cm
         1 szczupaczek około 45cm

Słabizna. (2016/06/06 11:31)

anlorxen


Witam mam pytanie odnośnie sandacza na kanale gliwickim Rudziniec, Ujazd jest szansa go złowić planuje 4 dniowy wypad i zastanawiam sie czy jest wogóle sens, chyba że polecicie jakiś zbiornik na ktorym będą większe szanse. Z góry dziękuje za odpowiedź (2016/06/07 16:22)

naruto1919


rogoźnik II lesczyk około 34 cm i ładna płoć koło 30 cm nie chciał mi się mieżyć dokładnie bo oczywiści z powrotem do wody rybka trafiła, dość słabo na 18 godzin nad wodą ale pogoda dopisała (2016/06/13 09:35)

daro22


Witam po dłuższej nieobecności, czasu mało na wszystko to i nic się nie pisze.Widze, że wieje coś nudą w tym temacie, osoby które najwięcej tu wnosiły też chyba dali spokój.Ja dla odmiany postanowiłem oprucz PZW opłacić stowarzyszenie,nie duży stawik 2 kilosy od mojego domku, czas na ryby strasznie mnie ogranicza a miałem ochote połowić i poeksperymentować z przynętami i metodami.Początek na ty łowisku nie był łatwy, kilka godzin łowienia i dupa, coś tam pikło coś się spieło, tradycyjnie jak u innych.Zacząłem kombinować i łowić zupełnie inaczej niż zawsze, znalazłem granice płytkiej wody i głębokiej, zestawy umieszczam na głębokiej, całe życie łowie płytko a tu takie jaja, płycizne pominąłem.Tradycyjny ołów czy koszyk zastąpiłem podajnikiem do methody, pellet 2 milimetry itd.na hak pellet 10 i do wody.To co zaczęło się dziać przerosło moje oczekiwania, na cztery czy pięć godzin łowienia ilością złowionych ryb bije na głowe wszystkich łowiących w tym łowisku nawet jakby łowili tam przez tydzień cały czas...Jestem tak wędkarsko spełniony jak nigdy w życiu, nie żałuje ani jednej złotówki wydanej na ten staw.Po 25 latach przygody z PZW, pierwszy raz mogę siąść i powiedzieć było zajebiście, choć szkoda, że nie na wodzie ogólno dostepnej.Wspome jeszcze, że karpiki wigilijne nie są większością w tym łowisku, w niedziele trafiłem kolejnego 6kg no i rodzynek jesiotr 96 cm zawitał w podbieraku.Ktoś może zapytać po co to pisze.....pisze aby zachęcic tych co chcą połowić  i mają mało czasu na ryby aby zaryzykować przejść do jakiegoś stowarzyszenia blisko miejsca swojego zamieszkania i zacząć nareszcie łowić....Ja swoje doświadczenia z tego łowiska przeniose na PZW ale jeszcze troszke czasu upłynie zanim dzieci podrosną....pozdrawiam (2016/06/14 00:35)

Wespin


Dziś Odra w Kędzierzynie, słobooooooo. (2016/06/15 15:52)