Wydra w stawie co robić?

/ 109 odpowiedzi / 2 zdjęć
MrKaskader


Maszkolego racje w 100% kolega ma 2 stawy miał problemy z wydrą a od kiedy ma pastucha problem przestał istnieć pozdro...

(2010/09/17 22:05)

ZAMOSCIANIN


Przeczytałem wasze wypowiedzi i jestem w szoku jak homo-sapiens zwany człowiekiem rozumnym ( tudzież myślącym ) może pisać takie głupoty, a co najgorsze w tym wszystkim robić i słuchać rad ogranicznika. Wędkarz jest człowiekiem, który szanuje cały ekosystem, dba o czystość łowisk. Zależy mu na poszanowaniu fałny i flory. Mamy pamiętać, że nie jesteśmy na tym padole ziemskim jedynymi jego gospodarzami, ale intruzami, którzy w niego ingerują. Człowieku słusznie ci się oberwało za zabicie wydry, i to że nie pozostawili na tobie suchej nitki popieram ich z całego serca i dokładam swoją cegiełkę. Są sposoby bardziej ludzkie na pozbycie się wydry ze stawu bez konieczności jej zabijania. Koledzy podali kilka sposobów, a jest ich napewno więcej wystarczy tylko chcieć. Wiem, że ponosisz straty w hodowli ryb i ta bezsilność jest bolesna. Ale uważam, że zabicie wydry jest ostatecznością i nie słuchaj takich  żałosnych rad jak waleniem szpadlem w łeb. Pozdrawiam Cię serdecznie i życzę Ci podjęcia jedynej mądre i słusznej decyzji. A tobie człowieku od szpadla to życzę ci żeby przeczytał twój wpis, któryś z niebieskich i zrobił z tego odpowiedni użytek na drodze prawnej. Bo ja mógł bym walnąć szpadlem w łeb. Pozdrawiam rozsądnych myślących ludzi.            (2010/09/18 20:07)

zbynio5o


Po ostatnich wpisach na tym forum jestem za przyznaniem Ci racji
kol. Grynszpan.
Tutaj ostanio można poczytać o wszystkim, tylko nie o wędkowaniu :-))
Najspokojniejszy pokoj to ŁOWISKA. Tam jeszcze sie wzajemnie nie napier....ją.
I licze na to że macki awanturników tam nie dotrą. (2010/10/24 21:23)

michaljarmuzek


hola hola koledzy przeciez nikt was nie zmusza do czytania postow o wydrze i innych stworzeniach wodnych ,ktos stworzyl temat i kilka osob sie do tego ustosunkowalo i juz ,jezeli nie chcesz czegos czytac to NIE CZYTAJ ! wejdz sobie na inny post jakis ktory Cie interesuje i po sprawie aha i najwazniejsza sprawa wszystkie opinie byly pisane co zrobic z wydra w STAWIE a nie na rzece czy jeziorze a to zasadnicza roznica ,aczkolwiek fakt jest ze portal wedkuje.pl jest portalem typowo wedkarskim i tutaj trzeba by bylo sie zastanowic powaznie czy aby taki post jak "wydra tam i tu i tam i jescze gdzies "jest adekwatny do tego portalu (2010/12/09 13:25)

osa2012


Panowie ale to forum wedkarskie jest a nie chodowców psów wiec piszcie na temat a nie sie o psy kłucicie (2010/12/10 23:11)

kargul


WITAM

ze znanych mi sposobów jest szczelne ogrodzenie stawów bądź też stosowanie odstraszaczy zapachowych. Pierwszy wariant jest skuteczniejszy ale wymaga większych nakładów finansowych a drugi ... drugi jest bardziej dla uspokojenia sumienia ;)

(2010/12/11 08:35)

kargul


Występuje w prawie całej Europie, w Azji od koła podbiegunowego do Japonii, na południu dochodzi do Wysp Sundajskich. Zamieszkuje również Afrykę Północną[3][4]. Występuje na terytorium całej Polski, ale wszędzie jest bardzo rzadka. Związana jest ze środowiskiem wodnym. Spotkać ją można nad brzegiem Bałtyku, nad brzegami rzek, potoków, stawów i jezior. Buduje na ich brzegu nory, wejście do których znajduje się pod powierzchnią wody. Oprócz tego otworu wejściowego, nory wydry posiadają jeszcze otwory wentylacyjne, znajdujące się pod korzeniami drzew. Czasami zajmuje też gotowe nory wykonane przez lisa, czy borsuka.

 

Opis. Długość ciała: 70 – 90 cm, ogona 35 – 60 cm, masa ciała – około 10 kg. Górna część ciała ubarwiona na brunatno, spód ciała dużo jaśniejszy.

Tryb życia. Doskonale pływa. Główny jej pokarm stanowią ryby, ale uzupełnia pożywienie także gryzoniami, ptakami wodnymi i błotnymi. Na polowania wychodzi nocą. Od wody oddala się bardzo niechętnie. Jeśli jednak głód zmusi ją do szukania pożywienia, potrafi podejmować nawet dalekie wędrówki, w czasie których może czynić szkody również w gospodarstwach rolniczych, polując na drób domowy. Obecnie są to jednak bardzo rzadkie przypadki.

Rozród. Ciąża u samicy trwa od 9 do 10 tygodni. Samica rodzi, zwykle w maju lub w czerwcu, od 2 do 4 młodych. Są one ślepe po urodzeniu, oczy otwierają dopiero po 4 – 5 tygodniach. Usamodzielniają się dość szybko i wkrótce wraz z matką uczą się polować. Dojrzewają płciowo po 2 lub 3 latach. Żyją 10 – 15 lat.

(2010/12/11 08:36)

michaljarmuzek


kolego temat psow juz dawno zostal  zamkniety i to nie byla  klotnia tylko wymiana pogladow ;)i generalnie temat o wydrze juz zostal zamkniety
POzdrawiam wszystkich (2010/12/11 14:54)

adapio0


Wydra w stawie i jest po rybach. Szkodnik niesamowity wytępi wszystko co pływa. (2011/12/05 13:35)

Algen


Nic sie nie da zrobić można siedzieć i płakać lub kombinować :) Może klatka ze świerzą rybą i przetransportować ja daleko? .
Skoro myśliwy legalnie moze zabić zwierzyne, to czy może także zastrzelić tą sukę. ?
Znam przypadek w którym wydra wycieła wszystkie ryby i staw zarósł pieprzonymi glonami , cały staw! Wyglądało to jak kisiel. Staw został powtórnie zarybiony, kisiel zniknął , rybki podrosły do 30 cm i wydra powróciła, tym razem zaprosiła resztę rodzinki i razem wpieprzają ryby o ile jeszcze są . (2011/12/05 20:31)

u?ytkownik57785


Nie może. Wydry są pod ścisłą ochroną. (2011/12/05 20:37)

Algen


Szkoda. Wiec pozostaje klatka? Lecz ona nie jest wcale taka dozwolona. Gdy do klatki wejdzie matka i zostanie wywieziona to jej potomstwo ma nikłe szanse na przeżycie, chyba ze zdążyła je nauczyć .  (2011/12/05 21:01)

andrzej1952


A tak na poważnie to;
WYDRA należy do GATUNKU DZIKO WYSTĘPUJĄCYCH ZWIERZĄT OBJĘTYCH OCHRONĄ CZĘŚCIOWĄ - ale z wyjątkiem występującej na terenie stawów rybnych uznanych za obręby hodowlane (ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ŚRODOWISKA z dnia 28 września 2004 r. w sprawie gatunków dziko występujących zwierząt objętych ochroną ). W związku z powyższym jej liczebność może być na podstawie Art 33 i 33a Ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt (Dz.U. z 1997 r. Nr 111, poz. 724 ) regulowana. Na podstawie w/w przepisów Wojewoda, po zasięgnięciu opinii Państwowej Rady Ochrony Przyrody, organizacji społecznej, której statutowym celem działania jest ochrona zwierząt, oraz Polskiego Związku Łowieckiego, może określić , w drodze rozporządzenia porządkowego, miejsce, warunki, czas i sposoby ograniczenia populacji zwierząt stanowiących zagrożenie dla gospodarki człowieka a więc wydry występujacej w stawach o statusie rybackich obrębów hodowlanych.
Zgodnie z Art 56 Ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r.o ochronie przyrody
(Dz. U. 04.92.880 z dnia 30 kwietnia 2004 r.)Zezwolenie może być wydane na wniosek, który zawiera:
1) imię, nazwisko i adres albo nazwę i siedzibę wnioskodawcy;
2) cel wykonania wnioskowanych czynności;
3) opis czynności, na którą może być wydane zezwolenie;
4) nazwę gatunku lub gatunków w języku łacińskim i polskim, jeżeli polska nazwa istnieje;
5) liczbę lub ilość osobników, których dotyczy wniosek;
6) sposób, miejsce i czas wykonania czynności;
7) wskazanie podmiotu, który będzie uśmiercał zwierzęta.

jeśli ten tekst był "na poważnie" to ja dziękuję bardzo -chyba al-kaidę trzeba by zaprosić... a tak bardziej na poważnie dobra proca i parę kulek z łożyska sprawę załatwi - jak dostanie "po futrze" parę razy to się przeniesie na bardziej "bezpieczne" tereny no i "ochronie" nie uchybimy (2011/12/06 17:23)