Z wędkami na Śląsku - relacje wędkarskie

/ 7685 odpowiedzi / 692 zdjęć

Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

berthold


no mnie na odrze gryzą ale ino wielkie uklejki oraz miniaturowe sumy a poza tym nic kompletnie nic innego , w następnym roku odcinkowi odry od ciska do kędzierzyna dziękuję serdecznie , biorę tylko Opolską (2016/09/04 12:27)

berthold


grzybów nie ma dalej o rybach już nawet nie piszę bo ten odcinek Odry jest u mnie mizerny , ale ta cisza tu jakoś mi nie pasuje ? macie jakieś inne forum czy nie ma się czym chwalić ? (2016/09/11 10:26)

nemo


Berthold dlaczego? Podjedz w dni ,w które można zabierac rybe na Rogi zobacz co sie dzieje,brzegi obstawione i rybka dziubała leszcz,brzana często sie trafiała miarowa,klenie,płocie,jazie. (2016/09/11 12:27)

jorg69


czesc bylem pare razy w dni gdzie niby ryb sie nie zabiera i --------------- zabieraja i nie tylko z Katowic 

Ale byłem tydzien na oplskim odcinku przy wplywie kanalu same male sandaczyki rankiem i wieczorem
i male leszczyki gora 40cm
nic konkretnego ilosc bran tez nie powala
1 branie takie ze zyla nie dala rady :( nie tylko u mnie ludzi sporo nawet w tygodniu ,tez bez wiekszych efektow 
Tydzien bylem na j.Szelag Mały oklice ostrody efekty tez mizerne same płotki i leszczyki 35cm
  (2016/09/11 14:16)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

berthold


Berthold dlaczego? Podjedz w dni ,w które można zabierac rybe na Rogi zobacz co sie dzieje,brzegi obstawione i rybka dziubała leszcz,brzana często sie trafiała miarowa,klenie,płocie,jazie.
byłem tam ze 3 razy ale w niedzielę nikogo nad wodą super sprawa ale dwa leszcze 15 cm  , 35cm  oraz sumek 30 cm za cały dzień , przeważnie siadam po drugiej stronie mostów w górę przed rozwidleniem Odry miejsce bajka ale same mikro sumy innej ryby nie udało mi się złapać , ale ja nie planuję wypadów taki dziwny rok , jest trochę czasu to siup na rybki z marszu więc i efekty marszowe ale koniec końców nie polecam Odry od K/K w górę do Ciska
  (2016/09/11 19:20)

sebollo69


Witam,
dzisiejszy wypad na rybki całkiem udany,w sumie 9 godz. nad wodą pzw w Katowicach 4 brania i na brzegu wylądowały 4 karpiki- wym.41,42,47 i 48cm,co prawda liczyłem na coś większego ale jest ok.Wcześniej nęciłem sobie miejscówkę przez 3 dni co jak myślę zaowocowało w dniu dzisiejszym fajnymi braniami ;)..pozdr,. (2016/09/19 16:17)

destruktor


WITOM WSZYSKICH CHOPY POOOOOOOOMOCY SZUKOM PRZICZEPY DO PRZEWOZU ŁODZI DŁUGOŚĆ 5.97 M  SZER 2M KAJ SAM NA W POBLIŻU TARNOWSKICH GOR ABO NA ŚLONSKU IDZIE TAKO WYPORZYCZYĆ Z GORY DZIYNKUJA ZA WSZELKE ODPOWIEDZI POŁOMANIO KIJA ;)

  (2016/09/19 23:06)

sebollo69


                                                                                     ...Ziarna Pelet i Kulki pakowane próżniowo......

No właśnie,jak w trmacie czy ktoś z Was wie ile może wytrzymać np.taka ugorowana i zapakowana próżniowo kukurydza?Mam trochę różnych ziaren i ciekawi mnie czy po spakowaniu przeleży to spokojnie przez zimę i się nie popsuje..Nie mam miejsca w lodówce żeby ją trzymać i docelowo planuję ją położyć w kartonowym pudełku w piwnicy,czy to dobry pomysł?
  (2016/09/25 06:28)

destruktor


Witom cie klego sebollo69 jestech kucharzym we robocie momy pakowarka przemysłowo do pakowanio próżniowego i powiym ci że dugo ci to niy wytrzimie nawet jak byś to trzimoł we lodowce bo te kuku pakowane próżniowo som napakowane konserwantami 

  (2016/09/26 09:54)

destruktor


a co do peletu i kulek to chyba ja ale poco pakować próżniowo idzie je trzimać przeca we jakiś krauzach :) (2016/09/26 09:56)

pobrykalski


kukurydze mozna zapasteryzowac w słojach (2016/09/26 19:17)

sebollo69


Dzięki Chłopaki za rady..widzę że najbezpieczniej będzie poprostu zostawić te ziarna takie jak są czyli ususzone ;),a pod koniec zimy wziąść się za gotowanie,bo te 3-4 tyg. to spokojnie mogą leżeć w tych próżniwych woreczkach,wiem bo spawdzałem.Z ciekawości zapakuję ze 2 woreczki i zostawię na jakieś 2-3 miesiące zobaczymy jaki będzie efekt :) ale wcale się nie zdziwię jak skiśnie i zapleśnieje.. (2016/09/28 16:08)

aal82


2 nocki za wasatym i cisza. Łapiąc na bacIk 4 m bez gumy płocie miły przyółów karpik 51 cm 2 metry od brzegu żyłka 0,8 haczyk 18 jeden biały..😏 (2016/09/28 18:37)

wujek90


Czesc Sebol. Jak masz suche ziarna to bez sensu je gotowac jezeli poki co odpuszczasz lapanie. Osobiscie polecam wekowanie w sloikach. Co do pakowania prozniowego mozesz rowniez probowac z glikolem propylenowym dajesz ok 20-30ml na 1 kg ziarna. Glikol spowolni proces fermentacji, jednak jej nie zatrzymuje calkowice. Zawsze mozesz ukisic gotowane kuku tez sa fajne efekty jest tylko jedno ale... smierdzi okropnie. Ostatnio necilem taka kiszona 2 miesiace to smrod byl straszny ale efekty tez byly. Pozdrawiam (2016/10/02 21:57)

skydriver1


Prosilbym o przeniesienie tej dyskusji o kukurydzy itp albo do odpowiedniego wątku albo na blog magdy gessler, to jest temat poświecony wynikom połowów ! Nie chce mi sie wiecznie tracić czasu czytając wasze wypociny o pierdołach w miejscach na to nieprzeznaczonych.

Sobota - Rzeczyce od strony kanału - bez bran, sąsiadujący ze mną również lipa
Tydzień temu - Odra - główki w okolicach Kuzni Rac. - male brzany i klenie do max 35cm. (2016/10/03 16:54)

sebollo69


Prosilbym o przeniesienie tej dyskusji o kukurydzy itp albo do odpowiedniego wątku albo na blog magdy gessler, to jest temat poświecony wynikom połowów ! Nie chce mi sie wiecznie tracić czasu czytając wasze wypociny o pierdołach w miejscach na to nieprzeznaczonych.

Kolego nie napinaj sie tak bo zdrowia szkoda, nie podoba ci się.. to nie czytaj i nie komentuj bezsensownie,zawsze możesz sobie włączyć np ,,Jacykowa,,:) i relax masz zapewniony;)Jak byś nie zauważył to temat jest ogólny: o wynikach wędkarskich,sposobach wędkowania,przepisach pzw a nawet o grzybach i ja nie widzę tu nic złego.
(2016/10/05 07:54)

berthold


a skoro coś o grzybach , to gdzie one biorą bo drugi rok bez grzybów to zgon (2016/10/05 20:26)

sebollo69


z grzybami to jak rybami..niby są,ale jak szukasz to gdzieś się chowają ;)..

poniedziałkowy wypad kilkugodzinny na nęcona miejscówkę - 1 misiak 50+ (nie 500+..;) ) i jeden lelek,też maluch. (2016/10/05 22:13)

berthold


o rybach już nie piszę bo nie ma się czym chwalić - w takim miejscu nad odrą mieszkam . ale bardziej grzybami się ostatnio interesuję ale no właśnie tego nie wiem gdzie
interesuje mnie czy np Kotlarnia , Ortowice to dobre lasy na grzyby a może lepiej Kużnia Raciborska , mieszkam od niedawna w pobliżu a kompletnie nie znam lasów , dajcie coś na pożarcie (2016/10/16 18:03)

perwer


Siema chopy .... (2016/10/19 19:44)

berthold


Siema chopy ....

 

Darek kaj tyś był jak cie niy było (2016/10/20 09:19)

aal82


Co tam nad woda? (2016/11/04 22:34)

berthold


Co tam nad woda?
 

chyba już po ptokach u mnie nad odrą , latem kiepsko a teraz za wysoka woda no i ta pogoda brrr (2016/11/07 07:08)

skydriver1


Od 6 listopada do dzis 3 takowe pydy jak na zdjeciu, 83,79,73cm, poza tym jeden 65cm + kilka niemiarowych :) ...gdzieś na śląsku (2016/11/20 12:18)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.