Wybór sprzętu do połowu z kutra-opinie

/ 4 odpowiedzi
Witam, 

W tym sezonie planuje po raz pierwszy wyprawić sie na dorsze (okolice Zatoki Pomorskiej), Chciałbym zakupić podstawowy sprzęt tj. wędka i kołowrotek. Aby nie popełnić błędu proszę o podpowiedzi sprzętu. Mój wybór to

Wędka: Wędka York Sea Lord Sensitive Pilk 300/200g [img][/img]

długość: 3,00m
ciężar wyrzutowy: 60-200g
długość transportowa: 156cm
waga: 383g
ilość części: 2

Kołowrotek: RYOBI ECUSIMA 6000 lub KOŁOWROTEK DAM QUICK NAUTIC 360 FD

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

piotr 0206


Po co kupować? Wszystko masz kol.na kutrze.Taniej Cię to wyniesie.Powodzenia.
  (2016/09/12 19:40)

pasiak33311


Słyszałem że wypożyczany sprzęt jest marnej jakości i nie jednemu uprzykrzył cały wyjazd. Dodatkowo zasadzam się na sumy od czasu do czasu (takie do 20 kg) więc sprzęt mogę potraktować jako dorszowo-sumowy.  (2016/09/12 21:24)

aldente


Myślę, że na początek to dobry zestaw. Z tendencją - Ryobi.  Przy silnym wietrze, fali i dryfie trzeba będzie użyć cięższych pilkerów...tak ok.120-150 g, więc taki kijek będzie ok. Ponieważ  osobiście pilkuję przy burcie i nie rzucam pilkerami przed siebie, mam dwa kije. Jeden do 120 g drugi do 160g. Oba 240 cm.
Jeśli chcesz na kiju zaoszczędzic, to na pierwszy raz nada sie ciężki spinning na szczupaka tak ok. 80-90g. Jak stwierdzisz, że Ci się podoba, pogadasz z kolegami na kutrze, to kupisz sobie wędkę do pilkowania z prawdziwego zdarzenia .
  (2016/09/13 14:57)

pasiak33311


Dziękuje za pomocne słowa. Co do wędki to niekoniecznie chodzi o oszczędność pieniedzy ponieważ "macałem" kilka kijów w zakresie do 200 zł i żaden nie leżał mi tak dobrze jak ten. Lekki a zaraz przy próbie mocy na sucho zdziwiłem sie jego powerem. Co do kołowrotka to nadażyła sie okazja i kupiłem za pół ceny Rhino Black Cat passion fd 860, z przeznaczenia mocny młynek, więc mam nadzieje że sie nadaje ?

  (2016/09/13 17:00)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.