Węgorz w kwietniu

/ 86 odpowiedzi / 6 zdjęć
co sądzicie o połowie dużego węgorza w dzień w kwietniu?
szeryf64


Za zimna woda kolego. (2012/04/14 21:14)

ezot112


aaaa ha a jak jest zimna woda to nie mam szans na złapanie nawet sznórówki? (2012/04/14 21:33)

Maniutek1996


Jakaś szansa jest, w pewnym temacie kolega pisał, że namówił go (chyba) właściciel jeziora na połów zaraz po zejściu lodów i połów był udany, tak więc próbuj jak chcesz, ale podobno dopiero w maju się łowi. (2012/04/14 21:40)

kaczor611


Witam.
Nie wydaje mi sie, ze kwiecien to za wczesnie na wegorza.
Na zdjeciu efekt nocki z czwartku na piatek.
Pozdrawiam i polamania. (2012/04/15 09:31)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

ezot112


Witam.
Nie wydaje mi sie, ze kwiecien to za wczesnie na wegorza.
Na zdjeciu efekt nocki z czwartku na piatek.
Pozdrawiam i polamania.

ładne węgorze możesz powiedzieć na jaką przynęte (jeśli to nie jest tajemnica) (2012/04/15 11:47)

u?ytkownik26223


a czemu akurat w tym pokoju zadajesz takie pytanie????Dziwie sie że temat jeszcze wisi bo jest niezgodny z regulaminem forum. (2012/04/15 11:59)

ezot112


a czemu akurat w tym pokoju zadajesz takie pytanie????Dziwie sie że temat jeszcze wisi bo jest niezgodny z regulaminem forum.

co już nie można sie zapytać na co ktoś złowił rybę? (2012/04/15 15:35)

damian8324


Wegorze piekne szkoda tylko ze na blacie kuchennym :( (2012/04/15 16:05)

tstaros


a czy przypadkiem limit połowu węgorza nie wynosi 4 szt./dobę? (2012/04/16 21:39)

u?ytkownik32263


a czy przypadkiem limit połowu węgorza nie wynosi 4 szt./dobę?


Po pierwsze widzę iż nie znasz RAPRu i się udzielasz. Limit węgorza to 2 sztuki więc radzę się douczyć a nie zadawać sarkastyczne pytania. Po drugie Kolega "kaczor611" nie łowi w Polsce a w Szkocji więc lepiej sobie odpuść teksty o limitach tym bardziej że ich nie znasz.
PS Ładny i obfity połów Krzysztofie. (2012/04/16 23:04)

aal82


a czy przypadkiem limit połowu węgorza nie wynosi 4 szt./dobę?


Po pierwsze widzę iż nie znasz RAPRu i się udzielasz. Limit węgorza to 2 sztuki więc radzę się douczyć a nie zadawać sarkastyczne pytania. Po drugie Kolega "kaczor611" nie łowi w Polsce a w Szkocji więc lepiej sobie odpuść teksty o limitach tym bardziej że ich nie znasz.
PS Ładny i obfity połów Krzysztofie.

też mi sztuka jak tam jest ich masa;/ (2012/04/16 23:25)

u?ytkownik32263


a czy przypadkiem limit połowu węgorza nie wynosi 4 szt./dobę?


Po pierwsze widzę iż nie znasz RAPRu i się udzielasz. Limit węgorza to 2 sztuki więc radzę się douczyć a nie zadawać sarkastyczne pytania. Po drugie Kolega "kaczor611" nie łowi w Polsce a w Szkocji więc lepiej sobie odpuść teksty o limitach tym bardziej że ich nie znasz.
PS Ładny i obfity połów Krzysztofie.

też mi sztuka jak tam jest ich masa;/

To że gdzieś jest masa ryb danego gatunku to nie znaczy że każdy ich pełno nałapie bo pierw trzeba wiedzieć jak i na co. A nie każdy wie... (2012/04/16 23:36)

misiekk35


Ezot

Zazadraszczają no nie. Prawdę powiedziawszy też zazdraszczam. Piękny połów wraz z kolegami. Jadę za tydzień na warmińskie jeziora i nockami to zdjęcie doda mi otuchy i wiary.

(2012/04/17 02:49)

szczepcio


Witam.
Nie wydaje mi sie, ze kwiecien to za wczesnie na wegorza.
Na zdjeciu efekt nocki z czwartku na piatek.
Pozdrawiam i polamania.

To chyba ze stawu chodowlanego? (2012/04/17 07:14)

aal82


a czy przypadkiem limit połowu węgorza nie wynosi 4 szt./dobę?


Po pierwsze widzę iż nie znasz RAPRu i się udzielasz. Limit węgorza to 2 sztuki więc radzę się douczyć a nie zadawać sarkastyczne pytania. Po drugie Kolega "kaczor611" nie łowi w Polsce a w Szkocji więc lepiej sobie odpuść teksty o limitach tym bardziej że ich nie znasz.
PS Ładny i obfity połów Krzysztofie.

też mi sztuka jak tam jest ich masa;/

To że gdzieś jest masa ryb danego gatunku to nie znaczy że każdy ich pełno nałapie bo pierw trzeba wiedzieć jak i na co. A nie każdy wie...

Thomas jak jest na żerowaniu i jego populacja jest duża to na wszystko idzie złapać.Mój dziadek kiedyś złapał na ciasto o zapachu czosnku. (2012/04/17 09:37)

Bernard51


co sądzicie o połowie dużego węgorza w dzień w kwietniu?


W dzien nie sadze, pochmurny mozliwe ale napewno wczesno z rana i pod wieczor bardziej prawdopodobne
A z wiosny nie ma reguly wezmie na najmniej spodziewane przynety  dobrze przy brzegu poszukac zyjatek w wodzie i co sie da na hak, niezbyt duzy i na sztywno prawie lapac (2012/04/17 11:24)

JOPEK1971


Witam.
Nie wydaje mi sie, ze kwiecien to za wczesnie na wegorza.
Na zdjeciu efekt nocki z czwartku na piatek.
Pozdrawiam i polamania.

To chyba ze stawu chodowlanego?
W Szkocji jest bardzo dużo tych ryb i jest o wiele cieplejszy klimat niż w Polsce,więc można wcześniej zacząc nastawiac się na węgorza.Złowienie kilku węgorzy na jednej zasiadce w tak rybnych wodach nie jest niczym specjalnym.
(2012/04/17 11:43)

tomaszl888


W piątek byłem swiadkiem zlapania ładnego wegorza na jeziorze.Wziął na robaki około godziny 17 ,czyli da sie go złapac na w kwietniu. (2012/04/17 11:52)

aal82


Oczywiście że można złapać węgorza w kwietniu jak jest niegłębokie jeziorki i woda się nagrzeje wtedy węgorz budzi się i zaczyna żerować.Najlepsze jednak dni kiedy są parne pierwsze majowe burze:) (2012/04/17 12:35)

robin1488


Witam raczej się da w kwietniu ,w sobotę tydzień temu byłem się pobawić na spławik na zbiorniku Borki w Sosnowcu i przed godziną 17 na pinkę mi się trafił okazik 70 cm ,łowiłem w takim dołku 3,5 metra głębokim (2012/04/23 11:44)

robin1488


przy okazji prosił bym ładnie o porady dotyczące połowu tej pięknej rybki bądź jakiś link do obszernego artykułu (2012/04/23 11:50)

rafalwedkuje


"a czemu akurat w tym" pokoju zadajesz takie pytanie????Dziwie sie że temat jeszcze wisi bo jest niezgodny z regulaminem forum."

Kolego jarku 11 nie bulwersuj się że ktoś pyta w tym pokoju a nie w innym.Pouczać innych można również wskazując im miejsce ,podesłać link.Wielu jest takich jak ja młodych i ciekawych nie wiedzących wiele jeszcze.Wystarczy odrobina optymizmu i chęci pomocy innym użytkownikom forum ,co jest podstawową zasadą forum.Reasumując : jeśli nie chcesz brać udziału w dyskusji a chcesz się czepiać to wyłącz kompa i czepiaj się wodorostów haczykiem.Podpinam się do pytania kolegi ezot112 ładne węgorze możesz powiedzieć na jaką przynęte (jeśli to nie jest tajemnica)" (2012/04/23 13:27)

Bernard51


Ladne wegorze na jaka przynete, wg moich spostrzezen nie ma reguly z wiosny na robaki czerwone jako przylów trafi sie duzy tj 80+cm a na żywca powiedzmy 50-ka
Po 15 sierpnia przewaznie zkladam kielbia jak jest na danym lowisku i na ta rybke mialem najwieksze okazy, ale to zalezy od wody (łowiska)na innym na kielbia sie nie zapyta tylko powiedzmy krasnopióra mu smakuje najlepiej, bo jest jej b.duzo na lowisku (2012/04/27 04:24)

pangaz4


kolego ezot112 jeśli planujesz łowić w jeziorze to śmiało można dawno łowić prawdą jest ze duże sztuki  biorą właśnie teraz  jesli chodzi o łowienie w dzień wszystko zalezy od jeziora na jednych bierze w dzień nawet lepiej niz w nocy na innych mozna liczyc na węża tylko w nocy  odpuścił bym sobie szukanie go w tym okresie na rzece tam efekty pojawiają sie trochę później jesli łowisz w jeziorze płytkim z głębokością max 3-4 m  to brańia mogą byc i blisko brzegu jak i dalej jesli chodzi o głębokie jeziora to szukaj płycizn jakiś zatoczek itd przy trzcinkach przynęta to rosówka dobry jest filet ale ja go omijam by nie kusić sandaczy  (2012/04/27 07:43)