Własnoręcznie robione woblery

/ 2223 odpowiedzi / 1018 zdjęć
RomanSidlo


Nie jest to wobler, ale pudełko na wobler, więc wrzucę tu. :D (2017/03/08 23:39)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

kopytko12


Witam .Chciałem rozpocząc swoją przygodę ze struganiem woblerków. Jestem na etapie kompletowania potrzebnych materiałów. I mam pytanie do koleżanek i kolegów. Czy takie farbki nadadzą się do malowania woblerów?http://allegro.pl/farby-akrylowe-phoenix-zestaw-24-szt-i5822733778.html?reco_id=19b7d1f3-126a-11e7-85da-6c3be5b54a70 (2017/03/27 18:52)

fishark


To jest akryl dla plastyków, jeśli nie pokryjesz tego lakierem to odmoknie i pięknie zejdzie w postaci cienkiej płachty, farby są cienkie pieniądze wywalone w błoto, nie kryją dobrze, barwy są brudne, wiem bo żyje z malowania obrazów (obrazygaleria{pl}). Jak coś to farby fluo i mazaki olejne czy akrylowe do drobnych szczegółów do tego lakier epoksydowy. (2017/03/27 20:10)

kopytko12


To jest akryl dla plastyków, jeśli nie pokryjesz tego lakierem to odmoknie i pięknie zejdzie w postaci cienkiej płachty, farby są cienkie pieniądze wywalone w błoto, nie kryją dobrze, barwy są brudne, wiem bo żyje z malowania obrazów (obrazygaleria{pl}). Jak coś to farby fluo i mazaki olejne czy akrylowe do drobnych szczegółów do tego lakier epoksydowy.
 Jasne że  miałem pokryć to później lakierem. Piszesz że farby są cienkie ,a przecież kolega RomanSidlo pisał że uzywa zwykłych akrylówek i jakie arcydzieła wychodzą

  (2017/03/28 22:04)

RomanSidlo


Używam dokładnie tych samych farb do malowania woblerów i są rewelacyjne. Z mojego punktu widzenia "niekrycie" to ich atut, ponieważ można malować wielowarstwowo i dzięki temu uzyskać efekt trójwymiaru. A "brudna" barwa sprzyja dekorowaniu modeli pstrągowych i wszelkich naturali. Wiem, bo żyję z produkcji woblerów. :)))) (2017/03/28 23:42)

RomanSidlo


Jerk malowany tymi farbami plus na koniec niebieska opalizacja. (2017/03/28 23:46)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

kopytko12


Kolego .Patrząc na Twoje prace można pomysleć że kończyłeś ASP . Jestem pod wielkim wrażeniem efektów Twojej pracy. Dziękuję za odpowiedź w temacie farb . Skoro piszesz że korzystasz z takich farb ,to kupuje je i zaczynam przygodę ze struganiem woblerków. Powiedz proszę jak robisz tak piękna łuskę na woblerkach? (2017/03/29 18:44)

RomanSidlo


Dzięki! Do woblerków te farby w zupełności wystarczą. Do tego kup jeszcze tubkę złotej farby i ewentualnie srebrnej. Wtedy możesz "podrasować" mieszaninę barw odrobiną złotego koloru. Ja przy malowaniu naturali zawsze mieszam przynajmniej trzy kolory, czasem więcej i mocno je rozcieńczam. Maluję warstwowo, czasem tych warstw wychodzi sporo.
A łuskę rzeźbię skalpelem i dłutkami. :) (2017/03/31 00:10)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

luxxxis


Wobki Romansidła to dzieła sztuki,wizualnie -pachną rybą...Ciekawe jak widzą je rybiszony. (2017/03/31 19:25)

grisza-78


To prawda. Tomek robi małe dzieła sztuki. Mam kilkanaście pstrągowych strzebli, w barwach naturalnych, jak i godowych. Są śliczne. (2017/03/31 22:59)

kopytko12


Kolego Grisza twoje też wygladają super. możesz powiedzieć jak w których miejscach dajesz obciążenie? Chodzi mi o te bezsterowce (2017/04/05 00:11)

grisza-78


Z obciążeniem różnie. Pierwsze idzie pomiędzy oczkiem przednim, a środkowym. Drugie zaraz za oczkiem środkowym. Czasem daję tylko w okolicy oczka środkowego, a czasem tylko z przodu, ale w wersjach pływających. Każdy jerk pracuje inaczej. Nie doszedłem jeszcze do takiej wprawy, żeby tak dobrze je dociążać, aby przy szarpnięciu odjeżdżały daleko w bok. Jedna rzecz, nad którą dobrze zapanowałem, to piękne lusterkowanie podczas opdadu, a to bardzo ważne, by rybka dawała duże refleksów, bo właśnie w opadzie są częste brania. Ważne, żeby obciążenie było możliwie jak najniżej, żeby jerk trzymał się pionu. (2017/04/05 22:45)

RomanSidlo


Projekt płoćka 8 cm. Drewno lipowe, łuska i skrzela rzeźbione, potem nakładana szpachla, w celu urozmaicenia faktury. Płetwy też uformowane ze szpachlówki. (2017/05/15 23:08)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

RomanSidlo


I efekt końcowy- odmalowana, odlakierowana, uzbrojona w czarne VMC, sprawdzona w boju. Wziąłem ją dzisiaj na belony i kosiła najlepiej ze wszystkiego. Piękny opad z lusterkiem, dość szeroki wężyk przy jednostajnym ściąganiu. Eleganckie odskoki przy podszarpywaniu. (2017/05/15 23:11)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

grisza-78


Czeklają na utwardzenie i do wody.... (2017/07/31 23:13)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

grisza-78


I efekt końcowy- odmalowana, odlakierowana, uzbrojona w czarne VMC, sprawdzona w boju. Wziąłem ją dzisiaj na belony i kosiła najlepiej ze wszystkiego. Piękny opad z lusterkiem, dość szeroki wężyk przy jednostajnym ściąganiu. Eleganckie odskoki przy podszarpywaniu.

Tomek - z całym szacunkiem. Nie cierpię realistycznych jerkbaitów. Domyślam się, ile pracy w niego włożyłeś, szablon 3D, forma, struganie każdej łuski, żeby zrobić idealne odbicie w żywicy. Cały proces trwa długo i na efekt z pewnością sam nie mogłeś się doczekać. Finisz piękny, bez dwóch zdań, jednak to nie mój gust. Dla mnie jerkbait wygląda zupełnie inaczej. Tu cały prym zostawiam Salmo, czy Strike Pro. Ja preferuję śliskie jerki, proste. Co innego wobki tradycyjne. Twoje są z pewniością, pod względem wykonania, a zwłaszcza malowania - jednymi z najlepszych, jakie kiedykolwiek widziałem. A widziałem i łowiłem na dziesiątki, jak nie setki woblerów hand made. (2017/07/31 23:26)

SlawekNikt


I efekt końcowy- odmalowana, odlakierowana, uzbrojona w czarne VMC, sprawdzona w boju. Wziąłem ją dzisiaj na belony i kosiła najlepiej ze wszystkiego. Piękny opad z lusterkiem, dość szeroki wężyk przy jednostajnym ściąganiu. Eleganckie odskoki przy podszarpywaniu.

Priv. (2017/08/01 22:09)