Wybór nowych kołowrotków.

/ 15 odpowiedzi
Cześć. Muszę wymienić kołowrotki. Chcę zakupić dwa nowe kołowrotki do 250zł za sztukę. Będą one założone do feederów, łowie głównie białoryb, sandacze w dzień oraz w nocy. Zastanawiałem się nad Dragon Maxima Fr ale wiele osób odradza kołowrotków z wolnym biegiem na sandacze. Musze jeszcze to przemyśleć. Macie może jakieś propozycje ;)? Kołowrotek chciałbym aby był z wolnym biegiem lub z przednim biegiem.   
Sith


Jaki to jest kołowrotek "z przednim biegiem"? (2016/01/21 06:42)

Jakub Woś


Rzadko łowię sandacze z gruntu ale moi wszyscy znajomi zazwyczaj używają do tego kołowrotków z wolnym biegiem.No chyba że zamierzasz łowić na rzece wtedy ten wolny bieg nie zawsze spełni swoją rolę. A przedni bieg? pierwsze słyszę. (2016/01/21 08:07)

luxxxis


Cześć. Muszę wymienić kołowrotki. Chcę zakupić dwa nowe kołowrotki do 250zł za sztukę. Będą one założone do feederów, łowie głównie białoryb, sandacze w dzień oraz w nocy. Zastanawiałem się nad Dragon Maxima Fr ale wiele osób odradza kołowrotków z wolnym biegiem na sandacze. Musze jeszcze to przemyśleć. Macie może jakieś propozycje ;)? Kołowrotek chciałbym aby był z wolnym biegiem lub z przednim biegiem.   




I słusznie odradzają,niby wolny bieg a sandał zostawi trupka w cholerę.Bierz maximy od dragona,świetne kręćki,dwa modele miałem,katowałem nieprzeciętnie i dały radę ...Tylko jakaś łajza mi je z kijami z auta powlekła....bodaj by zdechł na zatwardzenie wszarz niemyty.......Kołowrotki naprawdę dobre,nie mówię tak bo zwąchałem się z nimi ale dlatego że sam wcześniej używałem ich kupę czasu,jak chcesz taniej-spro passion,bez konkurencji w swojej cenie.
(2016/01/21 08:28)

u?ytkownik165777


Mozna miec kolowrotek z wolnym biegiem , ale sandacza lowic z otwartym kablakiem . Mam dragona maxime 1040 do feedera 150 gr cw i jestem zadowolony , wolny bieg stosuje w roznych okolicznosciach , ale raczej nie na sandacza , natomiast na szczupaka w rzecznym nurcie mi sie sprawdza . (2016/01/21 08:42)

Rezzik


Źle napisałem, z przednim hamulcem. (2016/01/21 10:18)

Zielan


Również polecę Dragona Maximę, powinna dać radę. Moją 1040 zaadaptowałem do feedera na karpie. Przy miśku 6 kg strasznie pojękiwała i miałem wrażenie, że rozsypie się na drobne części, musiałem trzymać dziada na pałę żeby nie wlazł w krzaki.  (2016/01/21 10:18)

Rezzik



Dziękuję wszystkim za bardzo szybką doradę i opinie :) (2016/01/21 10:18)

luxxxis


Również polecę Dragona Maximę, powinna dać radę. Moją 1040 zaadaptowałem do feedera na karpie. Przy miśku 6 kg strasznie pojękiwała i miałem wrażenie, że rozsypie się na drobne części, musiałem trzymać dziada na pałę żeby nie wlazł w krzaki. 





Patrzę i cud widzę...tester Robinsona chwali dragonowską Maximę.....Jezus Maria...a gdzie tajne spiski,szara sieć układów i wciskanie ciemnoty tłumom? Pytam gdzie?

Może ni ma?:) tylko jest obiektywizm i swoboda wypowiedzi na dany temat? Sorry za sarkazm ale zaczyna mnie drażnić jak ktoś na siłę zarzuca ci,mnie,nam jakieś machloje z tą czy tamtą firmą,to chore.
(2016/01/21 10:41)

Zielan


Obiektywizm to podstawa - Mam maximę, sprawdził się to czemu mam nie polecić? Nie znam i nie użytkuję żadnego młynka Robinsona do feedera więc nie wciskam czegoś czego nie znam - logiczne co nie?  (2016/01/21 10:54)

luxxxis


Obiektywizm to podstawa - Mam maximę, sprawdził się to czemu mam nie polecić? Nie znam i nie użytkuję żadnego młynka Robinsona do feedera więc nie wciskam czegoś czego nie znam - logiczne co nie? 



Dla mnie oczywiste,pokazuję tylko paluchem to czego nie widzą inni,pochwal dobry kij robinsona-jesteś naciskany boś tester,pochwalisz kręcioł innej marki-cisza....Wiesz o czym mówię,ludzie lubią dostrzegać układy ale nie widzą rzeczy dobrych.
(2016/01/21 11:03)

ryukon1975


Luxxxis, Rogeros nie nadwyrężajcie "umysłów" ludzi którzy tu plują jadem na wędkarzy którzy współpracują z danymi firmami. Większość z nich nie prowadzi nawet bloga dlatego że nie ma na tyle wiedzy by coś napisać jak i umiejętności by coś złowić i strzelić fotkę. Cała ich obecność to ubliżanie wędkarzom którzy coś robią i psucie jakości portalu, jakby tego było mało dziwi ich że usuwa się pisane przez tą grupę bezsensowne komentarze.
Fakt polecam często sprzęt Dragona ale jest to sprzęt który posiadam, znam i nim łowię. Mam do tego sprzętu bezproblemowy dostęp i z całą pewnością napiszę jeszcze wiele na temat różnych artykułów. Większość mojego sprzętu pochodzi ze stajni Dragon, mam oczywiście kilka rzeczy innych marek jednak są one już dość wiekowe dawno wyszły z ofert firm i pisanie o nich raczej nie ma sensu. Dziwi mnie gdy ktoś pisze że testować dany kij czy kołowrotek należy latami, co da mój opis kołowrotka po pięciu latach gdy ciężko będzie wtedy nawet o używkę? Oferty firm są dziś dynamiczne. (2016/01/21 11:15)

zbyszekrzepka


Mam Maximę 2gi rok i jest ok a przedni bieg mam w samochodzie (2016/02/06 07:55)

marek2


W samochodzie to raczej przedni napęd a nie bieg ;) (2016/02/06 21:10)

SebekKry


Ja używam dwie Maximy 1035 i 1040 i jestem zadowolony. Obydwa z wolnym biegiem. Wygląd i wykonanie bardzo estetyczne w przeciwieństwie do tak oklepanej Okumy Travertine którą też posiadam w wersji bodajże 1055. Może technicznie nic jej nie zarzucę ale wygląd Maximy mają lepszy. (2016/02/06 21:40)