Wędka Dragon Viper Verso 30 2,60m/12-30g

/ 12 odpowiedzi
Witam , chciałbym zaczerpnąć opini na temat wyżej wymienionej wedki . Mój wysłużony COPER SPIN  niestety zmarł i jestem zmuszony zakupic coś nowego o takim cw lub podobnym . Wędkowanie przeważnie Wisła z łodzi ale i też lubie pochodzić z brzegu , stosowane przynęty to przedewszyskim gumki na główkach od 10 do 30 gr
ryukon1975


Viper Verso sprawdzi się z całą pewnością na takim łowisku jak Wisła, To mocne kije nie wymagające nadopiekuńczości. Kij poradzi sobie bez problemu z przynętami o masach jakie podałeś. (2016/09/21 05:43)

u?ytkownik146847


Witam , i tak też myślałem , przy macaniu przez chwilę w sklepie odniosłem takie wrażenie , jak na taką gramature wygląda na dość solidny i mocny kij , ale to tylko moja skromna opinia . Powiem szczerze że trochę mało opini jest na temat tej wędki , przydało by się trochę więcej (2016/09/21 19:41)

ryukon1975


Seria Viper jest dość szeroka i faktycznie może ciężko znaleźć liczne opinie na temat każdego danego modelu. Proponuję popatrzeć na oceny innych wędzisk Viper. Wędziska bardzo podobne pod względem technicznym. (2016/09/21 19:58)

Sith


(...) Powiem szczerze że trochę mało opini jest na temat tej wędki , przydało by się trochę więcej
Mam Viper SL Senso 275/7g, typowa okoniówka z wklejaną szczytówką. Wygląda delikatnie, ale to w zupełności nie odzwierciedla mocy jaka w nim drzemie. Bez najmniejszego wysiłku obsługuje przynęty nawet 10g, a jeśli zachować płynność rzutu, to i 12g nie straszne. Wiosną wyholowałem nim, na żyłce 0,14mm - co prawda za "kapotę" - karpia ok 4kg i też nie widać było, żeby pracował na "ostatnim oddechu".
Przelicz to sobie na parametry Verso i będziesz znał przybliżone możliwości tego kijka. Oczywiście nie wprost proporcjonalne, ale w przybliżeniu 70-procentowym można przyjąć za pewnik.
  (2016/09/22 08:36)

u?ytkownik146847


Panowie , klamka zapadła , wędka już jest w domu .W sobotę pierwsze testy i mam nadzieję że ją ochszczę (2016/09/22 20:15)

Sith


Napisz relację z chrzcin i prosimy o fotki ;-) (2016/09/23 05:25)

u?ytkownik146847


Dzisiejszy wypad zaliczam do udanych , wędka zdała egzamin z zaliczeniem dwóch sandaczy . Pierwszy kruciak na 40 cm drugi 51 cm i dwa spudłowane brania , co do samej wędki to jestem pod pozytywnym wrażeniem , przynęta to Manns Predator 8 cm na główce 20 gr , bardzo dobrze widać prace przynęty , taka sama guma na główce 15 gr i to samo , mniejszych już nie zakładałem ze względu na wiatr i dość silny nurt wody , bardzo dobrze czuć brania ryb . Jutro próby na większych główkach i woblery. Jak czegoś nie popitoliłem to poniżej zdjęcie jednej z rybek (2016/09/24 21:36)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Dos equis xx


Dzisiejszy wypad zaliczam do udanych , wędka zdała egzamin z zaliczeniem dwóch sandaczy . Pierwszy kruciak na 40 cm drugi 51 cm i dwa spudłowane brania , co do samej wędki to jestem pod pozytywnym wrażeniem , przynęta to Manns Predator 8 cm na główce 20 gr , bardzo dobrze widać prace przynęty , taka sama guma na główce 15 gr i to samo , mniejszych już nie zakładałem ze względu na wiatr i dość silny nurt wody , bardzo dobrze czuć brania ryb . Jutro próby na większych główkach i woblery. Jak czegoś nie popitoliłem to poniżej zdjęcie jednej z rybek
Zdeptany niewymiarek, jest sięczym chwalić
  (2016/09/24 22:21)

u?ytkownik146847


Zdeptany niewymiarek, jest sięczym chwalić


Mam w d,,,e taki komentarz , to tylko potwierdzenie że coś się złowiło , jak zdjęcie pokazuje ryba jest w bardzo dobrej kondycji i w takiej wróciła do wody

  (2016/09/25 00:37)

Sith


Spokojnie Sławku. Kolega @Dos equis xx ma "miarkę w oku", zupełnie jak sprzedawca butow z Jego Avataru. :-(
Też Ci zazdroszczę rybki, ale ja nie modlę się żeby Ci zdechła, modlę się żeby taką też złowić... ;-)
Cieszę się, że Ci wędeczka przypasowała! (2016/09/25 17:13)

u?ytkownik146847


Dziś wedka popracowała trochę ciężko , po wcześniejszym namierzeniu miejscówki ponad 9więcio metrowej rynny , poszły do wody główki 30 - 35 gram , można śmiało powiedzieć że wędka ma pewien zapas mocy . Niestety nie miałem wiekszych główek aby pokombinować w tej rynnie , echo pokazało kilka fajnych rybek ale przy takiej głębokości i silnym nurcie bedzie ciężko . Tak po za tym , dziś tylko dwa brania nie zacięte . Sith pierwsze koty za płoty , przyjdzie pora na Ciebie i twoje połowy (2016/09/25 21:55)