Wybór kołowrotka na karpie-propozycje

/ 30 odpowiedzi
adamptk


Spro Super Long Cast to chyba najlepszy obecnie wybór do 200zł. Można się tylko przyczepić do małej szpuli ale i z tym można sobie poradzić, do dalekiej wywózki i tak wg mnie lepiej jest używać plecionki, a tej wejdzie zdecydowanie więcej. Co do yorka to nie polecam kilka karpi po 15 kg i big game się posypał. Może by wytrzymał więcej gdyby hamulec dokręcić mocniej i cholować siłowo. Ale chyba nie o to w karpiarstwie chodzi, wargę ryby też trzeba zostawić w dobrym stanie przed wypuszczeniem do wody, a nie rwać na siłę.  Czsami jak się widzi takie akcje to się nóż w kieszeni otwiera. Co do cormorana to się nie wypowiadam bo do karpiowania nie używałem. Miałem kiedyś jeden do spinningu ale nawet nie pamiętam co się z nim stało i jak się sprawował. (2016/09/14 23:16)

szejkp1984


Kołowrotek Spro Super Long Cast Pro już dotarł na pierwszy rzut oka wydaje się  naprawde solidny, po rozkreceniu widze że ładnie nasmarowany. Fakt szpula nie za pojemna bo weszło około 250m żyłki 0,32. Plecionki nie nawijam gdyż na wielu łowiskach jest poprprostu zakaz jej używania, taki wymóg.
Jóż nie moge się doczekać wyjazdu i pierwszego cholu żeby wypróbować nowy kręciołek czy da rade większym rybom się okaże;) (2016/09/16 14:45)

sum211


ja osobiście polecam okumę http://allegro.pl/kolowrotek-okuma-travertine-trb-55-wysylka-0zl-i6572723517.html ,, mam osobiście 2 w rozm. 45 są świetne ale teraz stwierdziłem że jednak trochę za małe ( po dwóch sezonach na karpiach nie ma śladów zużycia) (2016/10/23 10:45)

mateuszgorcyn


Na początek swojej przygody z karpiowaniem nie potrzebujesz jakiegoś dobrego kołowrotak. Wystarczy Ci w zupełnościu taki z pułapu cenowego 100-200 zł :)  (2016/11/13 17:11)

Wasieek


Bierz tego spro albo anaconda MR4 :) Będziesz zadowolony... (2016/11/22 13:09)