Wędka, kołowrotek

/ 8 odpowiedzi
Witam, starszych i młodszych!
Każdy z Was kiedyś zaczynał, nie wiedział nic o sprzęcie, jakiego używać najlepiej. Na dzień dzisiejszy posiadam wędkę i kołowrotek z niższej pułki i nerwy mi puszczają, także chciałbym zainwestować w coś bardziej komfortowego, gdyż na moim sprzęcie żyłka się skręca i rwie się w rękach, wędka jest ciężka i po kilkunastu rzutach ręce odpadają! Moje pytanie dotyczy sprzętu o wartości mniej więcej w granicach do 250 zł za całość. Chciałbym zakupić wędkę i kołowrotek do spiningu. Jaki sprzęt polecacie? Żyłkę też chciałbym wiedzieć jaką kupić, żeby się tak perfidnie nie skręcała. 
Dziękuje za podpowiedzi :-) Robert.
bednar14


Spining do 30 gram będzie w sam raz. Troszkę mocniejszy mogę ci polecić Mikado Tachibana Zander Spin do 40 gram wyrzutu, wklejanka. Nada się na szczupaka,sandacza i suma tez wyciągniesz. Jak łowisz szczupaki na gumy to wklejanka będzie dobra, choć ja na wahadłówki tym kijem też łowię i nie narzekam. Z troszkę droższych mogę ci polecić Robinson Cortez. Tata takiego ma. Bardzo dobrze czuć na nim prowadzoną przynętę. Z kołowrotków polecam Cormoran Corcast 4 PiF i Shimano Catana FB. (2012/06/14 14:26)

ryukon1975


Napisz na jakich łowiskach łowisz wody stojące,duże głębokie rzeki,jakie ryby tam występują i jakie łowiłeś do tej pory,jakiej gramatury przynęty używasz bo trudno tak bez żadnych danych wybierać sprzęt.
Za 250 zł spokojnie można skompletować zestaw. (2012/06/14 14:32)

Bembol


Łowie z brzegu w różnych jeziorach. W mojej okolicy jest ich aż 14. Do tej pory największym osiągnięciem był szczupak 2kg, ale często łapią się okonie. Z tego co się dowiedziałem występują też sandacze, sumy, ale jeszcze nie udało mi się złowić. Przynęty używam w zależności od pogody, blaszki błyskowej w słoneczne dni, a w deszczowe gumy ( kopyto ).  (2012/06/14 14:44)

ryukon1975


Widzisz i tu się zaczynają "schody".
Wymieniłeś kilka całkiem różnych gatunków ryb i trzeba poszukać jakiegoś kompromisu by to wszystko pogodzić.
Myślę że na takie ryby jak będziesz łowił czyli okonie ,szczupaki może sandacze kij 2,7 m cw.5-25 może 5-30 g jak nie łowisz na dużych głębokościach.
Ja bym tak zrobił jeden kij plus kołowrotek na początek za proponowane 250 zł później możesz kombinować i myśleć o specjalistycznym kiju na sandacza czy okonia.
Suma to trzeba sobie podarować bo on wymaga specjalistycznego zupełnie innego sprzętu. (2012/06/14 15:05)

Okonek20


Ponieważ z osobami, które nie potrafią się nawet przedstawić, nie zawieram znajomości, a tym bardziej nie udzielam im rad (dlatego mój wpis jest na tym forum wyjątkiem), proponuję Ci kolego pokory i jeszcze raz pokory, bo choćbyś wydał na sprzęt nawet krocie - bez właściwego szacunku do natury, prawdziwym wędkarzem nie będziesz - więc może daremnie nie inwestuj! (2012/06/14 15:08)

ryukon1975


Ponieważ z osobami, które nie potrafią się nawet przedstawić, nie zawieram znajomości, a tym bardziej nie udzielam im rad (dlatego mój wpis jest na tym forum wyjątkiem), proponuję Ci kolego pokory i jeszcze raz pokory, bo choćbyś wydał na sprzęt nawet krocie - bez właściwego szacunku do natury, prawdziwym wędkarzem nie będziesz - więc może daremnie nie inwestuj!





Kto i jaki morał ma z tego wyciągnąć (?) bo nic z tego wpisu nie na temat nie rozumie.:) (2012/06/14 15:32)

bednar14


Taki morał że pan Kazimierz to pępek świata (2012/06/14 17:17)

Bembol


Dobra chłopaki :) Znajomy w sklepie wędkarskim, który sam też jest wędkarzem, polecił mi całkiem nie zły kołowrotek :)
http://img813.imageshack.us/img813/478/30232826.jpg
Jest to Mistrall Energy Spin RD 3000 Przełożenie: 5.1.1 6 łożyskowy
Mam nadzieję, że kołowrotek będzie sprawował swoją rolę. Zresztą od razu po zakupie skoczyłem nad jeziorko i fajnie, płynnie kręci :)Jeszcze tylko pozostaje kwestia 2 częściowej wędki. Ale to już innym razem! Do usłyszenia. Pozdrawiam, Robert.  (2012/06/14 18:09)