Wędki Daragon Viper

/ 32 odpowiedzi / 3 zdjęć
Jakie są wasze opinie o tych wędkach?
spines21


http://www.wedkuje.pl/pokaz.php?pokaz=archiwum&szukaj=w%EAdka+Daragon+Viper (2016/06/25 15:02)

WedkarzMateusz


Dzięki za opinie-kupiłem Ranger'a 35-w lipcu jade na szczupaki to zrobie szczegółowy test(nie tylko wędki -również kołowrotka i plecionki spiderwire)-serdecznie zapraszam na mój profil po 12 lipca (2016/06/25 21:36)

ryukon1975


Dobry wybór, seria Viper to udane wędziska  zierające mnóstwo pozytywnych ocen. (2016/06/26 17:14)

Sith


Mam Viper SL Senso 7 275cm/1-7g, jestem na tyle zadowolony, że przymierzam się do dokupienia mu towarzysza w postaci Viper HD Pike 30 290cm/7-30g (szkoda, że nie ma 3-metrówek z tym CW).
Bardzo dobre wędziska w przyzwoitych (jak na DRAGON-a) cenach. (2016/06/27 15:15)

Przemas83


Ponoć dobre wędki , napewno w dobrej cenie. Równiez przymierzam się do kupna  czegoś ze stajni Dragona i dużo czytam i słucham opini w necie. Jak masz taką możliwość, to odłóż sobie jeszcze trochę kaski i zainwestuj coś z serii CXT od Dragona. Są głosy ekspertów w tym temacie ;], ja jestem na etapie odkładania. (2016/06/27 16:17)

SebekKry


A ja mam Dragon Viper 4-21 i teraz zamówiłem 1-7na okonie. Wędeczka zacna i z 4-21 jestem zadowolony mam nadzieję że 1-7 nic się nie zmieni :) (2016/06/27 18:53)

jasin7


Dragon Viper Rapid 30- słabo czuć przynęte, sztywna pod rybą- ogólnie średnio zadowolony ;/, leży w kącie. (2016/06/27 20:55)

szymon-1


Mam dragon viper X-Fine cw.1-10. Jestem bardzo zadowolony. Polecam Bardzo fajne kije. (2016/06/27 21:02)

pulos


zgodze się z Jasinem - mam Vipera 25g i główna wada to brak czucia przynęty na nadgarstku.
Meps long 3 ka ledwie wyczuwalny, a przecież to kawał blachy. Ogólnie kijek ok, ale są lepsze. Drugi raz bym nie kupił.
Wolę używać dragona millenium 18g do tych samych przynęt - wrażenia dużo lepsze. (2016/06/27 21:48)

ryukon1975


Jeśli wędkarz źle odbiera pracę przynęt  przynęt na wędzisku które do nich wybrał to czy wina leży po stronie tego wędziska? Według mnie nie do końca, bardziej po stronie wędkarza który to wędzisko wybrał nieumiejętnie. Nawet wewnątrz tej serii można było wybrać wędzisko o mniejszym cięrzaże wyrzutowym i zmienić tym całkowicie komfort łowienia. (2016/06/27 23:38)

Sith


zgodze się z Jasinem - mam Vipera 25g i główna wada to brak czucia przynęty na nadgarstku.
Meps long 3 ka ledwie wyczuwalny, a przecież to kawał blachy. Ogólnie kijek ok, ale są lepsze. Drugi raz bym nie kupił.
Wolę używać dragona millenium 18g do tych samych przynęt - wrażenia dużo lepsze.
Tak może być, zważ że piszesz o dwóch różnych wędziskach o CW 25g i 18g, to aż 7 g różnicy a Long 3 waży 11,5g więc na pewno będzie lepiej wyczuwalny na lżejszym wędzisku.
Ryukon ma 100% racji, dobierz przynętę do wędziska, albo wędzisko do przynęty, wówczas będziesz miał odpowiedni efekt wyczucia pracy przynęty.
Fakt, faktem, że wędziska DRAGON-a są nieco "niedoważone" - górna granica CW jest zaniżona o co najmniej kilka gram. Zauważyłem to na Moderate 3-15g i potwierdza się w Viperze 1-7g.
Mimo to uważam wędziska DRAGON-a za najlepsze produkty w swoich klasach, a mam porównanie z wędziskami KONGER-a, JAXON-a, SHIMANO, ROBINSON-a i D.A.M.-a, więc w miarę szeroki wachlarz.
  (2016/06/28 05:42)

luxxxis


zgodze się z Jasinem - mam Vipera 25g i główna wada to brak czucia przynęty na nadgarstku.
Meps long 3 ka ledwie wyczuwalny, a przecież to kawał blachy. Ogólnie kijek ok, ale są lepsze. Drugi raz bym nie kupił.
Wolę używać dragona millenium 18g do tych samych przynęt - wrażenia dużo lepsze.
Pozwól że dorzucę trzy grosze...Otóż twój wspomniany mepps long 3 waży ok 11,5 g a cw kija to jak mniemam 10-25g,tak więc jedziesz po jego minimum stąd  ledwo wyczuwalna praca wabika.Dodatkowo sam long dupy nie urywa---listki tego typu ledwie zaznaczają się na wędziskach bo stawiają nikły opór w wodzie i nawet gdybyś podbił do "4" to i tak niewiele to zmieni....Zmieniając jednak blaszkę na takiego choćby Lusoxa 3 o wadze piórkowej poczujesz całkiem co innego,kij napnie się lepiej i ręka dostanie to co jej się należy:) Millenka perch daje ci więcej bo jest delikatniejsza łot co....
Generalnie uważam podobnie jak Sith że dragonowskie patyki królują w swoich klasach,nie każdemu muszą przypasić,nie każdemu muszą leżeć lecz tak czy siak rządzą,i nie mówię tego przez wzgląd na moje konszachty z ww firmą a jedynie przez pryzmat własnego doświadczenia....

  (2016/06/28 17:12)

jasin7


W rapidzie 30  przynęty o masie górnej granicy ciężaru wyrzutowego też są słabo wyczuwalne. Ten kij poprostu nie przenosi tak jak powinien pracy przynęty na rękojeść.  Specjalist pro czy millenium są o niebo lepsze. (2016/06/28 17:32)

Sith


W rapidzie 30  przynęty o masie górnej granicy ciężaru wyrzutowego też są słabo wyczuwalne. Ten kij poprostu nie przenosi tak jak powinien pracy przynęty na rękojeść. (...)
Nie miałem Rapid-a w ręku, zapewne masz rację, co potwierdzałby fakt, iż wersji Rapid nie ma już w tegorocznej ofercie DRAGON-a, natomiast rozszerzono serię Viper o nowe wersje, http://www.firmadragon.pl/oferta/wdziska/wdziska-dragon/viper?showall=. Pewnie doszli do podobnych wniosków.
Nota bene, nie ma też całej serii Milenium, z tego co zasłyszałem, to właśnie Viper jest następcą Milenium, można jeszcze je kupić z ostatnich zapasów w niektórych sklepach i na Allegro, ale to już końcówki.
  (2016/06/29 06:55)

SebekKry


Dzisiaj dotarł do mnie mój nowy Viperek 1-7g i przyznam że wędeczka bardzo fajna. Dobrze leży w łapie (przynajmniej mojej), bardzo czuła szczytóweczka. Dwie rzeczy do których mogę się przyczepić to mocowanie zaczepu na przynętę z boku mi jakoś nie pasuje bo wolę od spodu no i dla mnie zbyt długi dolnik (jak będzie chwila to zostanie skrócony tak jak w moim drugim Viperku 4-21g - dziwię się że Dragon w tak delikatnych wędeczkach wali takie długie dolniki jak w kijach szczupakowych). Wędeczka dotarła do mnie koło południa a po godzinie już były ciągnięte na nią rybki. Było kilka okonków i trzy szczupaczki w przyłowie największy 43cm. Brania czuć super jak i rzucanie małymi przynętami bardzo dobre. Jeżeli ktoś się zastanawia nad zakupem to polecam. Ja po dzisiajszym pierwszym wypadzie jestem bardzo zadowolony. Test przeciążeniowy też przeszła bez problemu. Latało 14g bez większej tragedii. A szczupaczek na kijku nie robił większego wrażenia ale hol był bardzo wyrażny i przyjemny. Wrzucam foteczkę pistolecika choć wiem że zaraz mnie zjada że nie wymiarowy ale to dla pokazania że wędeczka sobie radzi. (2016/06/30 16:34)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Sith


Sebek, tym razem "daruję Cię zdrowiem" i nie powiem słowa o "pistoleciku" ;-)
Jakiej długości jest ten nowy Viper? Mój przy 275cm ma dolnik 33cm i jest w sam raz.
Pamiętaj, że jak ciachniesz dolnik, to zmienisz wyważenie wędziska, ale pewnie wiesz na ten temat wszystko, bo jak piszesz, już amputowałeś kawałek tego cięższego. (2016/07/01 05:38)

SebekKry


Mój ma długość 2,60. Nie lubię w lekkich wędeczkach takich dolników. Po skróceniu w tamtym zresztą jak i w Milleniumce wyważenie mam na dobrym poziomie :) Nawet śmiem twierdzić że lepiej wyważone jak po fabryce ;) Bo zakładam kołowrotek który przeznaczam pod tego kijaszka i pod niego wyważam kijek i jest miód malina - jedyny minus to wystająca szczytówka ale staram się obchodzić dobrze z moimi kijaszkami i jeszcze nie udało mi się nic zlamać - oby tak dalej :-) (2016/07/01 09:35)

SebekKry


Jeszcze raz ja na temat mojego nowego Viperka 7 a mianowicie jest już po zabiegu urżnięcia dolnika i dopasowaniu go do mojego "łokcia" oraz wyważeniu - powiem inaczej nie potrzebne było jakiekolwiek wyważanie. Kijeczek jest na prawdę super jak na klasę stoparę zł. A i na fotce wczorajszy test. Z takimi też sobie radzi i z błyskiem dwójeczką również :) Tak że mogę polecić tą wersję jak i wersję 4-21 bo też posiadam. Fajne kijeczki za małe pieniążki w których bez obawy można chlastać dolniki bez obawy utraty gwarancji za tą kaskę (wiadomo że w kijaszkach za 4,5 czy 6 stówek bym tego nie robił a przy tych z uśmiechem na ustach i mam kije takie jak chcę :) (2016/07/02 09:17)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Sith


Seba, ile to jazisko ważyło? Czy dobrze widzę, że błystka to Droppen? Na kołowrotku to żyłka, czy plecionka? (2016/07/02 09:34)

SebekKry


Jazi nie ważyłem. Na moje oko wszystkie miały około 40 cm (miałem 5 czy 6 i kilka spiętych) jednego tylko zfotografowałem dla pokazania mocy Viperka. Obrotóweczka to Mepps 2 a na kołowrotku plecionka 0,08 jednak pod ten kijek muszę zmienić jeszcze na 0,06 będą dalsze rzuty. Pozdrawiam. (2016/07/02 09:49)

Sith


(...) plecionka 0,08 jednak pod ten kijek muszę zmienić jeszcze na 0,06 będą dalsze rzuty. (...)
Ja zszedłem jeszcze niżej, używam Nanofilu 0,04mm/1,96kg.
  (2016/07/02 19:56)

tripod


Panowie, mam prośbę: o ile jest to możliwe fotografujcie ryby bezpośrednio nie kładąc je na ziemi, kamulcach czy innym szorstkim materiale. Szkoda ryb, bo instynktownie rzucając się zdzierają śluz a nawet kaleczą skórę. Potem mają trudności z gojeniem, trzeba też wspomnieć, że z pewnością jest to dla nich bolesne. Jeśli juz jest to konieczne (położenie na ziemi), to połóżcie je na miękkiej trawie, polanej wodą. Mam nadzieję, że podzielacie mój pogląd. Pozdrawiam :) (2016/07/04 13:19)

Sith


(...) Mam nadzieję, że podzielacie mój pogląd. Pozdrawiam :)
W całej rozciągłości.
  (2016/07/04 14:13)