Woblery z grzechotką -czy to działa?

/ 12 odpowiedzi
Używacie woblerów z grzechotką?Widziałem w decathlonie kilka niedrogich woblerów z grzechotkami, czy to naprawdę wabi ryby? bo mnie to drażni i boje się że zamiast wabić będzie tylko płoszyć ryby
spines21


http://www.wedkuje.pl/pokaz.php?pokaz=archiwum&szukaj=Woblery+z+grzechotk%B1 (2016/02/21 15:03)

zbyszekrzepka


Wydaje mi się że nie przeszkadza grzechotka,mam parę woblerów Rappali i wszystkie mają grzechotki. (2016/02/21 16:09)

czaro93


Coś tam kiedyś miałem z grzechotką, może coś tam dalej mam, już nie pamiętam ale wiem, że takie wobki na moich wodach kusiły głównie szczupaki i niewielkie okonie. Innych ryb niestety nie złapałem na grzechotki. Takie było moje doś. z tego typu wobkami. Tak na marginesie nie kupiłbym decathlonowskich wobków. Pozdrawiam (2016/02/21 22:38)

TheBill


Grzechotka nie straszy ryb. Czasem nawet wabi. Z woblerami czy to z grzechotką czy bez jest tak samo, jedne są łowne inne nie. Ja miałem kiedyś taki rapali z grzechotką. Z każdej dziury potrafił okonia wyciągnąć. (2016/02/21 23:05)

grisza-78


W 90 % poperów, których używam na płytkie wody, są grzechotki. Nigdy nie zauważyłem, żeby przeszkadzały rybom. Czy grzechotka wabi? Nie wiem, ale wiem, że nie straszy. (2016/02/22 07:48)

Sith


Z wabieniem ryb grzechotką, jest tak samo jak z penisem u komara, wszyscy twierdzą, że ma ale nikt jeszcze tego nie widział...

Z woblerami z DECATHLON bywa różnie i jak w każdym sklepie zależy od producenta, a nie od sklepu. Często można kupić KENART-a w dobrych cenach, natomiast kuszenie się na NoName lub opatrzone firmą DECATHLON to przeważnie wyrzucone pieniądze.
(2016/02/22 11:46)

kaban


A i we własnym zakresie jest to do zrobienia korzystając z prostych materiałów. (2016/02/22 12:58)

Sith


A i we własnym zakresie jest to do zrobienia korzystając z prostych materiałów.

Grzechotka w woblerze, czy penis u komara??? :-))
(2016/02/22 15:38)

kaban


Jak z komarem to nie wiem, ale grzechotka jest do zrobienia :))) (2016/02/23 06:54)

Urbanczyk


Grzechotka czasami odpala ale najczęściej odstrasza takie doświadczenia zrobiłem ja odwrotnie wyciszam woblery bo nie wiem czy jakakolwiek ryba wydaje metaliczny dźwięki ...no chyba że ryba piła  (2016/04/07 07:53)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Wojtas87


Na tego typu wobki brały mi największe sumy w życiu żadnej innej ryby na wobki z "grzechotką" nie złapałem. Co do wobków z deckathlona pasiadam ze 3 z mizernymi efektami ale powiedzcie mi czemu tak szybko znikają?  Coś w tym musi być... Mój kumpel ma ich mase tak jak tych targowych i ma efekty. (2016/05/04 17:39)

Artur z Ketrzyna


Z wabieniem ryb grzechotką, jest tak samo jak z penisem u komara, wszyscy twierdzą, że ma ale nikt jeszcze tego nie widział...

 

No bo patrzą komarzycy pod odwłoka :-)

Co do grzechotek, to różne mam doświadczenie, raz z lepszym raz z gorszym skutkiem, To zalezy od aktywności ryby.
Czasami trzeba je wręcz denerwować by zechciały zaatakować nasz wabik, a czasami atakują wszytko co się tylko poruszy i choć odrobinę przypomni im pokarm. (2016/05/04 23:15)